Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2012, 08:23   #1
piciuuu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Parkowanie pod dużym skosem

Witam
Mam pytanie, jestem zmuszony do parkowania auta na zjeździe do garażu pod dużym skosem (może być to nawet 45 stopni). Parkuję tyłem autka do dołu (zmiana ustawienia auta na zjeździe raczej nie jest możliwa). Czy to jest bezpieczne dla mojego auta? Mondeo 2008 2.0tdci 140km kombi automat. Z góry dzięki za pomoc

piciuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 15:13   #2
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Odp: Parkowanie pod dużym skosem

No chyba z tymi 45 stopniami to przesadziłeś, ale ze 20 to możesz mieć. Ja też mam taki zjazd pod garaż przed którym czasem parkuję. Nie wjeżdżam do garażu bo jest za mały na Mondka. W zimie nie zjeżdżam bo mimo, że auto stoi przed samym garażem na płaskim to rozpęd nie wystarcza na pokonanie stromizny i auto ślizga się. Musi być odśnieżone do betonu. Mniejsze auto daje radę, Mondek już nie. Poza tym jak jest zimny to też trudno wyjechać. Jest jeszcze ryzyko przywalenia ślizgającym się autem na zablokowanych kołach w drzwi garażu.
Jeśli chodzi o sam postój na skosie to zagrożeń dla auta nie widzę. Zjazd na i wyjazd ze stromizny już zagrożeniem być mogą.
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 15:25   #3
piciuuu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Parkowanie pod dużym skosem

masz rację, z tym kątem to może troszkę przesadziłem, ale myślę, że 30-35 stopni jest na 100%. U mnie jest ten plus, że zjazd do garażu mam zadaszony i zamykany więc ze strony samego wyjeżdżania czy zjeżdżania zagrożenia nie ma. Mimo to ze względu na duży kąt też miałem problem z ślizganiem się podczas wyjeżdżania (wyślizgany beton) - sprawę załatwiły 4 takie wycieraczki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
każda przymocowana na 8 solidnych wkrętów i nie trzeba już się rozpędzać żeby podjechać
dzięki wielkie za odpowiedź
piciuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 15:36   #4
EooS
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Parkowanie pod dużym skosem

45 stopni to rzeczywiście dużo - ja mam garaż podziemny i wydaje mi się że tam jest nie więcej jak 30 stopni (w najbardziej stromym miejscu)..

Parkuję na piętrowej platformie, a mam tą dolną - czyli żeby zaparkować, też muszę wjeżdżać pod kątem.

Co do parkowania, ja staram się parkować przodem z kilku powodów:
1. Łatwiej się dostać do bagażnika
2. Jak parkuję tyłem to często włącza mi się rezerwa i komp pokazuje drastycznie mniej paliwa - nie wiem na ile to możliwe, ale nie chciałbym żeby przy małej ilości paliwa w baku komputer stwierdził że nie ma paliwa i dziś nie jedziemy..
3. Dla mnie wygodniej się wsiada do przechylonego samochodu "na przód" niż odwrotnie.
4. W zimie zdarzyło mi się zaparkować tyłem (w dół) i później miałem sporo problemów z wyjechaniem - przednie koła wjeżdżały w śliskie błoto i nie miały siły wyciągnąć reszty auta z platformy; jak parkuję przodem (w dół) to mam całą długość platformy na wypchnięcie bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna rzecz, że zawsze opuszczam platformę na dół, tak żeby samochód był poziomo - zawsze się obawiałem tego że rozgrzany olej sobie spłynie w jemu tylko znane miejsce, a później jak jego temperatura spadnie (szczególnie w zimę), to rozruch będzie się odbywał bez oleju (lub ze zbyt małym jego poziomem) - oczywiście jest to tylko moja teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 16:29   #5
piciuuu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Parkowanie pod dużym skosem

Cytat:
Napisał EooS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do parkowania, ja staram się parkować przodem z kilku powodów:
no ja niestety nie mogę, mam wąski zjazd i tylko z jednej strony wnękę umożliwiającą otwarcie drzwi, także zjeżdżając przodem nie wysiadłbym z auta

Cytat:
Napisał EooS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawsze się obawiałem tego że rozgrzany olej sobie spłynie w jemu tylko znane miejsce, a później jak jego temperatura spadnie (szczególnie w zimę), to rozruch będzie się odbywał bez oleju (lub ze zbyt małym jego poziomem) - oczywiście jest to tylko moja teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też właśnie się tego obawiam, stąd mój post, u mnie sytuacja jest chyba troszkę gorsza (mogę być w błędzie) bo mam automatyczną skrzynię
piciuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.