Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Najlepszy adapter dla naszych Fordzików
ELM327 na PIC18Fxxx z przełącznikiem 6 27.27%
ELS27 8 36.36%
Viken na STN 8 36.36%
Głosujących: 22. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2014, 22:50   #21
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i nie wymaga niczego innego niż kupowania legalnych podzespołów. Tak zrobili Rosjanie - kupili legalne STN1170
Szkoda tylko że na legalnego FTDI już im forsy nie starczyło i teraz trzeba kombinować że sterownikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tą część dyskusji przekieruję do kolegi orion512... Jest praktykującym "lutownikiem" - w tym SMD. Mnie się za bardzo ręce trzęsą, ale wiem jedno - dobrze lutujący człowiek spokojnie daje radę dotrzymać reżimów lutowania.
Jak najbardziej masz rację. Wprawny montażysta (dysponując oczywiście odpowiednimi narzędziami) bez problemu spełni jak to nazwałeś reżim technologiczny dla dowolnych elementów. Zresztą większość jednostkowej produkcji jest tak montowana gdyż nie opłaca się odpalać linii produkcyjnej dla kilku/kilkunastu sztuk.

Powiedzmy sobie prawdę zarówno jedną i drugą mtodą możan polutować obwody prawidłowo jak i je spieprzyć.
W piecu wystarczy żle dobrać profile i pozamiatane. Dodatkowo jeśli na płycie są elementy o znacznie różnej pojemności cieplnej to dochodzi do takich sytuacji gdy część płyty jest przegrzana a w innych częściach nie doszło nawet do przetopu pasty.
Aby zminimalizować takie wypadki w nowoczesnych montowniach używa się pieców lutujących w parach nasyconych (Vapor Phase). Temperatura wrzenia medium wyznacza maksymalną temperaturę jak może wystąpić w komorze, poza tym skondensowane pary zapewniają idealnie równomierny rozkład temperatur na całej powierzchni lutowanej płyty. Dodatkowo cały proces lutowania zachodzi w atmosferze beztlenowej.
Na razie jest to jeszcze bardzo droga technologia ale w profesjonalnych zastosowaniach staje się coraz popularniejsza. Naprawdę pięknie się lutuje w takim piecu. Nie sądzę jednak aby Chińczycy ani Rosjanie używali tej technologii w swoich ELMach.

Ale zdaje się trochę się zagalopowałem w temacie lutowania. Chyba nie o tym był ten wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ELS27 jak najbardziej polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 06:55   #22
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobra chłopaki zgłaszam cały wątek do moderatora bo nie lubię przepychanek
Ja bym jednak temat zostawił... Jest ciekawy, chłopaki się nie wyzywają ,więc nie jest tak źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można by co najwyżej usunąć ankietę.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 12:08   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda tylko że na legalnego FTDI już im forsy nie starczyło i teraz trzeba kombinować że sterownikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

...
Muszę to dokładniej sprawdzić - wg mnie nie ma problemu FTDI - u mnie (na WIN7) wydaje mi się, że działa to wszystko na sterownikach z Windows Update... Być może jest jakiś rozrzut w stosowaniu różnych partii układów FTDI...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 12:27   #24
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Zależy jaka partia im się trafi.
Odpowiedź od Alexandra:

"You have to install v2.08.28 ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )
We received not original FT232RL from our supplier for this batch and FTDI found the way to block it in VCP mode on 2.08.30 and 2.10.00.
But with 2.08.28 it works fine
."
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 15:21   #25
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzmy sobie prawdę zarówno jedną i drugą mtodą możan polutować obwody prawidłowo jak i je spieprzyć.
W piecu wystarczy żle dobrać profile i pozamiatane.
Od tego są kontrole jakości w wielkich zakładach,partie próbne itd. U rosjan na forum widziałem zdjęcie na którym było tylko jedno biurko przy którym ten cały proces technologiczny się odbywał,także nie ma mowy o profesjonalnym montażu,no może profesjonalnym produkcie,chociaż z tym stwierdzeniem byłbym bardzo ostrożny,bo jak dla mnie profesjonalny produkt powinien być certyfikowany.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 17:52   #26
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od tego są ... mnie profesjonalny produkt powinien być certyfikowany.
E tam, kolega (trochę po fachu) jest trochę przewrażliwiony, Pewnie że takie interfejsy, nawet z Viakena nie będzie ich można nazwać profesjonalnymi, ale w większości (słowo klucz) będą działać. Nikt tam ich nie będzie certyfikował, to tylko auto jak się przy okazji konfiguracji zepsuje, to najwyżej chwilę postoi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak mi sterownik padnie i nie będzie produkcji to zaraz wszystkich automatyków chcą za j...a wieszać, choć skłonny jestem napisać że się prawie nie psują, gorzej z różnorakimi kartami (mam na myśli sterowniki)
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 20:40   #27
komariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Włocławek
Model: Ford Mondeo Titanium X
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

a o czym mowa? czym jest ten adapter? mam sie martwić że mam jak np DPF czy cieszyć że nie mam?
komariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 20:51   #28
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Adapter,czyli inaczej interfejs,czyli takie narzędzie/urządzenie za pośrednictwem którego ,możesz sobie ze swoim autem pogadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 22:01   #29
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...bo jak dla mnie profesjonalny produkt powinien być certyfikowany.
A tak z ciekawości - certyfikowany przez kogo? Przez producenta samochodów?
Z tego pomysłu certyfikacji wynika, że żaden chiński produkt nie jest profesjonalny - chyba, że coś przegapiłem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie bronię jakoś ideologicznie kolegów Rosjan ale fakt, że im się chciało oraz udało przy tym jednym biurku wyprodukować kilkaset sztuk całkiem udatnie działającego fejsu jak dla mnie jest szczytem profesjonalizmu... Jakoś nie widać naśladowców ani u nas ani na forach angielskich, niemieckich, włoskich... Wszędzie tam króluje chińszczyzna w najgorszym wydaniu...
Tak więc oczekiwanie certyfikacji dla fejsów można spokojnie zrealizować (zdaje się jedynie...) poprzez zakup firmowej Rotundy. Osobiście nie będę odradzał takiego działania... Jak kogoś stać...
Natomiast wszystkim innym będę powtarzał, że ELS27 na pewno jest najbardziej profesjonalnym z produktów klasy ELM327 v2.
Czy ELM327 (nawet v2) jest w jakimś stopniu profesjonalny jako przyrząd, to już zupełnie osobna dyskusja.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 23:22   #30
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Ankieta -Najlepszy adapter do naszych fordów

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak z ciekawości - certyfikowany przez kogo?
Musi miec CE, czyli Chinese Export Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak na marginesie, wielki szacun dla Siergieja i reszty. Coś jednak jest w stwierdzeniu, że Rosja to nie kraj, to stan umysłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.