Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2011, 18:59   #1
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Dziś wymieniałem u siebie filterek, może komuś się przyda

1. Zdejmujemy pokrywę silnika

2. Potrzebny będzie nowy filtr z nową uszczelką pod pokrywę filtra, 1l ON, +opcjonalnie duża strzykawka z wężykiem jeśli nie będziemy chcieli wyciągać obudowy filtra
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Zdejmujemy metalową pokrywę filtra, trzyma się na dwóch śrubach ze łbem 8
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4. Odpinamy przewód masowy akumulatora, ja mam alarm LOGIC, odezwał się
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5. Odpinamy wtyk elektryczny podgrzewacza paliwa od filtra
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
6. Odłączamy przewód, którym paliwko dopływa do filtra
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
7. Odłączamy przewód, którym paliwko wypływa z filtra do pompy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
8. Wysuwamy obudowę filtra do góry i oto mamy go na stole
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
9. Odkręcamy nakrętkę łączącą obudowę filtra z pokrywą, wyjmujemy stary wkład filtra, wypłukujemy syfy ze środka.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
10. Zalewamy obudowę czystym ON prawie do pełna
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
11. Powoli zanurzamy nowy wkład, zakładamy nową uszczelke pod pokrywę i skręcamy zwracając uwagę by strzałki na obudowie i pokrywie były zwrócone ku sobie.

12. Podłączamy wszystko w odwrotnej kolejności

13. Uruchamiamy silnik i dajemy mu popracować na wolnych obrotach przez kilka minut, w międzyczasie wpisujemy kod do radia, licznik dzienny kilometrów mi się nie skasował, tylko radio...

Ogólnie przyjemna robota bez większych trodności, zwracamy uwagę na czystość pracy, silnik uruchomił się bez najmniejszego problemu, dałem mu trochę popracować i pojechałem go przegonić.

PS. Producent zaleca wymianę co 60000km lub 3 lata

Miłej zabawy!

edit: sorki za przyduże zdjęcia

__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*

Ostatnio edytowane przez foka gdz ; 14-04-2011 o 19:01
foka gdz jest offline  
Stary 14-04-2011, 19:20   #2
agin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2006
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Fajnie pokazane ale ja przy ostatniej wymianie oleju po 15tk z ciekawości zajrzałem do filtra powietrza - w środku ok 1 cm maź i coś co przypominało wodę koloru brązowo - szarego. Paliwo tankowane niby na firmowych stacjach tak że wg mnie przy odpukać dzisiejszych kosztach remontu pompy i wtrysków ja filterek wymieniałbym co 30 tyś ale to każdego wolny wybór.
agin jest offline  
Stary 14-04-2011, 19:44   #3
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Cytat:
Napisał agin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zajrzałem do filtra powietrza - w środku ok 1 cm maź
do filtra paliwa chybaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie na zdjęciach nie widać ale na dole filtra też taka smoła była...
Cytat:
Napisał agin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja filterek wymieniałbym co 30 tyś ale to każdego wolny wybór
ja wymieniam raz do roku z olejem, 59PLN nie zbiedniejęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*
foka gdz jest offline  
Stary 14-04-2011, 20:35   #4
agin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2006
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Sorrki wiadomo że o filterek paliwka chodzi
agin jest offline  
Stary 16-04-2011, 14:27   #5
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Ja u siebie wymieniałem wszystkie filtry przed zimą w firmie fortax, filtr paliwa założylem firmy hengst, podobno dobrej jakości,ale nie do tego zmierzam.Przy wymianie filtra paliwa wszystko było robione tak jak to opisujesz, a później przez godzinę jednak był problem z odpaleniem auta. Po godzinie jednak się udało, i ucieszylem sie ze sam tego pod domem nie robiłem, tak jak w poprzednim autku.
Pozdrawiam
pezet3 jest offline  
Stary 16-04-2011, 19:04   #6
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Opisany przeze mnie tok postępowania jest w zgodzie z instrukcją obsługi także postępując jak wyżej musi odpalić...Coś musiało przebiec nie tak, może ta nakrętka od odpowietrzania na pokrywie filtra była lekko odkręcona u ciebie i dopiero po czasie ktos ją dokręcił?..
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*
foka gdz jest offline  
Stary 22-05-2011, 14:58   #7
bomamikr
ford::beginner
 
Imię: bogdan
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: Hiszpania.
Model: ford focus
Silnik: 1.8 Tddi.
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

CzOŁEM !

Dzięki za wspaniałą instrukcję.
Mam jednak pytanko, dlaczego należy odłączyć kabel masy(prąd) od układu elektrycznego?
bomamikr jest offline  
Stary 28-05-2011, 08:08   #8
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Cytat:
Napisał bomamikr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego należy odłączyć kabel masy(prąd) od układu elektrycznego
tak jest napisane w książce Dietera KorpaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*
foka gdz jest offline  
Stary 14-08-2011, 20:04   #9
xseeker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Cytat:
Napisał pezet3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja u siebie wymieniałem wszystkie filtry przed zimą w firmie fortax, filtr paliwa założylem firmy hengst, podobno dobrej jakości,ale nie do tego zmierzam.Przy wymianie filtra paliwa wszystko było robione tak jak to opisujesz, a później przez godzinę jednak był problem z odpaleniem auta. Po godzinie jednak się udało, i ucieszylem sie ze sam tego pod domem nie robiłem, tak jak w poprzednim autku.
Pozdrawiam
ja miałem podobnie, wymieniałem w Strefie Serwisowej (Kraków), gość na początku pokrzywił się że nie ma pompki (nie wiem co to - może coś czym się da podpompować paliwo?), po wymianie powiedział żebym odpalił - zapaliłem, pochodził ale zgasł, odpalam znowu - nie zapala, mechanik kazał tak robić aż zapali (mając gaz wciśnięty do końca), po jakiś 5 minutach prób rozruchu odpalił w końcu i było już ok
xseeker jest offline  
Stary 16-08-2011, 18:19   #10
xseeker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

cd. o tej strefie ... po w/w wymianie filtra paliwa, po paru dniach zaczęło mi cieknąć paliwo i to dość sporo. pojechałem dziś do nich - okazało się że niedokręcona śruba wstrysku. Dzis robił to starszy gość, ale przyszedł na chwile jeszcze "pan Jurek" który to wymieniał mi filt właśnie. Pytają czy coś było ostatnio z wtryskami robione ja mówię że nic, tylko że pan Jurek mi wymieniał filtr paliwa w zeszłym tygodniu. On na to że to zupełnie gdzie indziej. Dokręcili, idę płacić a pani Monika mówi "niech pan jedzie, pewnie nie dokręcili przy wymianie filtra".
Dziwne więc, bo pan Jurek nie przyznał się że coś z wtryskami robił (jak paliłem auto podczas wymiany filtra to tylko widziałem że coś tam kluczem ciągnął), jednak Monika założyła że to ich wina - skąd niby?

także dziwnie i nie wiem czy to w końcu oni spierniczyli czy nie. Pytanie, czy miał po co poluzowywać śrubę wstryku przy próbie odpalania po wymianie filtra? czy to coś mogło pomóc żeby szybciej zaskoczył?

(dodam że starszy pan zostawił klucze pod maską i musiałem się wrócić żebym im oddać jak usłyszałem "to" na ostrzejszym zakręcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
xseeker jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.