Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2007, 00:26   #31
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Wlasnie ja pisalem ze vmax nie zalezy od mocy a przyspieszenie od momentu bo sie taka debilna teorie wziela.

Moj silnik jest zakladany od 95r tylko i wylacznie w scorpio z taka konfiguracja. Metalowy kolektor dolotowy i system VIS zmienny uklad dolotowy i podwoja przepustnica.
Posiada 136km

Akurat umnie sobie ten silnik radzi dieselki 1.9 za wiele nie maja do pogadania.

Chcialem zaznaczyc ze silnik diesla jest na tyle kiepski zeby osiagnac zblizona moc do benzyny N/A jest potrzeba turbina z intercolerem. Te stare diesle to sie zgodze , wmiare duza pojemnosc do mocy i niskie obroty. Lecz te nowe vw i te inne typu 1.9 to juz trwalosc jest mizerna , jak pewna osoba pisala na tym forum ,przewidziane sa na max 150-200 tys.

tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2007, 08:53   #32
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

no to w temacie osiagow sie zgadzamy bo diesel do scigania nie jest ale juz tym bardziej benzyna ze 115 KM w aucie co puste wazy 1700. (jak znajde kdzies charakterystyki tych dwoch silnikow to wyjasnie o co mi chodzilo i czemu diesel lepszy )
ja mialem mondeo z 93 136 KM ale stele fazy rozrzadu i kolektor plastikowy. fakt silnik byl bardzo fajny, mocny i moment osiagalny juz przy 1500 jak sam jechalem tyle ze nie nadawal sie zupelnie do mondeo. ale to inna historia.
no nic poczekajmy na efekty remontu bo bardzo mnie interesuje co tu koledze klepalo...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2007, 07:41   #33
Kassior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2007
Skąd: Gdynia
Postów: 21
Domyślnie

Hahaha....UWAGA ważny KOMUNIKAT!!! Dotyczący klepania benzynki 2.0 DOHC jak diesel....

ostatni warsztat w którym miałem NIE przyjemność gościć stwierdził, że silnik DO WYMIANY :/ zeźlił mnie koleś.. no ale cuż już chciałem go wymieniać... aloe mój bracki stwierdził, że po odłączeniu kabli jednej cewki nie ma kompletnie zmiany w pracy silnika!!!!
ty wlasnie tropem doszliśmy do tego, że należy wymienić cewkę...

po wymianie cewki.. samochodzik NIE STUKA!!! :fcp2

fakt, że teraz moją zmorą jest nie równo pracujący silnik ale to zapewne z powodu odłączenia akumulatora... czyli troche cierpliwości i powinno być OK :]

Także reasumując....


przed wymianą całego silnika SPRAWDŹCIE CEWKI !!!!!

PS wymieniona cewka dawała iskrę ale chyba nie taką jak trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam :]

[ Dodano: 2007-10-01, 18:58 ]
Odświeżę trochę sprawę tej cewki i klepania :]


Jak do tej pory wszystko jest nadal cacy i nic nie klepie a silniczek wraca powolutku bo powolutku ale wraca do swojej normy...


Zresztą tak na marginesie co za geniusz wymyślił patent żeby rozstrojony komp miał sam się nastroić.... pozostawiam to bez komentarza... no może tylko dodam że skutkiem samo-strojenia jest ponad 7miuset kilometrowa odległość do przejechania aby jakoś normalnie zaczął chodzić samochód... no ale cóż tak już to zrobili ;p
__________________
Kassior
Kassior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 22:27   #34
grzechu10002
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: Nowy Sącz
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie

a ja dałem rade temu klepaniu dokładnie było słychać że klepie gdzieś na zaworach ale miałem padniętu naciąg łańcucha rorządu taki hydraulicznu po wymianie silniczek pracuje cichutko pozdrawiam
grzechu10002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2007, 12:12   #35
hary225
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie

u mnie też była mowa o szkalankach, jednak okazało się że to trochę poważniejsze, wykręciła się jakaś śróbka przy pompie (podobno w tym silniku to częste) i niestety cały dół do roboty, zamknęło się w 3,5 tyś
hary225 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.