Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2011, 21:01   #1
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Zamek w klapie - mozna otworzyć kluczykiem

Cytat:
Napisał redds Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez prądu w tym samochodzie nie otworzysz nawet klapy bagażnika.
chyba kolega przesadza. Jest zamek klapy pod znaczkiem ford tak dobrze zakryty. Ja po miesiącu użytkowania dopiero go namierzyłem ale jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 21:03   #2
redds
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Re: Odp: Re: zegary szaleją

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba kolega przesadza. Jest zamek klapy pod znaczkiem ford tak dobrze zakryty. Ja po miesiącu użytkowania dopiero go namierzyłem ale jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W kombii? A gdzie? Powiedz, to się nauczę. Dokładnie tak jak z przodu od maski?
redds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 23:09   #3
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: zegary szaleją

Cytat:
Napisał redds Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W kombii? A gdzie? Powiedz, to się nauczę. Dokładnie tak jak z przodu od maski?
w blendzie (listwie klapy) na wysokości znaczka forda lecz klucz wkłada się od dołu w listwę a dokładnie w ukryty w niej zamek (nie tak jak z przodu że otwiera się znaczek)
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 23:23   #4
redds
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: zegary szaleją

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w blendzie (listwie klapy) na wysokości znaczka forda lecz klucz wkłada się od dołu w listwę a dokładnie w ukryty w niej zamek (nie tak jak z przodu że otwiera się znaczek)
Szok... ! Jutro to obczaje. A jak się wiłem jak debil i kombinowałem przez kanapę wygięty.



Co do zamka w klapie.
Podchodze do auta, zaglądam. Hmmm. Biore szmatę, przecieram - o, jest dziurka! Wciskam, podkreślam wciskam klucz, wszedł. Ale już nie manipulowałem. Widać, że zamek był nieużywany od wyjścia z fabryki chociażby po stanie usyfienia. Jak temperatura podrośnie to się pobawię w rozruszanie go. Jednak kiedy autko mi siadło to i tak bym go nie otworzył tą furtką w tym stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 23-02-2011 o 13:30
redds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 11:27   #5
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: zegary szaleją

wyczyścisz, wymyjesz i będzie smigać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak miałem mk2 kombi to po pół roku obcziłem, że tylną klapę można otworzyć poprzez naciśnięcie na rygiel. Ale też chyba nikt od fabryki tego nie wiedział bo musiałem go wymontować, wymoczyć w wd 40, potem młotek gumowy na rozruszanie a dalej już smigał elegancko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 12:44   #6
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: zegary szaleją

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyczyścisz, wymyjesz i będzie smigać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak miałem mk2 kombi to po pół roku obcziłem, że tylną klapę można otworzyć poprzez naciśnięcie na rygiel. Ale też chyba nikt od fabryki tego nie wiedział bo musiałem go wymontować, wymoczyć w wd 40, potem młotek gumowy na rozruszanie a dalej już smigał elegancko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się do tego zamka dobrać? trzeba tapicerkę z klapy zdjąć? Czy wystarczy WD w dziurkę pryskac?
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 14:34   #7
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: Zamek w klapie - mozna otworzyć kluczykiem

nie wiem jak jest w sedanie rozwiązane otwieranie bagaznika kluczykiem..... ale w kombi życze powodzenia :/ bez zciągania ramki z rejestrają nie włożysz kluczyka na tyle zeby go przekręcic w zamku
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 14:38   #8
redds
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2010
Skąd: warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 60
Domyślnie Re: Odp: Zamek w klapie - mozna otworzyć kluczykiem

Cytat:
Napisał AdamGaL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jak jest w sedanie rozwiązane otwieranie bagaznika kluczykiem..... ale w kombi życze powodzenia :/ bez zciągania ramki z rejestrają nie włożysz kluczyka na tyle zeby go przekręcic w zamku
Hej, ze wsadzeniem i manipulacją nie miałem problemu. Miałem opór jedynie w zamku poza tym z czego ludzie piszą to to normalnie działa.
redds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 15:52   #9
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Zamek w klapie - mozna otworzyć kluczykiem

Troche ramka mi wadzi ale da sie przekręcić. Ja bym spróbował najpierw WD40 troche ruszać i jeszcze psikać. Jak nie pomoże to demontarz i wtedy lepsze czyszczenie i smarowanie.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 16:57   #10
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: Zamek w klapie - mozna otworzyć kluczykiem

właśnie latałem do modo żeby wybadać tajemniczą "dziurkę" i niestety poległem.
mam kombi z 2003r po lifcie, i nie znalazłem otworu w okolicach listwy, jedynie co wypatrzyłem to dziura za przyciskiem otwierania klapy w samym rogu w miescu przetłoczenia na tablicę rej, ale jest ona bardzo malutka i napewno kluczyk nie wchodzi..
może ktoś trzaśnie fotkę gdzie ma w kombi ten otwór...
pozdrawiam
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.