Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2013, 18:17   #1
twardy3100
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie twarde zawiesznie

Witam, niedawno kupiłem focusa i jest on na czerwonych, nizysz i twardszych spręzynach. Sprzedający powiedział, ze jest to fabryczna konfiguracja. Czy wychodziły wgl focusy z taki jakby sportowymi bonusami? i jeszcze mam jedno pytanie, które juz kiedys zadawałem lecz nie otrzymałem odpowiedzi, czy chcąc zmienic sprezyny na ''normalne'', trzeba takze zmienic amortyzatory?

twardy3100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 10:22   #2
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: twarde zawiesznie

Pewnie chodzi tutaj o sprężyny Eibach. Nie jestem pewien, ale to chyba nie jest fabryczna konfiguracja, ale te sprężyny są dedykowane do Focusa. Co do amortyzatorów, to nie jest konieczne żeby wymieniać wszystko, ale jeśli chcesz nie tylko go podnieść ale też wrócić do "normalnego" układu - to możliwe że będziesz musiał też wymienić amory na standardowe (ale dużo zależy od tego jakie masz teraz założone amortyzatory i jaki efekt chcesz osiągnąć).
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 11:16   #3
twardy3100
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: twarde zawiesznie

chodzi mi głownie o podniesienie zawieszenia bo teraz jest strasznie niski, a twardosc mi w sumie nie przeszkadza
twardy3100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 11:19   #4
blaz13
ford::beginner
 
Avatar blaz13
 
Imię: blaz
Zarejestrowany: 11-07-2012
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: twarde zawiesznie

Ja też kupiłem takiego focusa. Ale okazało się, że amortyzatory - standardowe - były niedostosowane do tych niższych sprężyn. Skutkowało to tym na przykład, że po wjechaniu w głębszą dziurę sprężyna i amorek rozkurczały się na maksa, ale z uwagi na to, że amorek był za długi do tej sprężyny, to powstawał dystans między odbojnikiem amortyzatora a sprężyną, i jak koło wyjeżdżało z dziury to odbojnik dość mocno uderzał w dół sprężyny. W efekcie powstawały naprawdę irytujące stuki.

Koniec końców wymieniłem sprężyny na standardowe. Auto znacząco się podniosło i nie ma już tych stuków.

Podsumowując: sprężyny i amortyzatory muszą być ze sobą zestrojone. Jak masz standardowe amorki, to albo powinieneś zmienić je na takie o krótszym skoku, albo - i to jest lepsze wyjście, jeśli chcesz podnieść auto - zmienić sprężyny na standardowe.
blaz13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.