Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2014, 20:31   #71
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Najlepiej się sprawdza przy 180 km/h czy jeszcze ciągnie i daje mieszankę czy zdycha i zapala check...

Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 18:57   #72
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Komunikat awaria silnika dopadł i mnie. Kuga przejechane ma niecałe 5tys, glownie autostrada, drogi krajowe. Podczas jazdy A4, prędkość 150-160 km/h wspomniany komunikat, auto nie chciało jechać więcej niz 120km/h. Parking, chwila przerwy i komunikat znikł. Jechać z tym ze komunikat był do ASO?
Przy okazji jak wypala sie na autostradzie DPFa?
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 21:38   #73
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Wlej inne/lepsze paliwo i jeździj dalej. Ja się już przyzwyczaiłem i nawet się nie zatrzymuję tylko cisnę bo po chwili moc wraca a check znika po jakimś czasie. Za pierwszym razem była panika i skończyło się wymianą czujnika paliwa bo głąby z serwisu czytają z komputera i wymieniają jak leci... Jak widać wcale to nie pomogło więc z mojej strony się tym nie przejmuję - zrobiłem prawie 30 tys. i nic się nie dzieje.
Co do DPF to wypala na odpowiednich obrotach ale zmyślnie nie informuje o tym. Ja przy kolejnych problemach z tym badziewiem jadę i wycinał całkiem.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 06:05   #74
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Leje na Statoil diesel Gold, wydawało mi się ze to jedno z lepszych paliw.
Przy jakich obrotach można powiedzieć że następuje wypalanie filtra, i ile... 5-10 km powinno się je utrzymywać?
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 06:33   #75
tipster
ford::beginner
 
Avatar tipster
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

no i wracam informując że moja kuga po prawie 2 tygodniach wróciła do mnie...okazało się że to była grubsza naprawa ....wymienili moduł PCM , który musieli sprowadzić z Niemiec bo w Polsce tego nie było. Po tej naprawie wykonałem już prawie 1000km i póki co jest ok...nic sie nie zapala.

Bump: Przy jakich obrotach można powiedzieć że następuje wypalanie filtra, i ile... 5-10 km powinno się je utrzymywać?[/QUOTE]

3 tyś obrotów...przy tych obrotach wypala sie dpf...około 15 minut trzeba jechać przy takich obrotach...Ale jeśli jeździsz po autostradzie ...to tym nie powinieneś się przejmować.
tipster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2014, 07:04   #76
wiktor990
ford::amateur
 
Avatar wiktor990
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: Legnica
Model: KUGA
Silnik: DISEL
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

no i wracam informując że moja kuga po prawie 2 tygodniach wróciła do mnie...okazało się że to była grubsza naprawa ....wymienili moduł PCM , który musieli sprowadzić z Niemiec bo w Polsce tego nie było. Po tej naprawie wykonałem już prawie 1000km i póki co jest ok...nic sie nie zapala.

u mnie objawy były podobne a wręcz te same, co prawda auto nie stanęło mi w polu, ale co jakiś czas wyświetlał mi się błąd awarii silnika (brak mocy silnika). Zapraszam do wcześniejszych moich wypowiedzi gdzie opisuje historię błędu, który nie wiadomo, dlaczego kasuje się po zgaszeniu silnika. Podsumowując u mnie skończyło się na wymianie turbiny.

Ostatnio edytowane przez wiktor990 ; 07-05-2014 o 07:13
wiktor990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 12:51   #77
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Wiktor to w końcu turbina czy PCM?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 23:52   #78
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witam,
Po ponad 5cio letnim bezproblemowym użytkowaniu i przejechaniu ok. 130tyś km, Kuga mi zaprotestowała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po mocnym dociśnięciu gazu na niskich obrotach wyskoczył mi komunikat „awaria silnika!”. Autko dalej jeździ, ale odczuwalnym objawem jest bardzo duży spadek mocy i praktycznie niemożność przekroczenia prędkości 100km/h. Zastanawiam się czy to poszła turbina czy coś z DPF, ale codziennie pokonuję min. 60km na trasie szybkiego ruchu więc ma gdzie się dopalać. Jakieś 15 km wcześniej zatankowałem na stacji E.Leclerc więc może coś z paliwem (?), ale bardzo często zawsze u nich tankuję i nigdy nie było problemów... Miał ktoś może takie objawy i mógłby coś podpowiedzieć?
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 13:31   #79
MarSz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Re: Komunikat awaria silnika

Ja miałem ostatnio...
Przyczyną okazały się (prawdopodobnie) kuny lub inne gryzonie (poza wygryziąnym ewidentnie wytłumieniem komory ślady łap i przegryzionych kilka przewodów u góry).

Przyczyną spadku mocy były przegryzione węże podciśnienia (sam nie widziałem bo te akurat gdzieś od spodu były - widoczne dopiero z kanału - ale mechanik tak twierdził) do turbiny.

Po prostej wymianie chodzi jak nowa. A obiawy były identyczne (co nie znaczy, że u Ciebie jest to samo ale może warto te przewody sprawdzić). Auto straciło na mocy, rozpędzenie mx do 120.
Poza tym mi się jeszcze ESP wyłączał.
MarSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 15:06   #80
andwaw
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-07-2014
Skąd: Łódź
Model: VW Vento
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witajcie, mam okazję kupić Kugę 2.0TDCI 2010 Titatnium od znajomego, który wyjechał nią z salonu jako pierwszy właściciel. Auto ma na ten moment 82 tys. przebiegu. Bardzo mi się podoba jednak zmartwił mnie problem opisywany w tym wątku. Rozumiem, że do dziś nie stwierdzono co dokładnie może być przyczyną? Tak czytam i widzę że dotknął on bardzo wielu osób (nie mówiąc o niezarejestrowanych na forum). Przeraża mnie myśl unieruchomienia auta - jeżdżę starym ale niezawodnym dieslem który nie zawiódł ani raz przez 300 kkm. Liczę się z większym prawdopodobieństwem awarii w przypadku nowego diesla ale unieruchomienie auta to dla mnie magiczna bariera.. stąd moje obawy..
andwaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.