Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2019, 10:21   #1
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu

Mk5 z 2015 r świeżo sprowadzony z Niemiec .
Najważniejsze dla mnie było podłączenie telefonu więc po zmianie języka na polski podłączyłem Bluetoothem bez problemu , SYNC pokazuje telefon podłączony , jest książka i działa wybieranie tyle ,ze po nawiązaniu połączenia nic nie słyszę ani ja ani mój rozmówca . To znaczy polączenie nie przerywa np odbieranego w momencie dzwonienia programu radiowego itd .
Próbowałem resetu systemowego SYNCa - i konfiguracji od nowa - nie pomogło.
W poprzednim Mk4 swoje połączenie z telefonem wspomagałem aplikacją Bluetooth Phonebook - tu nie pomaga .
++

Druga sprawa to jak programować stacje , mam radio z DAB , czy mam szukać polskich stacji cyfrowych czy tez mogę zaprogramować jakieś na FM ?
Teraz co próbuję wybrać FM i znaleźć np PR3 to wskakuje mi jakaś niemiecka stacja na DAB .
Czy można w tym SYNC 2 jakoś wywołać listę dostępnych stacji cyfrowych ?
W starym radiu używałem AST i było po problemie - tu jest nowocześnie czyli trzeba się namęczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Innym problem to CD , jak włożę dysk to zaczyna odtwarzać ale próba wybrania w menu przycisku CD nic nie daje, jakby był martwy .

Oczywiście nie udało mi się także podłączyć multimediow z telefonu - to pewnie związane z tym pierwszym problemem .

Jedyny sukces to podłączenia SYNCa do WIFI z routera smartfonu tyle ,ze to niewiele dało poza jakimiś komunikatami o utrudnieniach w ruchu w okolicy .

Bedę wdzięczny za podpowiedz bądź wskazanie wątków gdzie takie problemy były juz rozkminiane.

pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 10:26   #2
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu

A z innym telefonem próbowałeś? Jeżeli jest to samo to albo mikrofon albo ktoś grzebal w konfiguracji auta.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 13:58   #3
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z innym telefonem próbowałeś? Jeżeli jest to samo to albo mikrofon albo ktoś grzebal w konfiguracji auta.
Tak , próbowałem - to samo.

Mikrofon nie , to raczej wina SYNCa , który wybierając połączenie nie rozłącza dotychczasowego źródła np radia więc ani mikrofon ani głośniki w aucie nie są udostępniane telefonowi. Ktos grzebał ? Niemcy nie są z reguły takimi "pomysłowymi Dobromirami" jak my , nie sądzę .

++
Radio DAB : w końcu znalazłem jak przypisać polskie stacje do 6 numerków , które mam na ekranie . Tyle ,ze "Rozrywka" z reguły jest wyłączona gdy się wsiądzie do auta i nie można jej włączyć . Wtedy wkładam CD do kieszeni, zaczyna grac ("Rozrywka " się uaktywnia ) a ja mogę przejść do radia.
Na razie lekki Dzień Świra , zobaczymy ....

Ostatnio edytowane przez pint ; 27-10-2019 o 06:16
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 15:17   #4
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: SYNC 2 - telefon podłączony, brak głosu

Cytat:
Napisał pint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie lekki Dzień Świra , zobaczymy ....
Niewiarygodne , technologia w Fordzie coraz wyższa ale sposób naprawy się nie zmienia - zastosowałem znany mi sprzed ośmiu lat sposób gdy wariował mi panel Blaupunkt NX w Mk4 - odłączenie klemy .

Wszystko śmiga !

Temat zamknięty .

Ostatnio edytowane przez pint ; 26-10-2019 o 15:23
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.