Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2012, 17:25   #11
P. Marcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wrocław elektryk od nawigacji Denso

Byłem dzisiaj w 2 miejscach gdzie zajmują się nawigacjami. Opowiedziałem o problemie. Obaj panowie wykluczyli niemalże na 100% antenę, stwierdzili że jest pewnie dobra i sami określili że przyczyna leży gdzie indziej. Żaden z nich nie wspomniał o stopce. Pierwszy z mechaników powiedział że nawigacja może łapać sygnał nawet ze zwykłego drutu ( oczywiście powiedział to z przekąsem ) i stwierdził że problem pewnie tkwi w module nawigacji i trzeba tam popatrzeć. Drugi wymyślił że to wina kabli, że coś się mogło urwać, zaśniedzieć.

Wkurzyłem się, pojechałem do ASO Forda, we wtorek mam zawieź auto. Za samą diagnozę złodzieje biorą 250zł + koszta ewentualnej naprawy. Jestem ciekaw ile taka impreza mnie wyniesie. Mam nadzieję że nie będzie to kwota super nawigacji np. TomToma czy Garmina i problem szybko się rozwiąże.

Spróbujcie zadzwonić w te dwa miejsca, ja tam nie dzwoniłem, napisałem maila, nikt nie odpisał, może komuś z Was uda coś się dowiedzieć i pomogą za korzystne pieniądze.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dajcie znać jak coś będziecie wiedzieć.

P. Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 15:43   #12
P. Marcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wrocław elektryk od nawigacji Denso

Cytat:
Napisał vladmir71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj w AUTO FILL na Armii Krajowej (trzeba wjechać na stację benzynowa Pieprzyk i firma znajduje sie z tyłu budynku szkoły nauki jazdy KURSANT)


W końcu Antena działa. Naprawiłem ją właśnie w AUTO FILL.

Z kupionej antenty na allegro - tą za 40zł mechanik ją zmodyfikował i wszystko działa jak należy.

Koszt usługi - 50zł. ( Jestem w szoku )
P. Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2012, 21:04   #13
szakull
ford::beginner
 
Imię: Wookie
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Jawor/Legnica
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16v + LPG
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wrocław elektryk od nawigacji Denso

P.Marcin , tez skocze do tego warsztatu i zobacze co mi powiedza bo nie mam juz sily do denso > mondeo > forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakich modyfikacji dokonali u ciebie z tym zamiennikiem ? cos cieli ? czy tylko wtyczke zpilowali ? znasz jakies szczegoly ?
AUTOFIL na tarnogajskiej 5/9 tak ?? nie jestem z wrocka ale znajde (mimo iz denso mnie nie doprowadzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
pozdrawiam ... szerokosci zycze
szakull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2012, 20:06   #14
P. Marcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wrocław elektryk od nawigacji Denso

Cytat:
Napisał szakull Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.Marcin , tez skocze do tego warsztatu i zobacze co mi powiedza bo nie mam juz sily do denso > mondeo > forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakich modyfikacji dokonali u ciebie z tym zamiennikiem ? cos cieli ? czy tylko wtyczke zpilowali ? znasz jakies szczegoly ?
AUTOFIL na tarnogajskiej 5/9 tak ?? nie jestem z wrocka ale znajde (mimo iz denso mnie nie doprowadzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
pozdrawiam ... szerokosci zycze

Podjechałem do warsztatu, przedstawiłem jak ma się sytuacja... Mechanik stwierdził że pewnie antena uszkodzona, no to powiedziałem że mam zamiennik który mimo spiłowania nie działa. W pierwszym momencie mechanik dał mi do zrozumienia że tą antenę z allegro można o cztery litery rozbić.
Zostawiłem na dzień wymontowaną nawigację wraz z tą anteną z allegro. Mechanik miał dopasować antenę oryginalną w cenie około 120zł, ale coś go tchnęło i pokusił się o sprawdzenie tego niby feralnego zamiennika.
Co w nim odkrył ? co poprawił ? jakie modyfikacje uczynił - nie wiem, sam był w szoku że taki " badziew " z allegro działa i łapie sygnał że głowa boli.
Wszystkie satelity w menu są dostępne.Sygnał Lev skacze jak szalony. W ogolę nie mam przekreślonej satelity. Antenę zamontował na dachu w sprytny sposób i nie ma mowy o zakłóceniach... Wszystko działa perfekcyjnie - a koszt to 50zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. plus antena rzecz jasna.

Podjedź zobacz, może u Ciebie też to naprawi w bliżej nie wyjaśniony sposób :
Powiedz że kolega był jakiś czas temu z zamiennikiem i polecił Ci właśnie ten warsztat ... Dodaj dla ściemy że masz jeszcze 2 kolegów co byliby zainteresowani naprawą, a może zrobi Ci szybciej niż byś przyjechał i nic nie mówił. Dobra ściema nie jest zła.
P. Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 18:44   #15
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wrocław elektryk od nawigacji Denso

Jaką stopkę wy wymieniacie? ja w swoim kombi nadajnik GPS mam w stopce anteny przedniej i to było przyczyną braku sygnału. Kupiłem na allegro nadajnik GPS z wejściem jak do naszych fordów i hula aż miło, a taki odbiornik GPS to chyba 50 zeta
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2012, 14:29   #16
szakull
ford::beginner
 
Imię: Wookie
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Jawor/Legnica
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16v + LPG
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wrocław elektryk od nawigacji Denso

no u mnie wlasnie po zakupie tej stopki (oryginalnej) nie dzialalo to kupilem zaminnik (z wtykiem hrs) na allegro i podlaczalem z tylu (do czytnika dvd) tez nie szlo ... co sie okazuje ze czasami chyba trzeba zmodyfikowac ten wtyk (ja np usunolem caly ten plastik bo mi nie wchodzil w zlacze, a po usunieciu calej obudowy wtyku dziala) wiec ... probujcie az do skutku !!!
szakull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2012, 18:24   #17
patik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: prawie wrocek
Model: s max titanium
Silnik: 2000
Rocznik: 2010
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wrocław elektryk od nawigacji Denso

ja z kolei mam problem z modułem BT Tzn. Raz mam ikonę bt a raz nie mam, próbowałem resetowac ustawienia poprzez odłączenia aku lecz nic to nie daje. Wszystko zaczęło się od tego jak auto było w naprawie i miało długi okres niejezdzenia i odlaczone aku . Mogę wejść w ustawienia serwisowe
I ' podłączyć bt lecz po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do pierwotnego stanu- poszukuje kogoś we Wrocku kto będzie potrafił pomóc
patik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.