Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2013, 22:28   #1
marcinkosky
ford::amateur
 
Avatar marcinkosky
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk IV
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Unhappy 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

Witam.
Moze od razu przejde do sedna...:
Dzisiaj w nocy wracalem z niemiec (dystans ok 1100 km) i w polowie drogi na postoju uslyszalem niepokojące odglosy: po zatrzymaniu auta i wyrzuceniu na luz (bieg jalowy) i puszczeniu/zdjeciu nogi z pedalu sprzegla slychac bylo dziwny dzwiek (taki troche metaliczny) szybkie stukanie... po wcisnieciu ponownym pedalu sprzegla dzwiek ustaje. W czasie jazdy schychac wyraznie glosniejsza prace a przy nawet ciut gwaltowniejszym wcisnieciu pedalu gazu i wiekszym przyspieszeniu to brzmi jak IKARUS stary... Nie czuc zeby sie slizgalo sprzeglo! Auto plynnie przyspiesza! Dodam ze mam Mondeo z koncowki 2007 z silnikiem 1.8 TDCI 125 koni przebigu na liczniku ma 130 000.
Wydaje mi sie ze jest to padajaca dwumasa ale moge sie mylic...

p.s.
czy ma ktos namiar na jakis ogarniety warsztat w Warszawie?? gdzie nie zedra kasy i zrobia dobrze??

pozdrawiam

marcinkosky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 08:49   #2
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

Nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków od razu. Rozumiem, że wcześniej nie zauważyłeś takich objawów więc można sprawdzić. Powiem tak - sam mam 1.8 TDCI i czasami słychać pewne dźwięki spod maski przy wciskaniu pedału sprzęgła ale póki wszystko śmiga to po co się zamartwiać. Dla spokoju podjechałbym do jakiegoś rozsądnego mechanika i zweryfikował co się faktycznie dzieje.

P.S. Od tematów o dwumasie to forum prawie pęka - po co dokładać kolejny wątek...
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 11:19   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

Jeśli pada dwumas to przy każdym gaszeniu autka usłyszysz metaliczny odgłos,ale tak jak kolega pisał podjedz do sprawnie słyszącego mechanika
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 11:20   #4
marcinkosky
ford::amateur
 
Avatar marcinkosky
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk IV
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

tyle ze w moim przypadku to nie jest jakis tam szmer czy cichy odglos... wyrazne i glosne wycie na biegu jalowym... a do tego bardzo glosna praca przy przyspieszaniu...
bylem dzisiaj w warsztacie i jutro wstawiam auto do roboty... (musze szybko dzialac bo jak nie mam auta to poprostu nie zarabiam...), jak uslyszalem ile czesci kosztuja to ogolnie wlosy mi sie zjerzyly na glowie ale wykonalem pare telefonow i tysiak zostaje w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli pada dwumas to przy każdym gaszeniu autka usłyszysz metaliczny odgłos,ale tak jak kolega pisał podjedz do sprawnie słyszącego mechanika
kurde nie za kazdym razem ale zdarzalo sie ze slyszalem takie dzwieki przy gaszeniu auta...
marcinkosky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 11:30   #5
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

Szkoda pakować podejrzewam, że ze 2 tys. pochopnie. Ja bym mimo wszystko sprawdził u innego mechanika. Wymieniać, naprawiać i kasować to większość potrafi...
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 11:42   #6
marcinkosky
ford::amateur
 
Avatar marcinkosky
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk IV
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

prawda jest taka ze i tak mnie to nie minie i predzej czy pozniej bede musial "wykaslac ta kase"... a i tak mam co najmniej 2-3 dni przestoju z powodu uszkodzenia auta...
marcinkosky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 11:58   #7
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

Idąc tym tropem to możesz od razu regenerować sprężarkę i wtryski bo to też prędzej czy później Cię nie minie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na serio - jak uważasz - ja swoje zdanie wypowiedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 01:09   #8
marcinkosky
ford::amateur
 
Avatar marcinkosky
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk IV
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

i kompletne sprzeglo razem z nowiutka dwumasa (calutki zestaw) wyladowaly w moim mondku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cicho i przyjemnie sie teraz smiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinkosky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 11:03   #9
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

Niech się dobrze sprawuje w takim razieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 12:37   #10
Streamin
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo II
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 62
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??

Na przyszłość:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Streamin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.