Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2014, 20:18   #301
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

Mi tluka tuleje belki (mam sedana)

Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2015, 20:33   #302
bagir
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Konin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Piski i stuki lewe tylne koło

Witajcie, mam problem z moim Mondziakiem, mianowicie od jakiegoś czasu z lewego tylnego koła wydobywają mi się dziwne odgłosy wraz ze stukami, dzisiaj go podniosłem i moim oczom ukazało się coś dziwnego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiedzcie mi co to jest za gumowa osłona , bo ona powinna być chyba trochę wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i czy osłona od amortyzatora ma być luźna ?

Ostatnio edytowane przez bagir ; 31-05-2015 o 20:36
bagir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 07:39   #303
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

widzisz ta tlusta plame na zdjeciach ?? Wyglada na to ze olej z amora sie wylal.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 07:53   #304
bagir
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Konin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

nie, to ja wd40 prziknąłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. amory są sprawne
bagir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 07:58   #305
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

aha, to ja ci powiem ze mialem tak miesiac temu, stuki, puki ale tylko podczas jazdy, nawet przy minimalnej predkosci. Na postoju mozna bylo bujac do woli i cisza. Potem stuki/puki ustaly i zaczelo sie buczenie. Lozysko kola padlo. Luzow nie bylo na kole po podniesieniu, ale przy kreceniu kolem szumialo. W IRE za wymiane na SKF zaplacilem 230 euro.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 08:11   #306
bagir
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Konin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1olek, u mnie puka ta gumowa część - nie wiem co to jest ale z tego co widzę powinna ona raczej osłaniać amortyzator, i ona mogła też piszczeć, bo przy bujaniu góra-dół było słychać, psiknąłem tymczasowo wd40 na wszystkie gumy w zawieszeniu i jest spokój

pytanie tylko czemu ta część zaznaczona strzałką tak spadła, szukałem jej w sklepie forda i nie znalazłem nic podobnego, wie ktoś jak się to nazywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
bagir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 21:09   #307
damian6819
ford::advanced
 
Avatar damian6819
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: 2x Mondeo MK3 1xTDDi
Silnik: TDCI TDDi
Rocznik: 2001/2004/2001
Postów: 425
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Siemasz. Ta część zaznaczona przez Ciebie strzałką, to poduszka amortyzatora która jest uszkodzona prawdopodobnie przez pęknięcie sprężyny. Wiem co mówię, przeżyłem to u siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Definicja młotka? - Impulsator kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym
TDCi - To Dla Ciebie Idioto...
damian6819 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 07:50   #308
bagir
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Konin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał damian6819 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siemasz. Ta część zaznaczona przez Ciebie strzałką, to poduszka amortyzatora która jest uszkodzona prawdopodobnie przez pęknięcie sprężyny. Wiem co mówię, przeżyłem to u siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siemasz ! dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no właśnie coś mi się wydawało, że tam jest nie tak, bo gdy naciskam dupe góra dół to strasznie jęczy i gdy na drodze jest "tarka" to strasznie ten lewy tył hałasuje, amortyzatory się nie bujają, więc obstawiałem wahacze lub sprężynę

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w sumie podobne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

powiedz mi jeszcze Damianie, co muszę rozebrać, żeby się do niej dobrać :/ całe tylne zawieszenie czy wystarczy jedną stronę ?
aha jeszcze jedno, sprężyny wymienia się parami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

Ostatnio edytowane przez bagir ; 02-06-2015 o 07:55
bagir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 20:07   #309
damian6819
ford::advanced
 
Avatar damian6819
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: 2x Mondeo MK3 1xTDDi
Silnik: TDCI TDDi
Rocznik: 2001/2004/2001
Postów: 425
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Cytat:
Napisał bagir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co muszę rozebrać
3 śruby mocujące amortyzator musisz odkręcić od wahaczy oraz dwie górne. Musisz głowę wsadzić we wnękę i tam są dwie śrubki szóstki (klucz 10 nasadowy i z długą przedłużką). Do wymiany sprężyn potrzebujesz ściągacz, bo inaczej wystrzeli jak petarda. Śmiało możesz całego amorka wyciągać, jest nakrętka która jeszcze trzyma to wszystko żeby z auta to szło bezpiecznie wyciągnąć
Cytat:
Napisał bagir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprężyny wymienia się parami ?
Widzisz? Wszystko wiesz... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Definicja młotka? - Impulsator kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym
TDCi - To Dla Ciebie Idioto...

Ostatnio edytowane przez damian6819 ; 02-06-2015 o 20:09
damian6819 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2015, 07:00   #310
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Piski i stuki lewe tylne koło

Podepnę się pod temat bo już mnie szlag trafia. Od kilku tygodni w moim tylnym lewym zawieszeniu zamieszkał jakiś pisklak. Zawieszenie skrzypi i piszczy na nierównej drodze. Odwiedziłem już trzech mechaników i nikt nie ma pomysłu o co chodzi. Wymienione zostały gumy na stabilizatorze, piszczało nadal. Pojechałem do ASO wymieniłem gumy na oryginalne (bo podobno zamienniki piszczą) nadal to samo. W ASO oczywiście przejrzeli zawieszenie i jedyna ich diagnoza- końcówka i drążek z przodu do wymiany za bagatelka 1300zł. Pojechałem w końcu do znajomego stwierdził ze piszczy mechanizm od ręcznego, nasmarowali to i faktycznie jest poprawa, teraz skrzypienie starego tapczanu zmieniło się w ciche popiskiwanie :-) Pojechałem do niego jeszcze, jeszcze raz wszystko przejrzeli i rozłożyli ręce. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być??? Jest to dość uciążliwe i chciałbym ten problem wyeliminować. Może ktoś zna jakiegoś magika z okolic Radomia lub Warszawy, Kielc, który będzie w stanie coś z tym, zrobić.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.