Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2020, 15:50   #1
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Ocieranie koła?

Witam, mam taki problem. Gdy jadę autem i trzymam lewa nogę na tej nazwijmy to podpórce na stopę mam dziwne uczucie jakby coś ocierało. Nie wiem co to może być, możliwe ze to opona o coś ociera? Pojawia się to przy różnych prędkościach wiec nie ma reguły. Opony jak coś 19.

pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 16:04   #2
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Gdy dzisiaj jechałem po drodze strasznie nierównej i z łatami ocieranie ustawało. Miał ktoś podobny problem? Nie słychać żeby coś tarło tylko czuć to na stopie opartej o tą podstawkę. I czasami czuć drgania na kierownicy. Nie wiem czy to normalne czy raczej coś nie tak?
pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 16:09   #3
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Jakby ci koło obcieralo to raczej jakiś ślad by został. A zagladales gdzieś fizycznie? Czy chcesz abyśmy z fusów wywróżyli ci diagnozę?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 16:16   #4
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby ci koło obcieralo to raczej jakiś ślad by został. A zagladales gdzieś fizycznie? Czy chcesz abyśmy z fusów wywróżyli ci diagnozę?
Oglądałem koło i zaglądałem do środka nie zauważyłem żadnych otarć itp. Dlatego to mnie zastanawia co to może być, bo nic nie słychać tylko czuć na stopie.
pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 19:36   #5
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Ja miałem takiw same odczucia czasem myślałem że mata wycieraczki się przesuwa, a dot ego mam anglika więc z drugiej strony.moze nie ze obciera ale przy cofaniu mam lekki zjazd z górki i skręcam i wtedy takie dziwne uczucie jakby mi się coś pod noga przesuwało. Ale to raczej nie koła, może buda tak chodzi?
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 10:43   #6
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Cytat:
Napisał uneasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem takiw same odczucia czasem myślałem że mata wycieraczki się przesuwa, a dot ego mam anglika więc z drugiej strony.moze nie ze obciera ale przy cofaniu mam lekki zjazd z górki i skręcam i wtedy takie dziwne uczucie jakby mi się coś pod noga przesuwało. Ale to raczej nie koła, może buda tak chodzi?
Dokładnie też coś takiego czuje. Zdiagnozowałeś co to takiego czy narazie nic? Ja zacznę od opon chyba i sprawdzenia geometrii może coś ociera przez to.
pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 00:25   #7
logo
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 05-09-2019
Skąd: Wodzislaw
Model: MK3
Silnik: tdci
Rocznik: 2006
Postów: 47
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Jakby koło ocierało, to słychać i zostawia ślad na nadkolu . Może tuleje w mocowaniu wózka do karoserii wybite, czy śruba luźna .
logo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 15:51   #8
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Cytat:
Napisał logo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby koło ocierało, to słychać i zostawia ślad na nadkolu . Może tuleje w mocowaniu wózka do karoserii wybite, czy śruba luźna .
A możliwe ze to przez źle ustawioną geometrię? Bo jak byłem ustawiać to gość za bardzo nie wiedział jak to ustawić i wydaje mi się ze na domysły to zrobił...
pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 21:33   #9
logo
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 05-09-2019
Skąd: Wodzislaw
Model: MK3
Silnik: tdci
Rocznik: 2006
Postów: 47
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Cytat:
Napisał pablo1803a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możliwe ze to przez źle ustawioną geometrię? Bo jak byłem ustawiać to gość za bardzo nie wiedział jak to ustawić i wydaje mi się ze na domysły to zrobił...
w/g mnie możliwe , bo wahacze do wózka są mocowane
logo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 09:49   #10
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Ocieranie koła?

Cytat:
Napisał logo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w/g mnie możliwe , bo wahacze do wózka są mocowane
Już się umówiłem na poniedziałek do jednego z lepszych mechaników i zobaczymy co powie. Jak coś ustalę to na pewno dam znać co to było. Wszystkim dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.