Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2010, 12:34   #301
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ja ciągle nie rozumiem fenomenu "gubienia" kodów wtryskiwaczy przez ECU. Wydaje mi się, że jest to trochę naciąganie. Bo jak ECO może wykasować sobie obszar pamięci, który nie podlega zapisowi w normalnej eksploatacji. Bo jeżeli robi to poprzez błąd i nadpisuje nie ten fragment co trzeba, to dlaczego akuratnie wtryski, a nie inne fragmenty. Ogólnie dla mnie to jakaś ściema. Nie chcę mi się wierzyć w taki sytuacje, w tym opowieści o przejeździe koło elektrowni i kasowaniu. Po pierwsze ECU jest w ekranowanej obudowie, a po drugie kasowana byłaby cała pamięć. No chyba, że elektrownia ma cudową umiejętnośc kasowania tylko wybranego fragmentu z pamięci dotyczącego wtrysków.

W ogóle po czym stwierdzacie, że "zgubiliście" kody wtrysków? Jakie są tego objawy?

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 20:04   #302
kion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

gubi kody - stwierdziłem po tym, ze dwóch mechaników wklepywało je ponownie do sterownika i auto pali jak ta lala. Przekroczony limit spalania stukowego - taki był chyba opis w wds.


Myślę, że to bląd ECU
kion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 20:19   #303
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ciągle nie rozumiem fenomenu "gubienia" kodów wtryskiwaczy przez ECU. Wydaje mi się, że jest to trochę naciąganie. Bo jak ECO może wykasować sobie obszar pamięci, który nie podlega zapisowi w normalnej eksploatacji. Bo jeżeli robi to poprzez błąd i nadpisuje nie ten fragment co trzeba, to dlaczego akuratnie wtryski, a nie inne fragmenty.
np z braku zasilania. poza tym nic więcej nie jest wpisywane do pamięci ECU poza kodami więc nie ma czego poza tym "gubić"
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 09:41   #304
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ciągle nie rozumiem fenomenu "gubienia" kodów wtryskiwaczy przez ECU. Wydaje mi się, że jest to trochę naciąganie. Bo jak ECO może wykasować sobie obszar pamięci, który nie podlega zapisowi w normalnej eksploatacji. Bo jeżeli robi to poprzez błąd i nadpisuje nie ten fragment co trzeba, to dlaczego akuratnie wtryski, a nie inne fragmenty. Ogólnie dla mnie to jakaś ściema. Nie chcę mi się wierzyć w taki sytuacje, w tym opowieści o przejeździe koło elektrowni i kasowaniu. Po pierwsze ECU jest w ekranowanej obudowie, a po drugie kasowana byłaby cała pamięć. No chyba, że elektrownia ma cudową umiejętnośc kasowania tylko wybranego fragmentu z pamięci dotyczącego wtrysków.

W ogóle po czym stwierdzacie, że "zgubiliście" kody wtrysków? Jakie są tego objawy?

Objawy u mnie były takie:
Jade sobie trasą, przyspieszam, mam około 110-120km/h bieg V, naraz sprężynka, ograniczenie mocy. Ponowne włączanie i wyłączanie silnika nic nie zmienia. Dodatkowych objawów brak, wiadomo silnik pracuje w trybie serwisowym wiec jego kultura jest hmm "wulgarna" hehGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podjechałem na serwis i po sprawdzeniu wtrysków na maszynie powiedzieli ze sa w 100% sprawne i szczelne, że komputer zgubił kody.
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 08:26   #305
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cześć. To jest objaw od turbiny. Rozłącza się ona w momencie obciążenia. Powód? Jest kilka. Blokujący się mechanizm sterowania kierownicami, zapchana sadzą turbina (najczęstsza przyczyna - 2 godziny pracy), kończące się turbo.....
Jak chcesz mam namiary kto może zaradzić w przypadku zapchanej turbiny jeśli jesteś z okolic poznania
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2010, 11:52   #306
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. To jest objaw od turbiny.
no ja bym na to nie stawiał tak w ciemno. jeśli jest problem z turbiną sterowaną elektrycznie to akurat prędkość nie ma tutaj znaczenia.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 09:46   #307
Chester1222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2009
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witam niestety tez iałem ten problem i raczej on nie dotyczy tak bardzo turbiny tylko wtryskiwaczy albo pomp-wtrysków aczkolwiek moze sie zdarzyc że padła turbina ale na to bym nie stawiałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja naszczęście miałem tylko to że mi sie zawiesił 2 razy pomp-wtrysk i trzeba było ponownie wprowadzc odpowiednie kody na poszczególbne wtryski i spokój chyba że naprawde komus padły wtryski to mozna je zregenerowac i najlepiej wszystkie tylko trzeba sie liczyc z kosztem około 2500zł za regeneracje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiami
Chester1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 20:30   #308
sebastian2488
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 15
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

a moze pedał gazu sie konczy u mnie tak bylo okazalo sie ze pedale przetarly sie sciezki
sebastian2488 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 12:11   #309
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał sebastian2488 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moze pedał gazu sie konczy
wtedy wyskakuje odpowiedni błąd. są w nim 3 potencjometry i wychodzi uszkodzenie na teście.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 17:01   #310
piotrek013
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Ciech
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

U mnie problem wygląda tak, na trasie autem szarpnęło, zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych, auto straciło moc (tryb awaryjny).

Auto zaczęło kopcić takim żrącym białym dymem, klekocze przy dodawaniu gazu między 1400-2000obr/min. Na wolnych obrotach czasem chodzi ładnie, równo, czasem delikatnie faluje. Ostatnio pojawił się problem przy odpalaniu, trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem.

Komputer pokazuje błąd P2239 [spalanie stukowe na 1 cylindrze (inny tester pokazuje ten sam błąd, ale cylinder już 4)]. Myślę, że to nie ma znaczenia, bo podobno czujnik jest wspólny dla wszystkich cylindrów. Błędu tego nie da się skasować co dziwne, nawet przy tylko włączonym zapłonie (silnik nie działa), a przecież spalanie wtedy nie występuje...
Próba przelewowa pokazała, że 3 wtryskiwacz leje prawie trzy razy więcej niż pozostałe. Dodam jeszcze, że auto zrobiło 60tys po wymianie kompletu wtryskiwaczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślicie, że ten lejący wtryskiwacz ma jakiś związek z tym błędem? Bo chciałem zregenerować tylko ten lejący, zakodować jeszcze raz, ale nie wiem czy to naprawi cały ten problem, przynajmniej na razie...
piotrek013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.