Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2017, 18:37   #31
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie trzeba pytać, trzeba jednak czytać:
Dla mnie jest to jednoznaczne - szkoda likwidowana z OC sprawcy.
No nie jest to jednoznaczne, bo ENowak napisał że poszło zgłoszenie na Policję i do PZU ? Policja od ręki podała mu dane sprawcy bez przeprowadzania postępowania w tym temacie ? I szkodę likwidują po zamiennikach nawet jak nie mogą ? Moim zdaniem na razie jak nie ma ustalonego sprawcy podchodzą do tego z AC ....

witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 18:56   #32
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Cytat:
Napisał makinen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden seks, drugi rżnięcie. Co wam jest?
A co Tobie?
Wysyłasz wszystkich do warsztatów twierdząc, że grosz komuś w kieszeni nie zostanie jak naprawi na własną rękę. Jakoś do moich argumentów się nie odniosłeś??

Wdajesz się w jałowe dyskusje, a tak na prawdę nie pomagasz w ogóle w doradzeniu autorowi.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 19:22   #33
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Cytat:
Napisał witek_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szkodę likwidują po zamiennikach nawet jak nie mogą ?
Mogą! Ustawa mówi, że można określić wartość szkody w oparciu o zamienniki, po czym precyzuje, że poszkodowany ma jednak prawo do domagania się części oryginalnych (jeśli te które uległy uszkodzeniu takie były). Ubezpieczyciele zwyczajnie nadinterpretują przepisy z góry zakładając, że poszkodowany dobrowolnie zgadza sie na naprawę z użyciem zamienników.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 09:11   #34
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogą! Ustawa mówi, że można określić wartość szkody w oparciu o zamienniki, po czym precyzuje, że poszkodowany ma jednak prawo do domagania się części oryginalnych (jeśli te które uległy uszkodzeniu takie były). Ubezpieczyciele zwyczajnie nadinterpretują przepisy z góry zakładając, że poszkodowany dobrowolnie zgadza sie na naprawę z użyciem zamienników.
No wydaje mi się że nie, ustawa mówi że pojazd ma zostać doprowadzony do stanu sprzed uszkodzenia. Jeżeli auto było poskładane z oryginalnych części i nikt nie wstawił już zamiennika to rzeczoznawca wstawiając zamiennik naraża się na Art. 286. § 1. KK i ja bym takie zdarzenie (wycenę z uwzględnieniem zamienników) zgłosił do prokuratury powołując się na ten artykuł.
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 14:52   #35
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

No właśnie, tylko Ci się wydaje. Zgłoszenie do prokuratury nic by nie dało, bo ubezpieczyciel będzie twierdził, że na nic Cię nie narażają. Zresztą w pismach dołączonych do kosztorysów wysyłają informacje, że możesz skorzystać z warsztatów współpracujących z nimi i oni gwarantują zarówno jakość, jak i koszt wykonania naprawy, w tym uzyskanie rabatu, który zwykle (bezprawnie) naliczany jest w kosztorysie.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 21:21   #36
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Nie ma znaczenia co będzie twierdził ubezpieczyciel i jakie rabaty sobie stosuje w kosztorysie lub nie. Jeżeli w kosztorysie przy likwidacji szkody z OC wstawia zamienniki pomimo tego że na aucie są oryginały doprowadza mnie (poszkodowanego) do niekorzystnego rozporządzania moim mieniem ?
Zgodzisz się czy też nie ?
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 07:09   #37
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Cytat:
Napisał witek_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodzisz się czy też nie ?
I tak i nie. Przestępstwa z tego nie zrobisz, choć w sądzie sprawa jest do wygrania - właśnie z tego
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawa mówi, że można określić wartość szkody w oparciu o zamienniki, po czym precyzuje, że poszkodowany ma jednak prawo do domagania się części oryginalnych (jeśli te które uległy uszkodzeniu takie były).
względu.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 12:49   #38
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Koledzy!
Gwoli ścisłości - szkoda likwidowana z OC sprawcy. Jeśli nie było to jasne na początku to teraz to potwierdzam. Gość wpadł mi w bagażnik, odjechał a całą sytuację widział świadek, zapamiętał numery dzięki czemu dochodzenie policji było ekspresowe - potwierdzili uszkodzenia u sprawcy i spisali notatkę.
Co do likwidacji szkody - napisałem odwołanie do PZU bo wycena przez nich przygotowana to jakaś lipa co zresztą widzieliście. Oprócz przekazania pozyskanych danych dotyczących kosztów części z ASO dodałem też zdjęcia obrazujące że moje auto i jego uszkodzone części są oryginałami FORD z logo producenta. Była też poruszona kwestia dopłaty do tej wyceny i że nie zgadzam się na wycenę wg cen części od chińczyków. Dostałem taką odpowiedź:
Cytat:
Napisał KONTAKT PZU
informuję, że wyliczone odszkodowanie umożliwia przywrócenie pojazdowi stanu sprzed wypadku. Wielość usługodawców i dostawców
części zamiennych na rynek motoryzacyjny sprawia, że pojazd można naprawić w bardzo szerokim zakresie cenowym. Wyliczone odszkodowanie jest propozyją rozliczenia szkody bez udokumentowania naprawy fakturami według przeciętnego kosztu naprawy, który akceptuje duża część klientów, co dowodzi że jest ono wyliczone w sposób adekwatny do cen rynkowych dla tego typu napraw.
Informuję, że wyższe koszty naprawy podlegają refundacji w przypadku udokumentowania ich fakturami. Koszty te powinny być uzgodnione z PZU przed rozpoczęciem naprawy.
Tak więc pomimo iż nie jest to spora szkoda i spokojnie mógłbym sobie to zrobić po kosztach - i tak czuję że PZU chciało mnie oszukać. Czuję tak dlatego, iż gdy kupowałem samochód w lutym zapłaciłem za jego ORYGINALNOŚĆ i pewność zakupu. Wiedziałem że płacę za oryginalne części, silnik, podzespoły w tym także ten nieszczęsny zderzak. Dlatego nie zgodziłem się na rozliczenie na NIEUCZCIWYCH warunkach PZU i dlatego też zamiast 1400 zł jakie mi wyliczyli zapłacą za likwidację ponad 6000 zł bo robię bezgotówkowo. Skąpy traci dwa razy, choć przy następnym kupnie OC zapłacimy za to zapewne wszyscy bo polisy będą tylko drożeć... Dziwny kraj...

Ostatnio edytowane przez ENowak ; 07-04-2017 o 12:52
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 14:49   #39
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Cytat:
Napisał ENowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyliczone odszkodowanie jest propozyją rozliczenia szkody bez udokumentowania naprawy fakturami
Orzecznictwo sądów wskazuje na obowiązek wyliczenia i rozliczenia szkody, niezależnie od tego, czy pojazd zostanie naprawiony w ASO (bezgotówkowo), w stodole Janusza, czy też nie będzie wcale naprawiony. Żądanie udokumentowania naprawy fakturami jest wiec bezpodstawne. Gdyby to była szkoda poważniejsza, to na Twoim miejscu zleciłbym sporządzenie kosztorysu naprawy niezależnemu rzeczoznawcy, a sam kosztorys z kompletem pism odwoławczych (wezwaniem do zapłaty, odwołaniem od decyzji i skargą do rzecznika finansowego), wysłał ubezpieczycielowi, najlepiej od razu z kopią pozwu do sądu.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2017, 19:14   #40
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: naprawa/wycena stłuczki parkingowej

Cytat:
Napisał ENowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego nie zgodziłem się na rozliczenie na NIEUCZCIWYCH warunkach PZU i dlatego też zamiast 1400 zł jakie mi wyliczyli zapłacą za likwidację ponad 6000 zł bo robię bezgotówkowo. Skąpy traci dwa razy,
Bravo TY.
Obecnie jestem w podobnej sytuacji z tą jednak różnicą że u mnie nie uległa uszkodzeniu klapa. Gość na światłach wjechał mi w dupsko i zwiał z miejsca zdarzenia (od kilku tygodni miałem wtedy kamerkę i już się wzasadzie zwróciła). Sprawa zgłoszona na policji gdzie ustalono sprawcę (obcokrajowiec legalnie pracujący w Polsce) i sprawa ląduje w sądzie. Zgłosiłem sprawę do PZU i dostałem wycenę na 540 pln.
Teraz też będę się odwoływał i wstawię auto do naprawy bezgotówkowej.
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.