Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2009, 12:37   #51
Matti23
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Wrocław / Namysłów
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Przed sobą mam fakturę tak więc;

- KOLEKTOR - 1040zł
- USZCZELKA - 102zł (4szt./po jednej na każdą łopatkę)
Do Twojego samochodu nie potrzeba nic więcej, bo masz powyżej 2004roku...
Natomiast dla wszystkich którzy mają Mondziaki od XII 2000 - III 2003 trzeba dokupić następujące rzeczy:

- Separator oleju - 182zł
- Rura - 106zł
- Śruba mocująca (DODATEK / NIEOBLIGATORYJNIE) 8szt. - 32zł

P.S. RECONDO Jak zrobiłeś te automatycznie składające się lusterka zewnętrzne?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czekam na wyczęrpujące INFOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.2 Są to ceny FORD'a! Szukałem w wielu hurtowniach nowego kolektora i najniższa cena jaką znalazłem to 999zł.


Ostatnio edytowane przez Matti23 ; 08-07-2009 o 12:47 Powód: DODATKOWE WYJAŚNIENIA
Matti23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 12:45   #52
Matti23
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Wrocław / Namysłów
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

[QUOTE=Rijndael;1176756]Ma pewnie mniej momentu na niskich obrotach, na wysokich powinien działać bez zmian, a może nawet lepiej (bo wymontowałeś element zaburzający jakby nie było przepływ powietrza).


Rijndael to nieprawda że po wyjęciu lub odłączeniu łopatek masz mniejszy moment obrotowy...WSZYSTKO JEST W NORMIE..."ELEMENT ZABURZAJĄCY PRZEPŁYW POWIETRZA" po coś jest - powoduje, że podczas ściągania nogi z pedału gazu obroty bardzo ładnie Ci spadają i samochód napewno mniej pali (są to ułamki paliwa...ale zawsze coś)...Druga sprawa to to, że od wyłączonych łopatek napewno komputer który odpowiedzialny jest za wybieranie UBOGIEJ / BOGATEJ MIESZANKI - troszke głupieje...

ZACHĘCAM WSZYSTKICH KTÓRZY WYŁĄCZYLI ŁOPATKI ABY PRZEJECHALI SIĘ FORDEM NA PROSTYM ODCINKU DROGI (JAKIEŚ 3-5km) ZE STAŁĄ ILOŚCIĄ OBROTÓW RÓWNĄ 2tys. POCZUJECIE DELIKATNE, PRAWIE NIEWYCZUWALNE "DŁAWIENIE SIĘ" jest to związane właśnie z DAWKOWANIEM PALIWA!

POZDRAWIAM
Matti23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 23:46   #53
panuci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Postów: 2
Angry Odp: [MK3] kolektor ssacy

Witam, mam te same problemy z moim mondkiem .
Czy jest możliwość, żeby ktoś wkleił fotkę gdzie jest ten wężyk od podciśnienia, bo jestem lajkonikiem w tych sprawach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Byłbym bardzo wdzięczny

pozdrawiam
panuci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 05:58   #54
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

o temacie zaślepiania poczytaj na forum bo dużo o tym było ...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 7bc39027536bccb4.jpg (95.0 KB, 1411 wyświetleń)
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 10:48   #55
panuci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Postów: 2
Thumbs up Odp: [MK3] kolektor ssacy

MAXIMUS 00 jesteś wielki, tylko o taka fote mi chodziło.

Dzieki bardzo.
pozdro

zabieram sie do roboty
panuci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 22:13   #56
Grochu_25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Wolverhampton
Model: Galaxy
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Witam z mojego kolektora ssącego dochodzi dźwięk (cyk..cyk..cyk...) przypomina to odgłos luzu na zaworach.Dodam że nie jest on głośny. Czy powinno mnie to zaniepokoić czy są to pierwsze oznaki zużycia.
Grochu_25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 00:40   #57
CiniO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Louisburgh (Irl)
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Skoro temat zostal odgrzebany , to ja tez o cos zapytam.
Poczytalem duzo na forum, ale pewnych informacji nie znalazlem.

1. Czy ten dzwiek cykania (jak diesel) slychac czas, czy tylko na wolnych obrotach, albo tylko na wysokich, albo tylko podczas dodawania gazu, czy jak?
U mnie cyka ale tylko na wolnych obrotach i tylko jak silnik jest cieply - przypuszczam, ze to napinacz paska klinowego, ale pewnosci nie moge miec. Chcialbym wykluczyc klapki. Zlokalizowanie miejsca cykania wbrew pozorom wcale nie jest takie latwo.


2. Co daje odpiecie tego przewodu od podcisnienia? Czy po tym powinno przestac cykac? Czy efekt jest taki sam jak przy wymontowaniu klapek? Jesli tak, to w takim razie poco ktos mialby usuwac klapki z kolektora, jesli poprostu w latwy sposob mozna je wylaczyc?

3. Ten przewod od podcisnienia to ktora czesc sie zaslepia? Po wyjeciu wezyka trzeba zatkac ten wezyk, czy ten dzyndzel na ktory wezyk byl zalozony, czy moze oba?


Bede bardzo wdzieczny jesli ktos rozwieje moje watpliwosci.
CiniO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 00:51   #58
CiniO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Louisburgh (Irl)
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Wiem, ze to niegrzecznie sie upominac, ale czy naprawde nikt nie jest w stanie troche pomoc i rozwiac moje watpliwosci zawarte w pytaniach z poprzedniego posta?
CiniO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 02:11   #59
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

ja mialem kilka dni temu zrzucany kolektor bo mialem problemy z odpalaniem na zimnym jak i na cieplym silniku. u mnie klapki zostaly sprawdzone, sa jak nowki, ich mocowania rowniez, nie maja zadnych luzow. teraz odpowiem na twoje pytania:
ad 1. u mnie slychac delikatne cykanie na wolnych obrotach, przy wyzszych nie przysluchiwalem sie za specjalnie ale raczej nie sa bardzo slyszalne.
ad 2. odpiecie tego przewodu powoduje odlaczenie sterowania klapkami, gdy go zdejmiesz cykanie znika (klapki nie ruszaja sie). zauwazylem ze one zatrzymuja sie w roznych pozycjach. moze to spowodowac wieksze zuzycie paliwa i zmulenie paliwa (maly dostep powietrza do mieszanki). nie wiem jaki jest efekt po ich demontazu.
ad 3. zaslepic najlepiej obie strony, zeby syf sie nie dostawal.
u mnie akurat jest ta kwestia, ze czesto rozlacza sie polaczenie silniczka z dzwignia od klapek, co powoduje natychmiastowe spadki mocy, wzrost spalania i problemy z odpalaniem.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 07:36   #60
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał Matti23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael to nieprawda że po wyjęciu lub odłączeniu łopatek masz mniejszy moment obrotowy...WSZYSTKO JEST W NORMIE...
Skąd wiesz, badałeś auto na hamowni? Sam dalej piszesz, ze Twoim zdaniem silnik pracuje na niewłaściwej mieszance, a skoro tak, to i moment musi spaść.

Byłbym gotów się założyć, że gdyby to pomierzyć to okazałoby się, że po wymontowaniu klapek silnik pracuje na zbyt ubogiej mieszance (przynajmniej od czasu do czasu, bo PCM będzie starał się to pewnie korygować), a moment obrotowy w zakresie niskich obrotów wyraźnie spada.

Cytat:
Napisał Matti23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"ELEMENT ZABURZAJĄCY PRZEPŁYW POWIETRZA" po coś jest - powoduje, że podczas ściągania nogi z pedału gazu obroty bardzo ładnie Ci spadają i samochód napewno mniej pali (są to ułamki paliwa...ale zawsze coś)...
Żartujesz sobie? Kiedy zdejmiesz nogę z gazu to przepustnica, co oczywiste, jest zamknięta. Dawkowaniem powietrza przy zamkniętej przepustnicy steruje zawór bocznikowy.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.