Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2013, 07:47   #31
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

To ja dodam od siebie, że szersza opona = więcej wody do usunięcia i gorsza przyczepność podczas deszczu.

Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 07:51   #32
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

No niestety w nowszych szkolach fizyki niema. to tez niektorzy nie rozumieja ze:

-szerokosc opony niema znaczenia do sily hamowania
oraz
-ze powierzchnia styku klocka hamulcowego nie zmieni sily hamowania.

w tych przypadkach wielkosc powierzchni zmniejsza zuzycie oraz spelnia warunki na przegrzanie i naprezenia mechaniczne.

zaloz sobie wieksze kola ...to bedziesz wolniej jechal, wiecej palił i nic wiecej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


a co do wody to swieta prawda...ja mam 195 i mam za szerokie felgi niestety na wezsze opony
a na deszczy jak jezdze i mam malo bieznika to tak jak na sniegu.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 13-06-2013 o 07:54
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 21:27   #33
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

1. Szerokość ma duży wpływ na przyczepność, dlatego przy mocniejszych silnikach muszą być stosowane opony o szerszym bieżniku - siły rozkładają się na szerszą powierzchnię i nie tracą przyczepności (spróbuj założyć na jedną oś z jednej strony oponę 215 a z drugiej 145 [tak aby obwód był jednakowy], spróbuj ruszyć z "piskiem" i zobacz które koło zacznie szybciej tracić przyczepność-"piszczeć").

2. Dużą rolę w przyczepności odgrywa rodzaj mieszanki gumy i bieżnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

3. Owszem - szersza opona ma większe tendencje do "myszkowania" w koleinach oraz sprawia większe problemy przy odprowadzaniu wody.

4. Opory toczenia mają znaczenie dla prędkości do ok 40-60 km/h, potem większe znaczenie mają opory powietrza.
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 22:05   #34
chudyyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Camry
Silnik: 2.5 Hybrid 218KM
Rocznik: 2021
Postów: 43
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

Cytat:
Napisał kmlwrobel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
u mnie problem rozwiązany zdjąłem tarcze i oddałem do tokarza
walcze z podobnym tematem u siebie- robiles tylko przod czy tyl rowniez?
chudyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 22:07   #35
SeDay
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-09-2012
Skąd: [FWS] Sława
Model: Focus KOMBI (mk1)
Silnik: ZETEC 1.8 16V (115 KM)
Rocznik: 1999
Postów: 23
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

Ja miałem podobnie. Podczas ostrego hamowania było akie bicie że kierownica drżała a czasami nawet szyba zaczęła latać, okazało się że tarcza była z defektem. Oddałem ja do toczenia to tak mi stoczyli ze zrobiłem od tego momentu 3000 km i zero jakiegokolwiek drgania. Czasami bywa tak że nowa fabryczna tarcza już ma defekt.
__________________
Škoda Felicia 1.3 MPI '97 -> VW Polo III 1.3 '94 -> Fiat Punto 1.9 JTD '00 -> Ford Focus MK1 1.8 16V '99
SeDay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 07:03   #36
Orson
ford::average
 
Imię: antoni
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: LPU
Model: Focus kombi mk1 ghia
Silnik: 1800 benzyna/lpg
Rocznik: 1999
Postów: 63
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

Kiedyś miałem taki przypadek, przy 30 i 130 km/h miałem bicie na kierownicy, okazało się, że tylna prawa opona miała małe wybulenie, którego nie było widać, ponieważ znajdowało się pod samochodem. Dopiero jak złapałem kapcia to się dowiedziałem o co chodziło.
Orson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 07:22   #37
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

Cytat:
Napisał nostress_pz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Szerokość ma duży wpływ na przyczepność, dlatego przy mocniejszych silnikach muszą być stosowane opony o szerszym bieżniku - siły rozkładają się na szerszą powierzchnię i nie tracą przyczepności (spróbuj założyć na jedną oś z jednej strony oponę 215 a z drugiej 145 [tak aby obwód był jednakowy], spróbuj ruszyć z "piskiem" i zobacz które koło zacznie szybciej tracić przyczepność-"piszczeć").
.
No i jak widac nadal nie kazdy zrozumial temat.

Moim zdaniem prawdopodobnie zapiszczy szybciej to szersze kolo...

dlaczego bo szeroka opona ktora bedzie bardziej sztywna (bo musi byc) bedzie bardziej wrazliwa na wszelkiego rodzaju smieci na drodze i byle kamyczek pod opona bedzie predzej ja z rownowagi wyprowadzal.

Szerokie opony stosuje sie nie do przyczepnosci ale do zuzycia-im ciezszy pojazd tym szersza opona musi byc aby warunki na naciski powierzchniowe w oponie nie byly zbyt duze bo opona bedzie sie za szybko zuzywac.

Inaczej mowiac-w formule F1 stosuje sie szerokie opony nie dlatego ze auto ma duza moc i wieksza przyczepnosc-bo to bzdura...ale dlatego ze szersza opona wolniej sie zuzywa i mozna rzadziej do boksow wjezdzac i tracic czas z okrazen na zmiane opon.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 14-06-2013 o 07:25
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 08:30   #38
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dohamowywania

Patrząc na to z rowerowego punktu widzenia jednak łatwiej zatrzymać rower z szerszym kapciem niż z węższym tak samo jak łatwiej zahamować z kołami lekko niedopompowanymi niż lekko przepompowanymi (większa powierzchnia styku kapcia z podłożem).

Zresztą to i tak wszystko zależy od podłoża i warunków. Na śniegu szeroka opona nie pomaga, na piasku/mokrych liściach/żwirze znowu ABS bardziej szkodzi niż pomaga.

Niech ktoś wreszcie zmieni to ch w temacie na h. Nawet paragraf w regulaminie na to jest.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 10:26   #39
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

Z rowerowego punkty widzenia opory toczenia opon mają istotne znaczenie.
W samochodzie są w zasadzie pomijalne, o ile ktoś nie założy kapci o szerokości 300 mm do autka z silnikiem 1,4 czy 1,6. Taki pojazd szybciej się zatrzyma. Podobnie jak samochód ze spadochronem.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 10:59   #40
sarnaHQV
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Słupsk
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci 115
Rocznik: 2012
Postów: 20
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy podczas dochamowywania

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i jak widac nadal nie kazdy zrozumial temat.

Moim zdaniem prawdopodobnie zapiszczy szybciej to szersze kolo...

dlaczego bo szeroka opona ktora bedzie bardziej sztywna (bo musi byc) bedzie bardziej wrazliwa na wszelkiego rodzaju smieci na drodze i byle kamyczek pod opona bedzie predzej ja z rownowagi wyprowadzal.

Szerokie opony stosuje sie nie do przyczepnosci ale do zuzycia-im ciezszy pojazd tym szersza opona musi byc aby warunki na naciski powierzchniowe w oponie nie byly zbyt duze bo opona bedzie sie za szybko zuzywac.

Inaczej mowiac-w formule F1 stosuje sie szerokie opony nie dlatego ze auto ma duza moc i wieksza przyczepnosc-bo to bzdura...ale dlatego ze szersza opona wolniej sie zuzywa i mozna rzadziej do boksow wjezdzac i tracic czas z okrazen na zmiane opon.
Chyba nie uważałeś na fizyce w szkole ;d

Załóż sobie z przodu dojazdówkę z którejś strony to zobaczysz co mechanizm różnicowy z nią zrobi jak dodasz dużo gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum......

A ta teoria z F1 to już w ogóle mistrzostwo - w ramkę i na joemonster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sarnaHQV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.