Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2015, 17:06   #21
mvirus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie

U mnie w 1.8 tdci z 2009 roku pomogła aktualizacja oprogramowania. Podszarpywal na głównie na 2,3 biegu przy stalej predkosci ok. 1800 obrotów. Tak jakby silnik dostawał nierówne ilości paliwa. Mechanik od Fordow polecił mi też użycie Protec do diesla.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

mvirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2015, 20:09   #22
zeno169
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Wełtyń
Model: Focus MK I
Silnik: 1.8 TDCI (101)
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Mam ten sam objaw w swojej foce:

Jak jadę na 4 biegu 60 km/h ze stałą prędkością i dodaje bardzo delikatnie gazu to zaczyna szarpać, gdy gaz wciskam dynamicznie to problemu nie ma.

Miałem tak cały czas, zrobiłem Chip tuning (wyciągnięcie i przeprogramowanie kompa) i po tej operacji problem pozostał więc komp raczej odpada.

Podejrzewam trochę EGR ale mam zaślepiony więc mimo wszystko skłaniam się bliżej potencjometru/czujnika położenia pedału gazu - przy "muskaniu" gazu gubi rachubę i nie wie czy przyspieszamy czy nie stąd szarpanie.

Kolega miał takie problemy w starym mercedesie i po wymianie potencjometru problem zniknął.

Jeszcze nie wymieniałem go u siebie ale proponuje Ci to sprawdzić w pierwszej kolejności.
zeno169 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 06:07   #23
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Potencjometr mam dobry i szarpie, pokazuje mi z dokładnością do 1,x% w forscanie. Mam aktualizację z 2008r zobaczę jakby sie cofnąç. Może chusteczkowe sterowanie turbo jest.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2015, 10:19   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Cytat:
Napisał deviljin84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem no mi sie tez tak wlasnie wydaje... odpowietrzenie tylko za pomoca klucza 17 na przewodach cr przy wtryskach czy sie mk1 sam odpowietrzy przez filtr paliwa?

technikibart no wlasnei nie mam czym skasowac... elma mam ale elm dziala w dieslach dopiero od mk2... nie wiem tylko czy zainwestowac w super-f czy jakos tak kabel do forda tylko nie wiem czy nie bedzie tak jak przy elmie :/
Jezeli masz podgląd paliwa-przezroczysty wężyk do zasilania pompy CR to tam niemoże być powietrza-uklad paliwowy-jak silnik pracuje sam sie ma odpowietrzyc po kilku-kilkunastu minutach pracy...bo paliwo jesli jest ciepło ma wracać do baku.
ELM tak samo działa w mk1-tylko potrzebuje odpowiedniego programiku.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2015, 19:06   #25
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

mjprzem jak moge zlokalizowac ten przewod? i dzieki za odpowiedzi wszystkim
u mnie na 100% sie nie odpowietrza bo jezdze juz miesiac ponad i nic...
powietrze widze w przewodach przelewowych dokladnie na tych zlaczkach bo sa przezroczyste... co do elma to mam scantool i scan xl profesional z dodatkiem do forda...
przy laczeniu z elmem bluetooth sie rozlacza... pod androidem probowalem programem torque ale nie moge sie polaczyc mimo zaznaczenia opcji z fordem... na zagranicznych forach pisza ze focusy mk1 lacza sie z elmem ale w benzynie w dieslu to tylko od 2004 roku w mk2...

dzisiaj podczas jazdy kaszlnelo mi pare razy przy 1900 obrotow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
osobiscie obstawiam wlasnie to zapowietrzenie ukladu paliwowego bo jesli wypadaja zaplony to nic dziwnego ze sa chwilowe szarpania w postaci jakby nie bylo mocy...

poczytam jeszce o tym czujniku polozenia walu...

co do pedalu to na pewno nie to bo jak wcisne mocniej na niskich obrotach i powoli sie rozpedza to nic sie nie dzieje... tak to by bylo czuc ale tak to wystepuje dopiero powyzej 2000 obrotow... najmocniej przy 2500...
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2015, 09:00   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

to musisz szukac skąd bierze sie to powietrze-załóz przezroczysty przewód do pompy CR
a elm-wersje starsze poprawnie dzialaly z scanXL + ford-dodatek bo musi obsługiwac protokół PWM 1850 jezeli dobrze pamiętam. to jest starszy protokół forda -tez pod OBD2-tylko nie ktore elmy miały z nim problem -bo chodziło o płytkę elektroniki elma. Ale to nie temat o ELM.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2015, 19:21   #27
zeno169
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Wełtyń
Model: Focus MK I
Silnik: 1.8 TDCI (101)
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

U mnie też było powietrze na powrotach - tylko na powrotach.

Do pompy docierało czyste paliwo potem metalowymi wężami do wtrysków i za wtryskami już powietrze było widoczne również przez te trójniki -

diagnoza: na 2 wtryskach nie trzyma zawór "jakiś tam" i musiałem regenerować :]
zeno169 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 21:05   #28
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

zeno ale na wszystkich przewodach miales powietrze czy tylko na tych gdzie wtryski padly? bo ja mam na wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem a czy moze byc taki normalny przewod taki przezroczyty? nie musi byc zbrojony skoro sa tam chyba 2 bary? nic nie rozsadzi? a poza tym sie nie zapowietrzy jeszcze bardziej? ktos wie jaka tam jest srednica otworu? no i czy ktos ma moze jakies foto gdzie to wpiac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czytalem tez o czujniku polozenia walu korbowego... w sumie gdyby nie to powietrze to objawy z tego co wyczytalem sie zgadzaja... czasem mi zgasnie jak jade na niskim biegu a czasem po odpaleniu zalapie i zaraz zgasnie ale to bardzo zadko... np po zimnej nocy... a czy jest mozliwe zeby czujnik temperatury paliwa na pompie padl? i jakie wtedy sa objawy? bo na zimnym szarpania nie ma tylko jak sie rozgrzeje...

i co najwazniejsze gdzie znajde ten czujnik? wiem ze na laczeniu skrzyni z silnikiem ale po ktorej stronie? i jak go zdemontowac? jest on tylko wsowany i przykrecany do takiej lapy czy moze jakos inaczej? i czy dostep jest do niego od gory czy od dolu?

co do elma to chyba mam tego nowego bo na BT... zachcialo mi sie bez kabli...
a ten kabel f-super dalby rade?

dzieki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez deviljin84 ; 02-10-2015 o 21:07
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 07:32   #29
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

pompa paliwa zazwyczaj daje 1 bar cisnienia.

normalnie powinno byc wszystko ok... ale potrzeba uwarzac bo przewody pod wplywem temperatury robią sie bardzo miękkie-jezeli mowisz o igielitowym przewodzie.

do sprawdzenia jak najbardziej moze byc.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 21:55   #30
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

mjprzem dokladnie o taki przewód mi chodzilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz ktos moze podpowiedziec gdzie i jak go zamocowac? chcialbym to zrobic jak najszyciej... najlepiej podeprzec to fotkami... bardzo prosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ktos zna moze jeszcze srednice przewodu?

Ostatnio edytowane przez deviljin84 ; 05-10-2015 o 22:02
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.