Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2012, 20:49   #1
rosiaktotti
ford::beginner
 
Avatar rosiaktotti
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: LZ
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Ćwierkanie, piszczenie z tyłu Kombi

Witam chciałbym zapytać co może być przyczyną ciągłych pisków ze środka samochodu, wystarczy, że odpale silnik i już podsłuchiwać "ćwierkanie" gdy są złożone tylne fotele to ten objaw nie występuje, dodam, że psikałem pewnym preparatem WURTH te bolce dolne od kanapy, mocowania jakby, jeden plastik jest pęknięty, ma ktoś pojecie gdzie jeszcze ew. trzeba popsikać bo dźwięk pozostał bez zmian. Pozdrawiam Dawid.

rosiaktotti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 06:42   #2
trzymek
 
Postów: n/a
Smile Odp: Ćwierkanie, piszczenie z tyłu Kombi

Zamiast psikać bolce od kanapy (kły) oklej je po prostu taśmą (najlepiej elastyczną - taką do przewodów elektrycznych). Na pewno pomoże. Aha, nie zapomnij o kle od pokrywy bagażnika bo dzwieki lubią się "przenosić". Ciszy życzę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 07:06   #3
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Ćwierkanie, piszczenie z tyłu Kombi

Sie ma.

Najprostszy sposób to po odpaleniu silnika jak zacznie występować ten dzwięk , to złóż oparcie tylnej kanapy , tylne siedzisko , elementy wykładziny ( deska pod wykładziną ) w bagażniku itp. Jeżeli masz butlę od gazu w bagażniku , sprawdź czy jest stabilna , czy jest dokręcona i żadem przewód od niej nie daje takie go dzwięku.
Jeżeli masz koło zapasowe w oryginalnym miejscu to sprawdź czy jest dokręcone i czy lewarek pod kołem jest dobrze przymocowany. Dociśnij ręką również tapicerkę drzwi bocznych i klapy bagażnika. Takim sposobem będziesz po kolei eliminował elementy , które mogą wpadać w rezonans po odpaleniu silnika.

Dlaczego piszę o tych wszystkich elementach ?
Też miałem taki dzwięk u siebie. Jak otworzyłem tylne lewe drzwi to dzwięk ustawał. Ale winne były nie drzwi , ale luźny lewarek w bagażniku pod kołem zapasowym. Niby jedno z drugim nie ma nic wspólnego , a jednak...
Nie wiem jak , ale po zamknięciu drzwi drgania właśnie przenosiły się na lewarek.



Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-11-2012 o 07:11
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 11:09   #4
miecio66
ford::amateur
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Białystok
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ćwierkanie, piszczenie z tyłu Kombi

Ja w takiej sytuacji używam kawałka (ok. 1m) wężyka i przykładam jeden koniec do ucha a drugim szukam zbliżając go do różnych elementów gdzie dźwięk jest najsilniejszy tam trzeba szukać stary dobry sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miecio66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 21:37   #5
cezrok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ćwierkanie, piszczenie z tyłu Kombi

Przyczyną mogą też być /metalowe-sprężyste/ mocowania wewnętrznych osłon słupków do nadwozia. Poproś kogoś siedzącego na tylnej kanapie aby w czasie jazdy dociskał te elementy i wtedy znajdziesz przyczynę. Aby usunąć piski wystarczy kropelka kleju termicznego na te spinki. Powodzenia.
cezrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.