Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2011, 17:18   #1
jarbarek
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Puck
Model: Galaxy 2
Silnik: tdi 115 km
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie

Witam. Po włączeniu biegu wstecznego zawsze zapalała się kontrolka na wyłączniku-włączniku systemu parkowania. Teraz na tym włączniku od parkowania kontrolka mruga, i wydaje przerywany piskliwy dźwięk, inny niż dotychczas. A same czujniki nie reaguję na zbliżanie się przeszkody. Ten piskliwy przerywany dźwięk i mruganie kontrolki na włączniku zanika, gdy tym włącznikiem wyłączę system parkowania. Pojawia się znowu, gdy np. włączę wsteczny, lub włącznikiem włączę system parkowania. Czy to tylko awaria systemu parkowania? pozdrawiam, j

Czy Ktoś coś poradzi, bo nie jestem w Polsce, i nie wiem czy ten sygnał awarii nie oznacza czegoś jeszcze oprócz systemu czujników parkowania. Oglądałem przód i tył samochodu, i nie jest uderzony, pozdrawiam ,i proszę o odpowiedź, jarek


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-02-2011 o 20:07 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
jarbarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 19:50   #2
sosin70
ford::beginner
 
Avatar sosin70
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Okolice W_wa
Model: GALAXY MK2
Silnik: TDI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnika parkowania

Padł ci któryś czujnik parkowania (takie objawy), jak masz oryginalny system parkowania to musisz podłączyć pod kompa i wykaże ci który jest popsuty, pozostaje wymiana kupić można pojedyncze czujniki np. allegro lub serwis. Wiem bo przerabiałem osobiście taki temat.
sosin70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 19:58   #3
jarbarek
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Puck
Model: Galaxy 2
Silnik: tdi 115 km
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnika parkowania

Sosin 70,dzięki Ci za odpowiedź, czyli mogę jeździć spokojnie. Kiedyś świeciła mi kontrolka świec żarowych, a okazało się, że padł włącznik światła STOP pod pedałem. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź, pozdrawiam, j
jarbarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 23:26   #4
adrianooo
ford::beginner
 
Imię: adr
Zarejestrowany: 06-01-2011
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnika parkowania

Cytat:
Napisał sosin70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Padł ci któryś czujnik parkowania (takie objawy), jak masz oryginalny system parkowania to musisz podłączyć pod kompa i wykaże ci który jest popsuty, pozostaje wymiana kupić można pojedyncze czujniki np. allegro lub serwis. Wiem bo przerabiałem osobiście taki temat.

dokladnie mialem to samo!!okazalo sie ze jeden z czujnikow byl uszkodzony...za uzywany zaplacilem 50 zl.
adrianooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2011, 07:35   #5
dodi
ford::average
 
Avatar dodi
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnika parkowania

te czujniki nie lubia mrozu ani wilgoci, a przez to jak sa usytuowane nie da sie tego całkowicie zwalczyc...ostatnio tez miałem taki problem i 1 czujnik wymieniłem na nowy...i przeczysciłem pozostałe ale jak przyszła chlapa i mrozy to zaeły znowu wariowac wiec postanowiłem ze zaczekam do wiosny...ewentualnie musze cos wymyslec zeby osłonic te czyjniki przed błotem jakie sie tam dostaje spod tylnych kól...
dodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.