Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2011, 20:46   #31
reebop
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo, S-Max
Silnik: 1.5T, 2.5T
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

U mnie cały czas mokro u kierowcy i pasażera z tyłu. Jak to można wysuszyć bo już pleśń się pojawiła na wykładzinie? Odczepiłem plastikową nakładkę na próg, żeby szybciej wyschło. Nadal nie mam pojęcia, którędy cieknie? Byłem na ręcznej myjni i polewaliśmy myjką wysokociśnieniową z góry i w nadkola i nie widziałem, żeby coś ciekło. U mnie taka olbrzymia kałuża pojawiła się po raz drugi. Za każdym razem po długiej trasie w ulewie. Czy to się może jakoś dostawać od dołu?

Na plastikowym progu jest taka cieniutka gumowa uszczelka. Zanim wymontowałem ten plastikowy próg to zauważyłem, że pomiędzy nim a tą gumową uszczelką są resztki wody. To by sugerowało, że cieknie gdzieś z góry. Dodatkowo jeden zaczep tej plastikowej listwy mam skorodowany. Najbardziej mokra wykładzina na wywiniętym boczku (podłoga jest cała przesiąknięta) jest w okolicy uchwytu do otwierania wlewu paliwa.

reebop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 22:16   #32
kowalski_michal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: Chrzanów
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 11
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Filtr juz sprawdzilem.. a gdzie znajde kanaliki / odpływy spustowe?
Prosze o pomoc
kowalski_michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 22:20   #33
kowalski_michal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: Chrzanów
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 11
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Gdzie znajdę kanaliki / odpływy spustowe?
Prosze o pomoc
kowalski_michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 06:04   #34
reebop
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo, S-Max
Silnik: 1.5T, 2.5T
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Cytat:
Napisał kowalski_michal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie znajdę kanaliki / odpływy spustowe?
Prosze o pomoc
Post #27 w tym wątku.
reebop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 20:34   #35
pete2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: W-wa
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

mch12, zapodaj proszę dokładniejszy opis tych otworów spustowych z progów, w sobotę auto było na podnośniku i za cholerę nie mogłem znaleźć tych otworów w progach, może jakaś fotka? Czy ten otwór jest w rancie i przepchać go od dołu? A wodę faktycznie widzę przez dziurę w wykładzinie koło otwierania wlewu.
pete2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 23:08   #36
kowalski_michal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: Chrzanów
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 11
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

rowniez prosze o dokladny opis.. moze foto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak aby szybko znalezc
kowalski_michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 23:11   #37
cezrok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 36
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Woda dostaje się do wnętrza wzdłuż lewego słupka i komorę mechanizmu wycieraczek, dalej po słupku pomiędzy nadkolem i nadwoziem /jest tam nieszczlnośc wielkości ok. 2mm na zgrzewie blach. Skuteczne rozwiązanie to: zdjęcie lewego błotnika, nadkola i dokładne zaklejenie spawów "masą poliuretanową do spawów". A po prawej stronie, tak jak koledzy wcześniej pisali - zdemontowac wewnętrzną /przykręconą do nadwozia pod szybą/ obudowę filtra przeciwpyłkowego i dokładnie podkleic masą poliuretanowąa następnie przykręcic do nadwozia. Jak stwardnieje czynnośc klejenia powtórzyc ale tym razem tylko od góry i po bokach za pomocą masy i wąskiego długiego pędzelka
cezrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 18:11   #38
pete2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: W-wa
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

o rany, zdejmować błotnik i nadkole? To prawie naprawa blacharska.
pete2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 00:13   #39
reebop
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo, S-Max
Silnik: 1.5T, 2.5T
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Cytat:
Napisał cezrok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda dostaje się do wnętrza wzdłuż lewego słupka i komorę mechanizmu wycieraczek, dalej po słupku pomiędzy nadkolem i nadwoziem /jest tam nieszczlnośc wielkości ok. 2mm na zgrzewie blach. Skuteczne rozwiązanie to: zdjęcie lewego błotnika, nadkola i dokładne zaklejenie spawów "masą poliuretanową do spawów". A po prawej stronie, tak jak koledzy wcześniej pisali - zdemontowac wewnętrzną /przykręconą do nadwozia pod szybą/ obudowę filtra przeciwpyłkowego i dokładnie podkleic masą poliuretanowąa następnie przykręcic do nadwozia. Jak stwardnieje czynnośc klejenia powtórzyc ale tym razem tylko od góry i po bokach za pomocą masy i wąskiego długiego pędzelka
Czy zdjęcie błotnika to jedyne rozwiązanie? Czy opisywaną drogą woda dostaje się do środka na postoju czy w trakcie jazdy?
reebop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 08:42   #40
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

nic nie trzeba kleić ani żadnych robót blacharskich - jak otwiry spustowe są zapchane to i tak woda będzie sie tam zbierać lecąc z góry tzn ze sp słupków , szyby - zrobię foty jak mi się uda bo mi coś pompa wody przecieka na uszczelce i mondek stoi dziś u mechanika
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.