Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2007, 15:21   #1
Mr.X1
ford::beginner
 
Avatar Mr.X1
 
Zarejestrowany: 04-02-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 1Z
Rocznik: 1996
Postów: 20
Domyślnie Dużo wody pod nogami pasażera po deszczu

Witam. Jestem posiadaczem Galaxy od niedawna. Ostatnio po deszczu zauważyłem że na podłodze pod nogami pasażera mam akwarium dużo wody. Po rozebrani części deski przed pasażerem to jest schowka dogrzebałem się do wentylatora i zauważyłem że to właśnie z niego wydostaje się woda dodam że nie jest to płyn z nagrzewnicy tylko z góry nie wiem którędy dostaje się do dmuchawy a potem na jej łączeniach do wnętrza auta.
Jeżeli ktoś miał podobny probolem z nieszczelnością w swoim galaxy bardzo proszę o pomoc bo od tej wody to mi bardzo szyby parują. Z góry dziękuje za pomoc.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 22-02-2014 o 23:52
Mr.X1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 23:55   #2
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Re: Dużo wody pod nogami pasażera po deszczu? POMOCY?

Zapewne woda dostaje się do środka na wentylator przez filtr przeciwpyłkowy.
Sprawdź, czy jest poprawnie założony i oczyść sobie (udrożnij) z brudu całe podszybie.
Szyby parują ci dlatego, że masz wilgotny (zalewany wodą) filtr p.p.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 19:50   #3
marok
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Skąd: OPOLE
Postów: 68
Domyślnie

Potwierdzam. U mnie było dokładnie tak samo . Pod filtrem miałem zatkany kanał (pełno liści) i woda osiągała poziom filtra p-pyłkowego. Wystarczy udrożnić i wymienić filtr.
marok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2007, 07:54   #4
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Te kanały są po obu stronach auta - w samych rogach. Proponuje albo przystawić wąż ogrodowy w róg i dać "full power" - tak ja robiłem ale w lato bo pomoczy Cię :fcp2 albo przetykać cienkim drutem/patykiem. I filtr raczej do wymiany.

Zeby tam się dostać to odkręcasz śrubę 6-stke na środku podszybia i po obu bokach dwie następne. Po wykręceniu śrub możesz wyjąć półkę bo bez demontażu jej raczej za wiele nie zdziałasz.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2007, 20:34   #5
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie

ja miałem identyczny problem też myślałem że to filtr przeciwpyłkowy ,póżniej chwyciłem się klimatyzacji ale zauważyłem że woda leje się wtedy gdy myję auto lub gdy padał deszcz.po nitce do kłębka doszedłem że jedyna pewna przyczyna wody w nogach pasażera lub kierowcy tkwi w nieszczelnym kołku rozporowym mocującym boczną osłonkę znajdującą się w dolnym rogu przedniej szyby.w zależności która strona jest nieszczelna woda będzie z jednej lub drugiej strony aby się przekonać czy mam rację polej wodą ten rejon wodą a zobaczysz wodę lejącą się do środka. aby usunąć nieszczelność odkręć nakrętkę pióra wycieraczki delikatnie ją podważ by zeszła ze stożka posługując się lusterkiem od spodu podważ kołeczki mocujące tą atrapę i zdemontuj ją zauważysz że kołek rozporowy znajdujący się wyżej wchodzi w prostokątny otwór znajdujący się w słupku będzie zapaćkany pozostałościami silikonu który po latach stwardniał i stał się nieszczelny.ford się nie popisał bo prowadzi wprost do wnętrza kabiny.nawal tam silikonu zamontuj owiewkę i problem wody ustanie.odpisz czy nie mam racji.ten problem był przerabiany wcześniej poszukaj w archiwach pozdrawiam mirek :fcp2
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2007, 14:12   #6
Mr.X1
ford::beginner
 
Avatar Mr.X1
 
Zarejestrowany: 04-02-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 1Z
Rocznik: 1996
Postów: 20
Domyślnie

Dzięki za wszystkie rady napewno sprawdze jak bede miał chwilke czasu usunołem brud z kanałów odpływowych na podszybiu za pomocą sprężonego powietrza ja narazie jest spokuj. Wielkie dzięki za rady. A z tym kołkiem rozporowym to jeszcze popatrze. DZIĘKI.
Mr.X1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 18:16   #7
Grzybkins
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Opole-Saffron Walden(UK)
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 90KM AHU
Rocznik: 1996 [MK1]
Postów: 49
Domyślnie Re: Dużo wody pod nogami pasażera po deszczu? POMOCY?

witam podlacze sie pod temat bo mam ten problem ostatnio zakleilem te dziurki pod kolkami po obu stronach ale chyba nie zadzialalo czy macie mozliwosc wklejenia zdjec jak wygladaja te kanaly odplywowe od gory czy one sa widoczne czy jedyna mozliwoscia jest dostac sie do nich od strony nadkola szukalem ich jak wymienialem filtr przeciwpylkowy bo mialem wyjeta polke grodziowa ale moze szukalem zlego ksztaltu nie wiem nie jestem w satnie sobie wyobrazic jak to wyglada od gory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki z gory
__________________
Mam Fordzwagena Tani jak Ford (Dobry jak VW) <---SARKAZM hehe Pozdro dla współposiadaczy
Grzybkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 20:14   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: Dużo wody pod nogami pasażera po deszczu? POMOCY?

U mnie w MK1 było to samo,poczytaj ten temat jak znajdziesz w szukajce,było o tym już nie raz.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2009, 19:01   #9
mjbmjb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1998
Postów: 27
Domyślnie Re: Dużo wody pod nogami pasażera po deszczu? POMOCY?

Witam
Miałem ten sam problem z wodą po deszczu. Przerobiłem wszystkie tematy.Okazało się że mam nieszczelną szybę przednią- oryginalną-. Wycieli i wkleili jeszcze raz koszt 150 zł .Pozdrawiam ( pisałem na forum poszukaj)
mjbmjb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 21:20   #10
gad10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: FO GALAXY
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dużo wody pod nogami pasażera po deszczu? POMOCY?

Cytat:
Napisał Mr.X1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Jestem posiadaczem Galaxy od niedawna. Ostatnio po deszczu zauważyłem że na podłodze pod nogami pasażera mam akwarium dużo wody. Po rozebrani części deski przed pasażerem to jest schowka dogrzebałem się do wentylatora i zauważyłem że to właśnie z niego wydostaje się woda dodam że nie jest to płyn z nagrzewnicy tylko z góry nie wiem którędy dostaje się do dmuchawy a potem na jej łączeniach do wnętrza auta.
Jeżeli ktoś miał podobny probolem z nieszczelnością w swoim galaxy bardzo proszę o pomoc bo od tej wody to mi bardzo szyby parują. Z góry dziękuje za pomoc.
ja przerabiałem to dziś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymien od razu wygłuszenie auta pod nogami pasażera bo w tej chwili jest tam już gnojowisko i śmierdzi masakrycznie... musisz najpierw porozkrecac listwe progową przy fotelu i potem wyrwać całe nasiąknięte wygłuszenie bo to ci nie wyschnie i bedzie śmiedzieć... a mi woda lała się bo w szyberdachu miałem wypięty węzyk spustowy.

pozdrawiam
gad10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.