Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2010, 09:02   #151
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie:
Czy kolektor dolotowy + przepustnica czyste były? Mam na myśli czy były ślady oleju na klapkach i rurze kolektora?
W jakim stanie były same klapki i zawór podciśnienia sterujący nimi?

PS. z tym spalaniem to sprawdź raczej nie z komputera w aucie tylko z pomiaru podczas tankowania, przynajmniej 1,5 litra za mało wg mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tyle wyszlo wedlug tankowania (3 butle gazu jedna i ta sama stacja).
jesli chodzi o przepustnice to czarny osad na niej byl ale jako takiego oleju (maz) nie bylo, na rurze dolotowej czysciutko.
klapki mialy luz i juz wczesniej byly zdemontowane. teraz zalozylem je spowrotem do kolektora, by pokazac jednemu "mechanikowi" z ASO jak wyglada uszkodzony system klapek.


Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 12-09-2010 o 09:05
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 16:02   #152
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Dzięki za info.
Z tym spalaniem to miałem na myśli spalanie benzyny nie gazuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpływ na problem z odpalaniem może mieć również niesprawny separator oleju, a właściwie źle działający w nim zawór.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 17:51   #153
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

wymienilem caly separator oleju, gdyz bylo to wymagane przy wymianie na nowszej generacji kolektor ssacy. jesli chodzi o spalanie na benzynie, sprawdzane na tankowaniu to za bardzo mi sie nie usmiecha i uwazam ta informacje jak dla mnie za zbedna, bo po co przeplacac skoro jest LPG ;P
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 18:51   #154
grocho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Mialem ten sam problem . Usunalem te przepustniczki z kolektora i mam spokoj. Zrobilem juz jakies 35tys km i nie bylo bez nich zadnego problemu. ostatnie 15 tys zrobione na gazie i tez zadnego problemu!! podejrzewam ze sluza tylko w celu zmniejszenia emisji spalin. A co do naprawy to po roku 2003 mozna kupic zestaw naprawczy za ok 400zl natomiast przed 2003 tylko nowy kolektor w cenie 1400 zl i w dodatku kolektor ten trzeba "dostosowac " bo jest z modelu po 2003
grocho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 19:15   #155
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał frenchdog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytając różne wątki tego forum dochodzę do wniosku ,że Ford M to wspaniałe auto i każdy mechanik to potwierdzi (w końcu z niego żyje). Poprzednio miałem Lanosa 190tyś bez żadnej awarii na LPG. Na regulacje gazu pojechałem po ok70 tyś od założenia i nic nie trzeba było robić. Olej brał250ml na tyś. i śmigał aż miło. Miał 10 lat i 0 rdzy a dziury na drogach dla niego nie istniały. Wpadał i już ,ale wyłaził bez obrażeń. To się mi zachciało się luksusu. Na dzień dobry uszkodzony termostat wymiana z częściami 440pln, uszkodzony schowek na okulary, uszkodzony uchwyt nad drzwiami, coś zaczyna klekotać w silniku, może to te klapki. Szkoda że wcześniej nie wszedłem na to forum. Ale człowiek przyzwyczajony do bezawaryjności i stracił czujność.
pozdrawiam
posiadacz MK3
Kolego święta racja. Ja przesiadłem sie z Passata b5 i podobnie jak ty, w poprzednim aucie zero problemów,zrobione ok. 100 tyś na samym gazie i nic!, wszystko działało jak popadnie a najpowazniejsza usterka jaka miałem to wymiana pompy wsp. A po kupnie Forda M...... rdza, łacznik stailizatora, łożysko, półoska krótsza, klapki w kolektorzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ciagle cos a zrobiłem dopiero 10 tyś kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. TRAGEDIA!!!
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 21:37   #156
dmc26
ford::beginner
 
Avatar dmc26
 
Zarejestrowany: 24-07-2005
Skąd: Dzierżoniów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8B
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam
Jężdżę mondeo od ponad 5-ciu lat i zrobiłem 130tys na LPG:
Jak mi klapki zaczęły się odzywać to poprostu w miejsce gdzie wchodzi wężyk podcisnienia do kolektora wkręciłem srubę i spowrotem wężyk założyłem. Od tamtej pory jest cisza. Zrobiłem ten zabieg jakieś 3 lata temu. Spalanie w cylku mieszanym jast około 10l LPG.

Obroty nie falowały mi nigdy ani przed ani po tym zabiegu. Jedyne co to po puszczeniu pedału gazu przy szybkiej jezdzie obroty szybką spadają.
dmc26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 14:04   #157
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Panowie, skoro posiadane przez Was Lanosy, Passaty itp,itd były tak świetne, to co Was tchnęło ,żeby w ogóle rozglądać się za innym samochodem. Trzeba było kupić ten sam model tylko młodszy rocznik i teraz nie musielibyście zaśmiecać forum. Sorki za OT, ale już nie trawię tych "Klubów Pokrzywdzonych Przez Los"
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 14:14   #158
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Generalnie każde auto się psuje, kwestia tego w jakim stanie kupimy auto, jeśli poprzedni właściciel nie dbał o auto to niestety potem kumuluje się to na obecnym właścicielu i stąd potem posty że ford g......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 20:26   #159
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał Speedy_xx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, skoro posiadane przez Was Lanosy, Passaty itp,itd były tak świetne, to co Was tchnęło ,żeby w ogóle rozglądać się za innym samochodem. Trzeba było kupić ten sam model tylko młodszy rocznik i teraz nie musielibyście zaśmiecać forum. Sorki za OT, ale już nie trawię tych "Klubów Pokrzywdzonych Przez Los"
Cena kolego CENA.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aby móc kopić bmw, audi , vw w roczniku 2002-2004 trzeba dać około 5 tyś więcej niż za forda. W moim przypadku, to główny czynnik kupna.
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 20:34   #160
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ja też kupiłem auto we wrześniu. Padła pompa wody, teraz padły któreś wtryski. Ale panowie takie jest życie!
Człowiek w życiu dwa razy się cieszy. Najpierw jak kupi a potem jak sprzedaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupisz auto zadbane to będziesz się cieszył, że kupiłeś Forda. Mój sąsiad kupił kiedyś dwuletnią sierkę od Niemca. W stanie bdbGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeździł nią ponad 15 lat! I żadnych większych awarii. W tym roku zmienił auto i też na forda, kupił fosuca.

Więc nie narzekać, tylko naprawiać i śmigać. Narzekać będziemy jak będziemy na emeryturzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.