Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2012, 09:24   #11
akse
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 42
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

trzeba wszystko odpiąć i sprytnie wymontować

akse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 09:28   #12
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Cytat:
Napisał akse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Jeśli chodzi o to czy powietrze idzie pod nogi czy pod szybę
dokładnie o to mi chodzi!
Na moim zdjęciu jak się dobrze przypatrzysz, to można zauważyć, że znajduje się tam jakaś uszczelka, na tej klapce. Gdzie wyczytałem, że właśnie jak się zabrudzi, albo zużyje, to wtedy są takie problemy.

Co rozumiesz pod pojęciem wszystko odpiąć? Nie chce się bawić w wyciąganie nagrzewnicy, bo wiąże się to z opróżnieniem układu chłodzącego.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 16:46   #13
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Jestem po wstępnym rozeznaniu sprawy. I tak:
1. W moim przypadku winna jest ewidentnie jedna z klapek, bo są dwie. Z tego co udało mi się zobaczyć, to ta klapka ma na końcu gumową uszczelkę i w jednym z jej rogów jest ona trochę urwana i o coś zahacza jak próbuję przesunąć klapką.
2. Dostęp jest bardzo ciężki. Według mnie najlepsze rozwiązanie to demontaż całej deski rozdzielczej, ale dla mnie to wyższa szkoła jazdy więc się za to nie zabieram. Jest co prawda szansa na uniknięcie tego, a mianowicie, jak wyjmie się te środkowe nawiewniki i taki plastik, które kieruje powietrze w nie, to mamy dostęp do otworu, w którym znajdują się te klapki (czerwona strzałka). Jednakże, aby dostać się bezpośrednio do nich, to trzeba zdemontować taki plastik (żółta linia). Trzeba po bokach (zielona strzałka) odczepić rury doprowadzające powietrze do bocznych nawiewników, odczepić jeden zatrzask i tyle udało mi się ustalić, bo nie mam zielonego pojęcia czy i jak można to wyciągnąć, bez wyciągania deski. Nie wiem czy czasem od góry nie jest to czymś przymocowane. Gdyby się to udało odczepić, to jest wtedy dostęp do klapek, jak na drugim zdjęciu.
3. W związku z tym chciałem się poradzić jak rozwiązać ten problem i mam mam dwa rozwiązania. Pierwsze to spróbować usunąć tą uszczelkę, aczkolwiek myślę, że będzie to miało jakiś negatywny skutek, bo po coś ona tam jest. Drugi to spróbować posmarować końce tej uszczelki np. wazeliną techniczną.
4. Przyszedł mi jeszcze jedne pomysł. Jako, że nie mam poduszki pasażera, to może spróbować usunąć tą maskownicę? Próbował już ktoś to usunąć? Jest na to jakiś dobry sposób?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg nagrzewnica1.JPG (48.0 KB, 749 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg nagrzewnica.jpg (19.4 KB, 571 wyświetleń)
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 18:14   #14
ozi58
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus combi
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

podpinam sie pod temat mam na 100% ten sam przypadek nie mam zamiaru ściagać calej deski bede probował od strony kierowcy wkrecić dwa wkręty które bedą takimi blokadami aby stopowac plytke zmieniającą kierunek nawiewu
ozi58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 20:57   #15
ForFoc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 9
Unhappy Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Wklejam dla potomnych opis demontażu

1. wyciągamy wszystkie kratki nawiewu
2. odkręcamy cały schowek wraz z taką matą pod schowkiem i nawiewem na nogi
3. wyciągamy radio i odkręcamy cała konsole środkową
4 wypinamy z niej wszystkie wtyczki oraz pokrętła
5 odkręcamy półkę nad nogami kierowcy 6 lub 7 śrubek (mamy dostęp wtedy do całego mechanizmu który steruje nawiewami )
8 odkręcamy cały mechanizm (5 śrubek)
9 odpinamy wszystkie doprowadzenia powietrza do kratek Lewa , prawa i środek takie czarne plastiki będzie lepsze dojście do kratek które sterują nawiewami
10 odpinamy mały czarny uchwyt który jest od strony kierowcy tam gdzie znajdował się ten mechanizm .
11 wkładamy rękę przez środkowe wloty i mamy luźno tą kratkę wystarczy teraz troszkę pokombinować delikatnie by jej nie połamać i wyciągnąć .
12 jak mamy na zew. ją czyścimy ją albo obcinamy troszkę taką gumę którą jest otoczona i wkładamy z powrotem
13 później skręcamy jak nam wygodnie .

Nie demontowałem osobiście ale będę musiał. Linka zerwana drugi raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Żródło - Autor Klima1987
ForFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 11:42   #16
ozi58
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus combi
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Miałem ten sam problem u mnie dookoła ta uszczelka była cała klejąca i żaden zmywacz do paznokci itp nie pomogło, za duzo tego kleju było. Po dwugodzinnym czyszczeniu poddałem sie, nie dość ze reka cała podrapana bo tam mało miejsca. Podjełem decyzje o wyłamaniu tej klapki mimo to zmiana kierunku nawiewu działa na szybe i na twarz tylko na nogi cały czas grzeje i jest troszke osłabiony ten podmuch. Mimo to jestem zadowolony bo te cięgna co chwile pekały.
ozi58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 07:18   #17
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Cytat:
Napisał ForFoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
11 wkładamy rękę przez środkowe wloty i mamy luźno tą kratkę wystarczy teraz troszkę pokombinować delikatnie by jej nie połamać i wyciągnąć.
Nie wiem jak udało się komuś wyciągnąć tą klapkę/kratkę, ale ja zrobiłem tak jak jest w opisie i za nic nie chciała wyjść, a męczyłem się chyba z godzine, po czym sobie darowałem. Nie chciałem jej ułamać.

Cytat:
Napisał ForFoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie demontowałem osobiście ale będę musiał. Linka zerwana drugi raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś zrobić jakieś fotki podczas pracy, dla potomnych.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 20:23   #18
ForFoc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Wszystkie opisy napraw tej powszechnej usterki niestety nie są całkiem skuteczne. Niedoróba konstrukcji polega na odkształcaniu się obudowy lub któregoś jej elementu pod wpływem ciepła z nagrzewnicy. U mnie regulacja działa wzorcowo dopóki nie włączy się grzania. Z grzaniem tradycyjnie zablokowana w pozycji na szyby lub szyby/dół.Jak ostygnie działa poprawnie.Nie chodzi tu tylko o sparciałą uszczelkę. U mnie uszczelki są w dobrym stanie.Wklejam opis rozprucia z boku obudowy gdzie znajdują się "magiczne" klapy. Czytajcie na dole strony. Sam jednak nie robiłem tego więc nie potwierdzę skuteczności.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ciekawe, że kolega ze Szwecji tez poszukiwał pomocy ...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ładne fotki odnośnie wymiany cięgna.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez ForFoc ; 12-02-2013 o 12:26
ForFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 18:44   #19
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Mam podobny problem,rozebrałem półkę od strony kierowcy i ręcznie ustawiłem klapki nawiewy tylko na szybę przednią i w związku z tym mam pytanie można ręcznie ustawić klapkę nawiewu żeby było w wersji i na szybę i na siebie?Dałem ją do oporu i jest tylko na szybę zastanawiam się czy zimą nie zmarznę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2013, 17:08   #20
fokus_2000
ford::amateur
 
Avatar fokus_2000
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 17-10-2013
Skąd: Polska/Podlasie
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI 90km
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klapka regulacji kierunku nawiewu - dostęp

Lerek odkręcenie samej półki wystarczyło żeby dobrać się do klapki nawiewu? Pytam, bo też mam problem z urwanym cięgnem i szyby cały czas mi parują.
fokus_2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.