Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2009, 16:29   #1
kriss_k700
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Skąd: Droitwich,uk
Model: Ford Galaxy Ghia X
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 87
Unhappy termostat-?

Witam!
Wymieniłem termostat bo wydawało mi się że jest za niska temperatura silnika było przed N ale temp oleju ok 85C,tak czy inaczej wymieniłem(myślałem że szlag trafił termostat i został na otwartym)przy okazji tych robót ustawiłem kąt wtrysku bo ten co zmieniał mi rozrząd to s.....ł sprawę.
Przy nowym termostacie szybko sie nagrzewa ale...chłodnica zimna i dolny wąż co idzie do pompy i termostatu(swoją drogą autor projektu gdzie umieścił termostat powinien być żywcem w mrowisku zakopany)
Stawiam że nowy termostat do kitu albo układ zapowietrzony(ale żeby cała chłodnica???)

Co zrobić:
-czy spróbować odpowietrzyć układ-jeśli tak to jak bo nie wiem(nie ma małej dziurki w termostacie)
-od razu wziaść się za wymianę termostatu-stary po wyciagnieciu był w pozycji zamkniętej!! i jak go wrzuciłem do gara i na gaz to zaczął sie otwierać???-czyli że chyba dobry,no to czujnik temperatury ale teraz czujnik pokazuje na O,R-tzn że czujnik też jest dobry-to co k...a jest niedobre???
-czy nieprawidłowy kąt wtrysku(dużo odbiegał od normy) mógł mieć wpływ na temperature-ja sądze że chyba nie ale mogę się mylić-proszę skorygować
Dzieki za wszystkie sugestie.
Tak czy inaczej jutro legam pod samochód a na dworze pogodynka w sam raz do takiej roboty-brrrrrr....
Pozdrawiam Krzysiek

P.s czy zna ktoś mało stresujący(bez klnięcia na czym świat stoi)montaż termostatu????

__________________
krzysiek
było 2.8ghia,2.3ghia
kriss_k700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 04:29   #2
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: termostat-?

A kolega zagladal do tematu 'DOGRZEWACZ'.
Wedlug mnie przyczyna jest uszkodzona pompka ,lub swieca tego ustrojstwa.
W temacie znajdziesz wszyctko.
Milej lektury!
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 09:15   #3
kriss_k700
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Skąd: Droitwich,uk
Model: Ford Galaxy Ghia X
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 87
Domyślnie Odp: termostat-?

A co ma piernik do wiatraka?
Przed wymianą termostatu i po wymianie piecyk jak nie chodził tak nie chodzi.
Węże do i z tylnej nagrzewnicy przed i po wymianie termostatu tak samo ciepłe/gorące.
Ogrzewanie w kabinie było/jest z tyłu i z przodu.
Dolny wąż i chłodnica z przodu samochodu jest zimna przy temperaturze silnika 97,4C(odczyt na vagu)-czemu?
pozdrówka
__________________
krzysiek
było 2.8ghia,2.3ghia
kriss_k700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 10:00   #4
sto2
ford::average
 
Avatar sto2
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: włocławek
Model: Galaxy
Silnik: TDI 110KM
Rocznik: 1997
Postów: 150
Domyślnie Odp: termostat-?

Cytat:
Napisał kriss_k700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Wymieniłem termostat bo wydawało mi się że jest za niska temperatura silnika było przed N ale temp oleju ok 85C,tak czy inaczej wymieniłem(myślałem że szlag trafił termostat i został na otwartym)przy okazji tych robót ustawiłem kąt wtrysku bo ten co zmieniał mi rozrząd to s.....ł sprawę.
Przy nowym termostacie szybko sie nagrzewa ale...chłodnica zimna i dolny wąż co idzie do pompy i termostatu(swoją drogą autor projektu gdzie umieścił termostat powinien być żywcem w mrowisku zakopany)
Stawiam że nowy termostat do kitu albo układ zapowietrzony(ale żeby cała chłodnica???)

Co zrobić:
-czy spróbować odpowietrzyć układ-jeśli tak to jak bo nie wiem(nie ma małej dziurki w termostacie)
-od razu wziaść się za wymianę termostatu-stary po wyciagnieciu był w pozycji zamkniętej!! i jak go wrzuciłem do gara i na gaz to zaczął sie otwierać???-czyli że chyba dobry,no to czujnik temperatury ale teraz czujnik pokazuje na O,R-tzn że czujnik też jest dobry-to co k...a jest niedobre???
-czy nieprawidłowy kąt wtrysku(dużo odbiegał od normy) mógł mieć wpływ na temperature-ja sądze że chyba nie ale mogę się mylić-proszę skorygować
Dzieki za wszystkie sugestie.
Tak czy inaczej jutro legam pod samochód a na dworze pogodynka w sam raz do takiej roboty-brrrrrr....
Pozdrawiam Krzysiek

P.s czy zna ktoś mało stresujący(bez klnięcia na czym świat stoi)montaż termostatu????

witam
jakis czas temu też wymieniałem termostat bo na zegarze miałem na N i prawdopodobnie nie potrzebnie(czujnik temperatury przekłamywał odczyt na zegarze) ale jak kupiłem to wymieniłem ,sama wymiana nie jest trudna tylko trzeba mieć kanał bez niego cienka sprawa a samo odpowietrzenie polega na tym ,że lejesz płynu pełny zbiorniczek pod korek(ja korek zakręciłem) zapaliłem i zagrzałem silnik na nowym czujniku doszło do między O a R dolałem płynu do MAX i to na tyle. teraz temperature mam zawsze miedzy O a R a czy kont wtrysku ma coś z tym wspólnego to niewiem(myśle że nie). pozdrawiam
Ps.a co do dogrzewacza to całkowicie wywaliłem i zaślepiłem rurki dolotowe do tylnej nagrzewnicy jak na te zimy co u nas teraz są przednie ogrzewanie daje rade i mniej kłopotu z dogrzewaczem.
sto2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 14:09   #5
kriss_k700
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Skąd: Droitwich,uk
Model: Ford Galaxy Ghia X
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 87
Domyślnie Odp: termostat-?

A więc tak:
-wyciągnąłem nowy(dobry?)termostat z samochodu,wziąłem stary(zepsuty?)i oba do gara.
Wsadziłem termometr i przy ok 54-57C stary termostat zaczął minimlnie się otwierac aż do ok 86-89C gdzie nastąpiło pełne otwarcie-nowy dopiero zaczął sie pomału otwierać.
No więc wsadziłem stary(oryginał-VW) i teraz wszystko jest gorące przód,góra,dół,chłodnica,tył,ciepło w kabine z obu nagrzewnic i temp trzyma sie na ok N-temp oleju ok 83C na vagu temp 76.4C po przejechaniu ok 5-7 km.
Więc wine ponosi nowy(z UNIPART)termostat gdzie przy temp 97C chłodnica i dolny wąż dalej były zimne.
Płyn był w wężu przy termostacie bo jak odkręcałem to sie zdrowo lało,tak że nie było zapowietrzone a wlałem z powrotem tyle samo co się wylało.
Więc chyba jest ok chociaż myślę że ten oryginalny powinien sie troszeczke później otwierać tak na ok 65-68C,ale moge sie mylić.
Pozdrawiam
__________________
krzysiek
było 2.8ghia,2.3ghia
kriss_k700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 18:43   #6
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: termostat-?

u mnie to samo z termostatem co u kolegi. Oznacza to, że skoro wskaźnik dolatuje do N to nie warto niczego ruszać.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 19:13   #7
sto2
ford::average
 
Avatar sto2
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: włocławek
Model: Galaxy
Silnik: TDI 110KM
Rocznik: 1997
Postów: 150
Domyślnie Odp: termostat-?

Cytat:
Napisał kriss_k700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc chyba jest ok chociaż myślę że ten oryginalny powinien sie troszeczke później otwierać tak na ok 65-68C,ale moge sie mylić.
tak jak mówisz powiinien sie właśnie tak otwierac a jeśli już możesz lub chcesz a nie wymieniałeś wymień czujnik temperatury kosztuje niecałe 20 zł więc koszt nie duży a wymiana będzie trwała 10 min i na zegarze skazówka bedzie stała na baczność. pozdrawiam
sto2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.