Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2011, 21:22   #251
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Zamontowałem i podłączyłem w końcu światła w maksiu. Wszystko działa prawidłowo z jednym małym wyjątkiem. Światła do jazdy dziennej po wyłączeniu stacyjki nie gasną od razu, lecz po kilku sekundach. Przed montażem w maksiu sprawdziłem działanie LED-ów (z wykorzystaniem akumulatora zewnętrznego)- wyłączały się natychmiast (bez zwłoki) po zdjęciu napięcia z układu.
Prawdopodobnie podpięty "+" po stacyjce nie znika od razu, lecz ze zwłoką. Dzisiaj było już za późno, aby szukać "+" po stacyjce, który zniknie bez zwłoki.
Spróbuję jutro w wolnym czasie.

jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 17:20   #252
kanalia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2010
Skąd: Stalowa Wola
Model: CMax
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał jaco67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamontowałem i podłączyłem w końcu światła w maksiu. Wszystko działa prawidłowo z jednym małym wyjątkiem. Światła do jazdy dziennej po wyłączeniu stacyjki nie gasną od razu, lecz po kilku sekundach. Przed montażem w maksiu sprawdziłem działanie LED-ów (z wykorzystaniem akumulatora zewnętrznego)- wyłączały się natychmiast (bez zwłoki) po zdjęciu napięcia z układu.
Prawdopodobnie podpięty "+" po stacyjce nie znika od razu, lecz ze zwłoką. Dzisiaj było już za późno, aby szukać "+" po stacyjce, który zniknie bez zwłoki.
Spróbuję jutro w wolnym czasie.
prawdopodobnie podpiąłeś +12 ze skrzynki pod machą, to 12 V znika po kilku sekundach od wyłączenia stacyjki,sam tak mam i jakoś mnie to nie razi...oświetla mi drogę z garażu do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Uważaj na idiotę, który jedzie za mną...
kanalia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 07:15   #253
nubus
ford::average
 
Avatar nubus
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Police
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 167
Domyślnie Re: Światła dzienne w naszych autach

Witam, montowałem ostatnio ledy philipsa, i to że gasną po chwili to jest normalne. w module który to steruje jest czujnik który bada prąd w aku, jak odpalamy i alternator już kręci napięcie to Ledy się zapalają jak gasimy auto to prąd spada po chwili do wartości w której moduł ledy gasną. Wszystko jest zależne od wartości napięcia. pozdrawiam
nubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 09:15   #254
Kierownik1982
ford::advanced
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 219
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

jakie kolego ledy philipsa zakladales
Kierownik1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 21:06   #255
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

witam
Poszperałem jeszcze raz w skrzynce bezpiecznikowej pod maską i wyczaiłem "+' znikającego bez zwłoki po wyłączeniu stacyjki. Jest to wolne miejsce na przekaźnik. Zastosowałem wtyk męski jako "stopkę" przekaźnika.

pozdro
jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2011, 17:11   #256
Kierownik1982
ford::advanced
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 219
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

witam.myślę na założeniem ledu dziennych do c-maxa.jakie plecacie koledzy do założenia.pozdrawiam serdecznie
Kierownik1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 19:04   #257
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

to i ja opowiem jak zamontowałem swoje dodatkowe ledy:

lokalizacja: włożyłem je w te ryflowane zaślepki koło przeciwmgielnych (w górny "ryfelek")... po wstępnych oględzinach uznałem to za dobre miejsce ale okazało się po wycięciu otworów że za plastikiem zderzaka jest zaraz część metalowej karoserii wobec czego światła nie weszły tak głęboko jak chciałem (są na równi z tą płaską zaślepką nad światłem (przeciwmgielnym). Plastik jest miękki i da się ciąć nożem wobec czego nie są potrzebne jakieś nietypowe narzędzia.

mocowanie: użyłem mocowań dostarczonych w komplecie i dodatkowo wkleiłem światło na klej na gorąco... w klej nie wierzę zbytnio... dodatkowo ten plastik/zaślepkę przykręciłem do zderzaka od dołu na jeden wkręt (bałem się żeby nie wypadł pod ciężarem światła, tym bardziej że wyciąłem dwa zaczepy) w tej chwili pożałowałem że zdecydowałem wsadzić światła w ten wklęsły ryfel a nie w ten wypukły (wystawały by tyle samo a nie musiałbym wycinać zaczepów)

elektryka:
+ znalazłem w skrzynce bezpieczników w miejscu na przkaźnik od spryskiwaczy świateł
- podłączyłem pod śrubę mocowania skrzynki bezpieczników
czujnik: podpiąłem bezpośrednio pod oprawkę żarówki pozycyjnych. chciałem pod wtyczkę ale nie poradziłem sobie z wyjęciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszystko zajęło mi dobrych kilka godzin podzielone na dwa dni... starałem się robić to dokładnie i w sumie to się nie spieszyłem...

najważniejsze że działa i wygląda ładnie... pokażę jak tylko cyknę fotki...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2011, 07:28   #258
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał tomtomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najważniejsze że działa i wygląda ładnie... pokażę jak tylko cyknę fotki...
czekam na fotki, rozumiem że nie masz p/mgielnych ?
jak są przeciwmgielne to chyba żadna lampa nie wejdzie obok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też myślałem o takim montażu
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2011, 20:20   #259
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

przeciwmgłowe są oczywiście...

dałem płaskie ledy obok i moja druga połowa stwierdziła, że "jakby były stąd"...

światła z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jutro fotki... dziś nie dałem rady...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 05:13   #260
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał tomtomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeciwmgłowe są oczywiście...

dałem płaskie ledy obok i moja druga połowa stwierdziła, że "jakby były stąd"...

światła z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jutro fotki... dziś nie dałem rady...
Mam te same Ledy w innym aucie, całe zaparowały i Ledy się przepalają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Franuśś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max drl , c-max światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.