Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2011, 08:45   #11
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

wez zaprowadz samochod do jakiegos zaufanego dobrego mechanika lub goscia co sie zna bo jak takie teorie beda ci wciskac...

a widze ze nawet niemaja czym cisnienia sprezania sprawdzic. Pozatym twoje sprezanie jest wyzsze niz producent podaje dla nowego silnika. Takie to urzadzenia to ja w technikum mialem jak sie na antykach uczylismy. Takim miernikiem cisnienia to mozna za psem rzucić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 06-10-2011 o 09:11
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 17:57   #12
puchacz1985
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2002
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

Pierscienie wymienione, dymienie ustalo... jak na razie, pojezdze i bede pisal co sie dzieje, a swoja droga odwiedze pewnie inny warsztat zeby go pomierzyli :>

Dzieki za odpowiedzi
puchacz1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 10:06   #13
puchacz1985
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2002
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

Pierscienie, wszystko jest ok po przejechaniu juz okolo 1000km.

Takze kolega ktory dal pierwsza odpowiedz trafil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam!


Temat do zamkniecia!!
puchacz1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 10:46   #14
Buniocek
ford::beginner
 
Avatar Buniocek
 
Zarejestrowany: 10-10-2011
Skąd: Żywiec
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

Ja mam podobny problem tylko że dymi na biało, ale wody nie bierze... a spala litr oleju na 1000- czy to ten sam problem?
Buniocek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2011, 05:54   #15
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

Dla uzupełnienia tematu dodam, że również mam ten problem, co puchacz1985, z tym samym silnikiem, pali ok. 1-2 litry oleju na 1000km. Samochód jest od poniedziałku u mechanika i na razie dowiedziałem się, że pierścienie są całkiem zapieczone, i tłok luźno wpada w cylinder. Mimo to ciśnienie sprężania, mierzone w dwóch warsztatach, było prawidłowe.
I też spalanie oleju zauważalnie wzrosło po remoncie głowicy - wymiana dwóch zaworów i wszystkich uszczelniaczy zaworowych. Rozumie to ktoś?
Niedługo się dowiem, czy wymiana pierścieni pomoże, ale czytając ten temat, jestem dobrej myśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gładzie cylidrów ponoć są eleganckie.
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 01:17   #16
tawrija
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: mk1
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

Witam podzielę się moim doswiadczeniem .FOCUS MK 1 z 1999 TDDI roku kupiłem dwa miesiące temu też dymił na obrotach bo na wolnych już nie i chodził równo. a był po naprawie głowicy z powodu zerwanego paska.Zaślepiłem EGR dalej kopcił niemiłosiernie . Sprawdzałem wtryski były dobre wymieniony map sensor i dymienie ustało, oczywiście poz tym normalnym chwilowym . Nie wiem do konca czy map sensor był zły czy tylko z powodu że miał pęknięte gumowe kolanko. Wymieniłem cały ale pewnie to tylko nieszczelność
tawrija jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 08:24   #17
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

To ja dla uzupełnienia tematu napiszę, że prawie rok temu zleciłem wymianę pierścieni i olej już pobiera książkowo, tzn. przez 10 000km wystarczy dolać z 1,5l. Może nie rewelacja, ale pierścienie były już strasznie cieniutkie i przynajmniej mogę spać spokojnie i bez dymienia na czarno. Przebieg silnika przy wymianie to ok. 175 tys.
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 17:29   #18
tawrija
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: mk1
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

Dodam że oleju nie brał mimo kopcenia na czarno na obrotach .Przejechałem jakies 4 tys km i może z max 200 ml ubyło , a wydaje mi się że 1.5 litra na 10 tyś to też nie tak mało i jak bierze olej to dym ma zabarwienie niebieskawe.
tawrija jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.