Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2013, 12:18   #21
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Zestaw Bluetooth - problem z kontaktami

wejdź w tryb diagnostyczny Converse'a : trzymając 'ok' włączyć zapłon, potem naciskając strzałka w dół dojdziesz do nvm target rom - to jest właśnie wersja softu

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 15:16   #22
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie

Nie wiem jak to się stało Ale się naprawilo. Od dziś łączy się mój HTC z nx em. Nic nie robiłem. Przeprosili się 😃
Natomiast jest TOTALNY bajzel w kontaktach. Mam w telefonie ustawione na Google. A w fordzie mam jedno imię i jakieś numery dziwne przypisane gdzie w tel mam jedno imię i jeden numer. Już nie wspomnę o braku polskich znaków Ale to mi nie przeszkadza.

Sent from my HTC One using Tapatalk
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 12:38   #23
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zestaw Bluetooth - problem z kontaktami

Problem rozwiązany - koszt PLN 6,09.

Dzięki cennym radom od użytkownika Tocamartin ściągnąłem ze sklepu Play apke Bluetooth Phonebook v.1.1.5 - płatna , PLN 6,09 .
Po zainstalowaniu mój HTC One , Android 4.3 - łączy się z NX bez problemu i pokazuje na ekranie logiczną książkę telefoniczną , którą można dodatkowo zdefiniować tylko do określonej grupy kontaktów ( np. Rodzina czy Współpracownicy) . Po wybraniu w apce opcji "All Groups" - pokazują się oczywiście wszystkie kontakty z oznaczeniem czy to komórka, służbowy czy domowy telefon.
W przypadku kontaktów mających przypisany więcej niż jeden numer - Phonebook na ekranie pokazuje je w oddzielnych wierszach.
Książka transferuje się poprawnie niezależnie jaki rodzaj kontaktów mamy ustawiony w smartfonie ( Telefon , Google itp)

Ustawienia aplikacji w telefonie :
- Enable PBAP - włączyć ( zahaczyć )
- Enable IrMC - włączyć ( zahaczyć )
- Swap First/Last Name - wybrać wg własnej preferencji
- Sync Contact Group - All Groups lub wybrać wg własnej preferencji
- Create Log - dla miłośników backupowania wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uwaga : w sklepie Play jest także bezpłatna wersja tej aplikacji; można jej użyć aby sprawdzić poprawność komunikacji waszego telefonu z BT samochodu ;
natomiast jest ona bezużyteczna na dłuższą metę gdyż podmienia losowo jedną cyfrę w każdym numerze telefonu z książki;
trzeba więc zapłacić aby korzystać z pełnej funkcjonalności apki .

Uwaga 2:
Jeśli ktoś nie potrzebuje mieć książki telefonicznej na ekranie - nie trzeba instalować tej apki ;
wtedy trzeba tylko przy parowaniu smartfonu z BT samochodu nie zezwolić na import kontaktów.

Powodzenia
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 15:29   #24
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Zestaw Bluetooth - problem z kontaktami

Witam
Panowie, od 3 miesięcy mam problem na linii „blaupunkt nx” – sony Xperia L. Od paru miesięcy mam zainstalowane nowe oprogramowanie sp.5.3 do radia NX – wymagane do nowej mapy – soft z naszego forum. Wszystko było OK na starym tel. Nokia C6-00 i nowym Xperia L. Urządzenia: radio i „L-ka” się widzą i łączność bluetooth jest. Książka telefoniczna bez zastrzeżeń zarówno w radio jak i na conversie (convers ver. 0815). A oto problem:
Gdy wybieram z funkcji na „kierownicy – Conwers” jak i z panelu radia osobę do której chcę dzwonić, dzwonię i zakańczam połączenie (obojętnie czy z manetki za kierownicą czy z przycisku na radio) to raz jest połączenie zakończone i jest OK, a kilka razy jest w następujący sposób: osoby już nie słyszę i połączenia nie ma, radio nie gra, a na wyświetlaczu radia pozostaje (zdjęcie 01) i na konwersie jest komunikat (zdjęcie 02). Próbuję zakończyć połączenie naciskając na wyświetlaczu radia czerwoną słuchawkę i nic, więc próbuję rozłączyć manetką za kierownicą – też nic. Nie słychać radia, przyciski wokół panelu nie działają. Dopiero wyłączenie i włączenie radia pozwala na chwilę uruchomić jakieś przyciski, ale tylko na chwilę, bo później ponownie (zdjęcie 01). Dopiero lekarstwem na tą sytuację jest rozłączenie bluetooth. Wtedy wszystko działa.
Może ktoś z Was miał podobną sytuację – proszę o pomoc, już nie daję rady.
Ps: Próbowałem resetowania telefonu - nic, zdejmowałem klemę akumulatora raz na 1 minutę, raz na godzinę – nic nie dało. Próbowałem usunięcia i ponownego połączenia telefonu z pamięci radia – też nic nie pomogło. Trzykrotnie oddawałem telefon do serwisu, aż w końcu został wymieniony na taki sam model – tyle że nowy – I NIC nie pomogło.
Radio Blaupunkt parowałem już z następującymi telefonami: Nokia: E52, C6-00, Lumia 800; HTC, X-peria P, J, Z – i z wszystkimi śmiga.
Nie wiem co jest grane. Proszę o pomoc.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie 01.jpg (30.3 KB, 58 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie 02.jpg (30.8 KB, 63 wyświetleń)
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 15:17   #25
Unkel
ford::amateur
 
Avatar Unkel
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Mk 5
Silnik: 2,0 240 KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Unhappy Odp: Zestaw Bluetooth - problem z kontaktami

Witam serdecznie,może i stary temat ale mam ten sam problem co kolega Roland074.
Też telefon poszedł 3 razy do serwisu i wymienili na nowy i nic to nie pomogło.
Proszę o pomoc.
Unkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 17:33   #26
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie

Spróbuj te aplikacje z wcześniejszy postów. Nawet darmowa Apka i zobaczy zaskoczy.
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 18:41   #27
Unkel
ford::amateur
 
Avatar Unkel
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Mk 5
Silnik: 2,0 240 KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zestaw Bluetooth - problem z kontaktami

Spróbuje nic mi nie zaszkodzi, a może faktycznie coś pomoże.Bo z kontaktami nie mam żadnych problemów.Ładują się i jest ok tylko po zakończeniu rozmowy jest zonk bo muszę w telefonie wyłączyć Bt aby radio znowu działało.
Sprawdzę z tą apką zobaczymy.
Dziękuję za odpowiedź
Unkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 19:55   #28
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie

Ja nie miałem takiego problemu. Ale spróbuj poszukać apek do komunikacji tel-auto. Może jakieś modele tel gryzą się z autami i trzeba wspomóc się aplikacjami.


Niedawno andek zaktualizował się do lolipop. Znowu zaczęły się problemy z lacznoscia tel-auto. Łączył, rozlaczyl, łączył, rozlaczyl. Skorzystałem z apki Auto Bluetooth Connect, później ja wylaczylem i już mój HTC znowu bez problemów się łączy.

Ostatnio edytowane przez tocamartin ; 29-04-2015 o 07:46
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.