Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2011, 00:21   #1
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Convers+ i obsługa Webasto

Witam

Może który z kolegów oświeci mnie, bo ciutkę zgłupiałem w kwestii obsługi Webasto w aucie z wyświetlaczem Convers+. W menu mam dwie opcje:
1. Ustawienia - Konfiguracja - Grzej. pomocn. - tu mogę tylko zaznaczyć lub odznaczyć opcję.
2. Ustawienia - Grzej. postoj. - tu są opcje do programowanego uruchamiania Webasto.

Mam pytanie, co to jest za nagrzewnica pomocnicza z punktu 1? Zastanawia mnie to tym bardziej, kiedy w instrukcji czytam, że ogrzewanie postojowe mogę włączyć pilotem lub uruchomić bezpośrednio, albo też programem. Czy w związku z tym obie powyższe opcje odpowiadają za jedno i to samo urządzenie (tylko punkt 2 zarządza uruchamianiem programowanym), czy są to dwa różne urządzenia? Różnica w nazwie (w jednym punkcie "Grzej. pomocn.", w drugim "Grzej. postoj.") wskazuje, że są to dwie różne rzeczy, albo po prostu menu operatora jest zakręcone.

Czy jest ktoś, kto bawił się tym ustrojstwem?

Pozdrawiam

__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 10:00   #2
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

Cześć

Są to dwa różne urządzenia. Zauważ teraz, że w zimowych temperaturach zaraz po odpaleniu auta włącza Ci się Grzej. pomocnicze, a Grzej postojowe już nie.
Wygląda na to, że w tej wersji silnikowej jest dodatkowe ogrzewanie płynu chłodzącego. Dlatego chyba ciepłe powietrze leci po przejechaniu 1 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Największą niespodzianką dla mnie jest faktyczny zasięg 0,5 km w terenie zabudowanym pilocika od webasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 10:08   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

tak pro forma:
Cytat:
Grzej. pomocn.
to grzejnik pomocniczy a
Cytat:
Grzej. postoj.
to grzejnik postojowy, a zatem poprawna forma bedzie "grzejnik pomocniczy" itd ew. grzanie pomocnicze...

a co do tematu czy grzanie pomocnicze to nie nagrzewnica elektryczna w ukladzie cyrkulacji powietrza? a grzanie postojowe to tzw webasto?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 11:22   #4
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do tematu czy grzanie pomocnicze to nie nagrzewnica elektryczna w ukladzie cyrkulacji powietrza? a grzanie postojowe to tzw webasto?
No właśnie sam nie wiem, bo skoro z pilota włączam wyłącznie grzejnik pomocniczy (taki komunikat pokazuje się na Conversie), a instrukcja jasno mówi, że z pilota mogę włączyć ogrzewanie postojowe, to coś mi tu bardzo nie pasuje.
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 16:19   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

znaczy sie mozesz wlaczyc grzejnik pomocniczy a postojowy nie z pilota?
wiec IMHO to to samo...
tyle ze w jednym masz wlaczanie a w drugim menue opcje... dziwne ale to ford... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. IMHO
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 20:18   #6
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

Cytat:
Napisał goodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Może który z kolegów oświeci mnie, bo ciutkę zgłupiałem w kwestii obsługi Webasto w aucie z wyświetlaczem Convers+. W menu mam dwie opcje:
1. Ustawienia - Konfiguracja - Grzej. pomocn. - tu mogę tylko zaznaczyć lub odznaczyć opcję.
2. Ustawienia - Grzej. postoj. - tu są opcje do programowanego uruchamiania Webasto.
Mam pytanie, co to jest za nagrzewnica pomocnicza z punktu 1?....
To jest to samo ogrzewanie postojowe.
Grzej. postoj. jest programowany do ogrzania wnętrza samochodu o ustalonych porach każdego dnia.
Grzej. pomocn. jest taka sama grzałka - tylko używana na żądanie przez układ kontroli klimatyzacji gdy nie ma wystarczającego ciepła pochodzącego od silnika.

Tak po ludzku to działa tak że jak zaznaczysz pkt1 to przy zimnym silniku praktycznie po chwili leci ciepełko.
Jak tej opcji nie zaznaczysz to ciepełko będzie dopiero jak się silnik nagrzeje.
Zaznaczenie lub nie zaznaczenie tej opcji nie ma wpływu na to czy pilot od webasto włączy ogrzewanie, on działa niezależnie od ustawienia w pkt1.
pkt2 wiadomo ...
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 01:07   #7
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] temat był niedawno wałkowany w bliźniaczych autkach.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 16:33   #8
kryman28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Oława
Model: Mondeo Kombi Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

Witam

Zakupiłem niedawno Mondeo, wg etisa Z dod. nagrzewn.

jednak w Conversie nie ma żadnych opcji dotyczących tego ogrzewania.

Czy ktoś orientuje się jaki może być powód braku możliwości ustawienia

parametrów dod. nagrzewnicy?
kryman28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 18:41   #9
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

Dla potomnych: Można zmienić tryb webasto na samo chłodzenie w lecie przez wciśnięcie dwóch przycisków na pilocie przez 5 sekund.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2013, 19:50   #10
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

...na chłodzenie? A jak piecyk może chłodzić?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.