Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2012, 09:20   #31
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

musisz upewnic sie ze serwo trzyma wlasciwe cisnienie bo czasem moze byc tak ze trzyma ale nizsze...

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 18:52   #32
mariusz200479
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: kłodzko
Model: ford focus st
Silnik: 2,5 T
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Nie wiem ,może moje auto za mało jeździło bo w sobote i niedziele robiłem za zerówkę na wyścigu górskim i dałem mu troche w tyłek i hamulce się poprawiły są prawie idealne jedynie musze użyć troche więcej siły niż kiedyś, na razie nic nie będe robił pośmigam trochę i zobaczę co się będzie działo , na razie dziękuje za pomoc
mariusz200479 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 21:15   #33
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

moze sie po prostu zapowietrzyly delikatnie
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 11:09   #34
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Dorzucę swój problem do tematu.
U mnie wygląda to tak, że dopiero po kilku mocnych hamowaniach siła hamowania jest taka jak należy.
Poza tym pedał jest dość twardy, wystarcza na np. mocniejsze hamowanie do świateł, ale w sytuacji awaryjnej nie jest w stanie złapać tak mocno, żeby się na suchym asfalcie załączył się ABS.
Zauważyłem, że jak się stoi na światłach i mocno wciśnie pedał, to powolutku wchodzi on w podłogę.

Tarcze i klocki mam prawie nowe, wszystko ATE, więc chyba nie najgorzej. Słaba siła hamowania raczej wynika z tego, że pedał jest twardy, a nie, że same hamulce słabo trzymają. Auto ma posprawdzaną szczelność wszystkich wężyków przy pompie hamulcowej i mechanik twierdzi, że są OK. Płyn hamulcowy ma pół roku i nie ubywa go nigdzie.

I teraz pytanie: co może być winne? Pompa? Serwo? Widziałem na necie jakieś zestawy naprawcze do pompy (zestaw uszczelek), może takie coś pomoże?

A może po prostu trzynastoletni focus TDDI już taki jest, że słabo hamuje?

Z góry dzięki za wskazówki.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 12:19   #35
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

masz 2 rozne problemy:

-slaby hamulec-to problem z serwem lub pompa vacum lub zaciskiem-tloczkiem w hamulcach (ewentualnie jeszcze zaciski z tloczkami rozebrac -wyczyscic i zlozyc-zestawy naprawcze do tego nie sa potrzebne jesli gumki nie sa rozerwane)

-wpadajacy pedal w podloge=tzn uszkodzona pompa hamulcowa (bo chyba plynu nie ucieka)

jezeli ktos zle zmienial plyn w hamulcach to pompa mogla sie uszkodzic jesli pompowana byla na sucho bez plynu bo zazwyczaj to to wasnie jest przyczyna uszkodzenia pompy hamulcowej

ponadto 8~10 lat to maks co hamulce moga wytrzymac bez generalnego rozbierania i czyszczenia-mowa o tloczkach i zaciskach.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 12:27   #36
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Cytat:
Napisał StStS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wygląda to tak, że dopiero po kilku mocnych hamowaniach siła hamowania jest taka jak należy. Poza tym pedał jest dość twardy, wystarcza na np. mocniejsze hamowanie do świateł, ale w sytuacji awaryjnej nie jest w stanie złapać tak mocno, żeby się na suchym asfalcie załączył się ABS. Zauważyłem, że jak się stoi na światłach i mocno wciśnie pedał, to powolutku wchodzi on w podłogę.
mam coś podobnego, przy hamowaniu przed światłami, jeśli hamuję spokojnie to zazwyczaj jest ok (nie czuję żeby coś było nie tak) ale jeśli muszę gwałtowniej zahamować to pedał zrobi się twardy a auto leci, siła hamowania jest słaba.
W tej sytuacji wystarczy, że puszczę hamulec i ponownie go wcisnę - problemu w tym momencie nie ma. Pedał wejdzie głębiej ale i siła hamowania znacznie sie poprawia.
Podciśnienia niby są dobre, układ szczelny.
Czyżby trzeba było iść za radą kolegi mjprzem i wszystko rozbierać i czyścić? Czy to jednak coś poważniejszego i czeka wymiana serwa lub pompy vakum?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 12:44   #37
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Dzekuję za odpowiedzi. Tłoczki i zaciski były czyszczone, generalnie nie podejrzewałbym niczego, że tak napiszę "przy kole".
Poza tym dlaczego 3-5 krotne mocne zahamowanie poprawia sytuację na chwilkę? To by znaczyło, że serwo jest w stanie dać odpowiednie podciśnienie, ale tylko odpowiednio pogłaskane.

To wpadanie hamulca to chyba faktycznie będzie pompa. Czy polecalibyście naprawę pompy hamulcowej przy pomocy zestawów naprawczych?
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 17:40   #38
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

jeszcze dodam, że w momencie jak pedał jest twardy czuję na nim takie jakby pukania/pulsowania (coś podobnego jakby była np pęknięta tarcza).
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 20:19   #39
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Cytat:
Napisał StStS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tarcze i klocki mam prawie nowe,
Prawie nowe to znaczy ile km przejechałeś od wymiany? Jeśli stosunkowo niedawno wymieniałeś to powodem jest niemal na pewno to, że klocki i tarcze się jeszcze nie "ułożyły" (w zależności od stylu jazdy mogą się układać od 200km do nawet 1.000km). I to jest przyczyną "twardego" hamulca a także słabego hamowania.

Cytat:
Napisał StStS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem, że jak się stoi na światłach i mocno wciśnie pedał, to powolutku wchodzi on w podłogę.
prawdę mówiąc u mnie też takie coś występuje, u ojca w volvie jest tak samo, kumpel w punto i civicu ma tak samo, więc to jest chyba normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał StStS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym dlaczego 3-5 krotne mocne zahamowanie poprawia sytuację na chwilkę?
podczas hamowania rozgrzewasz tarcze i klocki przez co zwiększasz ich wydajność, a przez to siłę hamowania. (możliwe że "twardy hamulec" też robi się trochę bardziej "miękki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli muszę gwałtowniej zahamować to pedał zrobi się twardy a auto leci, siła hamowania jest słaba.
W tej sytuacji wystarczy, że puszczę hamulec i ponownie go wcisnę - problemu w tym momencie nie ma. Pedał wejdzie głębiej ale i siła hamowania znacznie sie poprawia.
dolej płyn hamulcowy i odpowietrz układ.
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 21:06   #40
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Cytat:
Napisał nostress_pz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawie nowe to znaczy ile km przejechałeś od wymiany? Jeśli stosunkowo niedawno wymieniałeś to powodem jest niemal na pewno to, że klocki i tarcze się jeszcze nie "ułożyły" (w zależności od stylu jazdy mogą się układać od 200km do nawet 1.000km). I to jest przyczyną "twardego" hamulca a także słabego hamowania.

podczas hamowania rozgrzewasz tarcze i klocki przez co zwiększasz ich wydajność, a przez to siłę hamowania. (możliwe że "twardy hamulec" też robi się trochę bardziej "miękki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Hmm, jakieś 5000, może 10000 na nich przejechałem. Czyli twierdzisz, że zmiana w sile hamowania to kwestia rozgrzania hamulców? W sumie to zła informacja - zdecydowanie nie jestem z nich zadowolony.
Może inni mogą się wypowiedzieć jak hamują ich foczki? Da się zmusić ABS do działania na suchym? U mnie przy pierwszym podejściu nie...

Maciej_b, a to nie ABS Ci puka? Terkotanie ABS jest znacznie szybsze niż np bicie tarczy.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.