Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2011, 11:54   #1
lukiTuchola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Tuchola
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140hp
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Usterka układu ESP,co dalej?

Witam Wszystkich, jestem nowy na forum i od razu mam problem "z grubej rury".
W trakcie jazdy wyświetlił mi się komunikat "USTERKA UKŁADU ESP" oraz ciągle pali się ikona od ESP. Autko to Focus Mk2 1.6 benzyna 100KM z 2006 roku, 46kkm przebiegu.Podjechałem pod komputer i pokazał jeden błąd:C1288: Czujnik ciśnienia w układzie hydrau 1.Usterka w układzie prądowym.
Rozumiem, że to czujnik w pompie abs, i teraz moje pytanie w jaki sposób najlepiej to naprawić.Dodam że nie wchodzi w grę zakup nowej pompy w ASO bo ceny są absurdalne. Czy lepiej wymienić ją na używaną, czy dać do regeneracji (czy jest to możliwe?). Co mi jest potrzebne by odpowiednio dopasować ew. używaną pompę,które symbole i oznaczenia.
I ostatnie pytanie ile może kosztować usługa demontażu i montażu samej pompy?
Proszę Kolegów o pomoc

lukiTuchola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 17:33   #2
sonymusic
ford::beginner
 
Avatar sonymusic
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Skąd: Gliwice
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

Witam. Właśnie od wczoraj mam taką samą usterkę, rano odpaliłem auto i odrazu zaświeciła się ta kontrolka.Byłem u Forda na badaniu i wykazało te same błędy co u Ciebie plus jakiś problem z komunikacją.
Jest to typowa usterka dla fordów do 2008 tak powiedzieli ( zaryzykowałbym mówiąc ,że to wada fabryczna tego układu i Ford powinien to wymieniać wszystkim bez kombinowania), do wymiany pompa ESP z sensorem która kosztuje w Polsce chyba 5000zł , ale tu Ford proponuje wymianę tylko tej części mechanicznej pompy, w Polsce powinna kosztować około 800zł, nie mieszkam w Polsce więc nie wiem dokładnie co tam wykombinują, ale w każdym razie u nas Ford przedłużył gwarancję z 3 na 5lat i mi to zrobią w ramach gwarancji.
Więc proponuję jechać do Forda i pytać o wymianę tylko tej części mechanicznej reszta jest na pewno dobra a koszty dużo mniejsze.

Ostatnio edytowane przez sonymusic ; 04-07-2011 o 17:40
sonymusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 22:42   #3
rufij5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Model: FOCUS 1.6 TDCI 80 KW
Silnik: 1560 80 KW
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

Hej mampodobny problem z esp czy cos ustaliłeś na ten temat!!!
rufij5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 00:14   #4
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w moim temacie [link], bo też miałem taki problem, jest kontakt do kolegi z forum, który takimi sprawami się zajmuje w cenie 10x niższej niż ASO.
Pomp się nie regeneruje, nie rozumiem jak ludzie mogą jeździć z czystym sumieniem samochodem w którym w podstawowym elemencie jakim są hamulce ktoś grzebał przy pompie i tak na prawdę nie wiadomo czy przed jakimś zakrętem przy stu-paru na godzinę pedał nie wpadnie w podłogę...ale takie rzeczy tylko u nas...niestety ;/ Jeżeli już to załatw używaną pompę w którą nikt nie wtykał swoich łap, tak dla bezpieczeństwa swojego i innych.
Ale na początek sprawdził bym podstawowe i najmniej kosztowne rzeczy, najlepiej zacząć sprawdzanie od samej wiązki, może gdzieś zaśniedziały styki i coś nie łączy, jakiś przewód się wypiął albo oderwał od zacisku, napraw nie zaczyna się od najdroższych elementów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 20:39   #5
sonymusic
ford::beginner
 
Avatar sonymusic
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Skąd: Gliwice
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

Witam. U mnie już po wymianie pompy. Mechanik stwierdził,że samoczynne wypięcie się przewodów jeżeli samochód nie miał kolizji jest niemożliwe. Świecąca kontrolka ESP i diagnostyka stwierdziły jednocześnie,że uszkodzeniu uległa mechaniczna część pompy ESP i tylko ją należy wymienić co obniża koszty naprawy o 60%, tak było w moim przypadku oraz do wymiany był również włącznik światła wstecznego umieszczony na skrzyni biegów.
Obie te usterki zostały ujęte gwarancją co świadczy tylko o tym,że są to usterki bardzo częste a może objęte wadami fabrycznymi?
Pozdrawiam
sonymusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 16:57   #6
cwanyc70
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

Cytat:
Napisał sonymusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. U mnie już po wymianie pompy. Mechanik stwierdził,że samoczynne wypięcie się przewodów jeżeli samochód nie miał kolizji jest niemożliwe. Świecąca kontrolka ESP i diagnostyka stwierdziły jednocześnie,że uszkodzeniu uległa mechaniczna część pompy ESP i tylko ją należy wymienić co obniża koszty naprawy o 60%, tak było w moim przypadku oraz do wymiany był również włącznik światła wstecznego umieszczony na skrzyni biegów.
Obie te usterki zostały ujęte gwarancją co świadczy tylko o tym,że są to usterki bardzo częste a może objęte wadami fabrycznymi?
Pozdrawiam
a z którego roku masz tego forda i gdzie go naprawiałeś
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2011, 17:16   #7
wiktor20501
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Pomorskie
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

Mam ten sam problem są 3 rozwiązania:
1. Nowa pompa (3 tys.)-odpada
2. regeneracja 800 zł. + założenie ok.200 zł
3 Używana 400 zł. wgranie softu w ASO 200 zł + założenie 200zł.
Sam nie wiem jaką opcję wybrać. Jak na razie jeżdżę bez esp.
wiktor20501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2011, 20:48   #8
grzegorz1956
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Niemcy
Model: DA3
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

Witam,
jestem czesto na niemieckim forum forda i tam problem z ESP nie wystepuje tak czesto jak w Polsce.Blad C1288 z doswiadczen niemieckich wystepowal w przypadku nierownomiernosci pracy LiMa, bo caly uklad oparty na Busach jest bardzo podatny na wahania zrodla napiecia. Oczywistym jest ze u nas szuka sie zaraz okazji do grzebania w ukladach serwomechanicznych aby klienta skasowac. A przeciez trzeba zaczac od spr. stanu instalacji elektrycznej i eliminowac usterki u ich zrodla. Wprawdzie ford mial problemy z ESP na etapie poczatkowym, ale wszystkie usterki usuwano wowczas bezplatnie na zasadzie wymiany calego ukladu wraz z wgrywaniem nowej konfiguracji
grzegorz1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 15:53   #9
pawel7799
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 28-10-2012
Model: c-max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

witam, po jeździe i chwili postoju(ale nie zawsze) pojawia się "usterka układu ESP" i silnik kręci ale nie odpala, jak się cofnie kluczyk i próbuje po chwili to znika odpala i jedzie ok, lampka żadna się nie pali. Na komputerze błąd komunikacji ESP. proszę o wskazówki bo elektryk chyba nie ma już pomysłu
pawel7799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 11:32   #10
Zygi_OP
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-11-2012
Skąd: Opole
Model: Focus MK2
Silnik: 1600 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterka układu ESP,co dalej?

witam podepne się. Od poczatku listopada posiadam Focusa mk2 1.6 100km w benzynie. Kupując wszystko niby bylo ok. Obecnie na 3 odpalenia 2 razy zapala sie kontrolka ukladu ESP i ukazuje sie komunikat usterka ukladu ESP. Po wylaczeniu i wlaczeniu silnika znika problem choc ostatnio nie zawsze. Dodatkowo czesto zapala sie czerwona dioda u gory miedzy zegarami. Auto kupujac wiedzialem, ze bylo udezone ale po zdjeciach nie wygladalo na mocno uszkodzone. Czy tu moglo dojsc do wypiecia albo uszkodzenia wiazki? czy pompa do wymiany? No i co z ta czerwona dioda? Znalazlem pompe na allegro z takim oto nr [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy ten nr jest dobry? prosze o pomoc o z tym fantem zrobic.pozdrawiam
Zygi_OP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.