Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2009, 21:09   #1
bartez29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

Witam wszystkich serdecznie mam taki mały problem podlaczylem swój samochód do komputera nie pokazal zadnych błedów ani usterek ale jedno mnie niepokoi na wlaczonym silniku bez jazdy na postoju pokazuje ze laduje ponad 1 bar w turbinie a podczas jazdy laduje ponad 2 bary cos tu jest nie tak i po wlaczeniu silnika otwiera ten zaworek w gruszcze turbiny na maksa co moze byc nie tak ? I wydaje mi sie ze przez to nie czuje efektu turrbo w samochodzie poniewaz podczas jazdy przeladowuje turbine ponad 2 bary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Czy moze to byc czujnik cisnienia doladowania odpinalem go juz i wwtedy oczywiscie nie bylo zadnego doladowania tylko nie mam pojecia jak mozna stwierdzic fachowo ze ten czujnik jest uszkodzony a moze przyczyna leay gdzie indziej jesli ktos mial podobny problem prosze o pomoc pozdrawiam serdecznie .
A tutaj link ze zdjeciem z komputera http://www.wrzuc.to/plik/4a05e2bb5aaa0/mondeojpg.html

bartez29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2009, 21:12   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

może to być wina zaworu westgeate to że otwiera sie gruszka to nie oznacza że sam zawór pracuje prawidłowo i stąd takie przeładowanie silnika
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2009, 21:38   #3
bartez29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

Hmm a a co to jest dokładnie ten zawór wastegate i gdzie sie znajduje w turbince z tego co wiem to mam turbine ze zmienna geometria silnik 2.0 tddi mondeo 2001 rok . A czy jest jakis sposób zeby sprawdzic czy padniety jest czujnik doladowania cisnienia i slyszalem tez cos o zaworze n75 czy jakos tak czy taki u mnie wystepuje i moze to byc tez to ?
bartez29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2009, 22:44   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

jeżeli masz zmienną geometrie łopatek to masz pewnie zapieczone łopatki a dokładniej bolec poszukaj w tematach archiwalnych i tam sie dowiesz wszystkiego
co do zaworu N75 to jest to zawór elektrycznopneumatyczny jest sterowany elektrycznie i steruje on właśnie bańke na turbinie
co do sprawdzenia czujnika doładowania to jak masz dostep do auto daty to powinien być tam opisany jak go sprawdzić
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2009, 08:33   #5
bartez29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

No oki ale czy jakby byly zapieczone łopatki to chodzil by ten zaworek na gruszcze bo on chodzi bez problemu moge go ruszyc góra dól tylko po odpalaniu samochodu od razu otwiera go na maxa stad to doladowanie na postoju ponad 1 bar i w czasie jazdy ponad 2 bary?

Ostatnio edytowane przez bartez29 ; 10-05-2009 o 16:01
bartez29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 09:05   #6
bartez29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

A wiec tak zmierzylem cisnienie doladowania manometrem w czasie jazdy i sie zgadza laduje 1.4bara nie cisnalem na maxa go bo nie mialem gdzie wiec to wina moim zdaniem czujnika cisnienia doladowania dam znac jak przyjdzie nowy czujnik i jakby ktos mial taki problem jak ja to pisac to powiem gdzie sie podlaczyc z manometrem pozdrawiam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartez29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 17:31   #7
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

Cytat:
Napisał bartez29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakby ktos mial taki problem jak ja to pisac to powiem gdzie sie podlaczyc z manometrem
to napisz tutaj może kiedyś komuś w przyszłości sie przyda
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 01:05   #8
bartez29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

CZujnik wymieniony ale samochod jak jezdzil tak jezdzi nie ma efektu turbo juz sam nie wiem co jest nie tak turbina na pewno sprawna bo laduje sprawdzana manometrem no i co tu teraz sprawdzac juz sam niewiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartez29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 02:05   #9
bartez29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

ogolnie mam problem z dostepem do skrzynki cdif2 a moze vag 4.9 zdiagnozuje moj silnik jesli ktos wie czy moge uzyc vag4.9 prosze o odpowiedz albo jakas porade jakiego mozna uzyc programu majac kabelek obd2 i laptopa i skad go sciagnac pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bartez29 ; 19-05-2009 o 13:37
bartez29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 19:19   #10
Raszej 5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2009
Skąd: szczecin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi 115KM
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: Problem z cisnieniem doładowania w turbinie !!!

Witam Bartez.

Mam ten sam problem czyli przeładowanie turbo! Turbina zregenerowana zaworki sterujące sprawdzone są sprawne ale na domiar złego wymienione zostały dla pewności, przewody sterujące całe zostały dokładnie sprawdzone. Po odpaleniu auta, gruszka turbo wyciąga na maxa sztangę co jest następstwem rozszczelnienia rur układu turbo po nie długim czasie i przesterowania komputera oczywiście. Paliwa ubywa jak by była dziura w zbiorniku ale to normalne w takim przypadku ponieważ nie ma efekty turbo!
Na kompie stwierdzono tylko, że pompa ma zmieniony kont wtrysku ale to przez to, że jest takie ciśnienie doładowania więcej błędów brak.
Raszej 5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.