Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2011, 21:35   #11
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Inny przykład występowania "problemu": jazda 80km/h za ciężarówką. Jeśli jadę za nią i choćby minimalnie wciskam pedał gazu to autko mi przyspiesza. Jak puszczę - zwalnia. Ktoś mógłby powiedzieć, że nie umiem prowadzić. Ok, ale jeżdżę samochodami od 15 lat codziennie, robiąć 20-30 kkm rocznie. Miałem ileś tam samochodów swoich. Równolegle używam 2 innych aut regularnie, plus okazyjne jazdy innymi. W żadnym nie trafiłem na tak czuły pedał jak w tej foce. Miałem możliwość jeździć FF2 2.0 TDCI sprzed liftu i tam nie było tak jak u mnie.......

denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 21:41   #12
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

no to może coś jest nie tak z tym egzemplarzem ?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 21:55   #13
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Pedał gazu to nic innego jak potencjometr.
Może bywają z różną charaktrystyką.Linniowa , logarytmiczną ,?
Wiadomo ze od nachylenia krzywej zależy czułość.Może inne są w dieslu inne w benzynach.Tolerancja też pewnie ma rozrzut,
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 22:42   #14
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Conris - sorki, nie zauważyłem wersji silnika. Zatem w Twoim przypadku to głównie wibroizolacja silnik-buda. PS. Nie cytuj całych tekstów :-)

denon2000 - ja też przejeżdżam 30000km rocznie, chociaż nie wiem jakie to ma znaczenie. Jeszcze nigdy nie słyszałem, aby ktoś miał problem z szarpaniem auta, bo gaz jest za czułu - to chyba error Twojego egzemplarza.
Nie rozumiem o co chodziło Ci z tym 20-40-60%??? Ja podejrzewam, że ch-ka jest liniowa i odpowiednio obrobiona w ECU. Auto będzie tak przyśpieszało jak pozwala mu moc silnika... Pamiętaj, że w TDCI masz overboost, abyś go nie stracił.
Jak wrzucisz sobie charakterystykę wykładniczą, to jak dla mnie powiększysz sobie dziurę i kiedyś np. nie uciekniesz z skrzyżowania. Jak Ci to nie przeszkadza to spoko. Za to na obrotach potem tego rumaka nie utrzymasz napewno tak będzisz świrował.
Skąd wiem, że się nie tak standardowo? Życiowe doświadczenie - poprostu to bez sensu:-) Tylko musisz namierzyć programistę z Forda i zrobi Ci wszystko jak będzisz chciał...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 00:22   #15
bolo69
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Tyskie
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI,2.0 TDCI
Rocznik: 2014,2018
Postów: 73
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Panowie ja mam podobnie jak denon2000 chociaż nie jest to dla mnie problem.Raz w w tygodniu przejeżdzam po takich wertepach "droga w budowie".Jadąc bardzo wolno 3-5km/h i slalomem ciężko utrzymać pedał gazu na jednakowym poziomie,wystarczy 0,5cm i juz ciągnie.
bolo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 06:28   #16
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Ja się w takim razie poddaję! Ja używam sprzęgła jak chce się przez coś przetoczyć i jest OK. Jeszcze w życiu takich problemów nie miałem, zatem zostawiam Was z tym tematem, może coś wymyślicie. Może napiszcie zbiorowo do Forda.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 08:42   #17
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pedał gazu to nic innego jak potencjometr.
Może bywają z różną charaktrystyką.Linniowa , logarytmiczną ,?
Wiadomo ze od nachylenia krzywej zależy czułość.Może inne są w dieslu inne w benzynach.Tolerancja też pewnie ma rozrzut,
Tak jak kolega napisal... mozna by podejsc do tego w taki sposob,
tylko nalezy wiedziec ze sa dwa lub 3 potencjometry w pedale gazu(wzgledy bezpieczenstwa)-i bylby problem z ich modyfikacją.

Inna sprawa to fakt ze ze sterownikiem mozna zrobic cuda, tylko czeba miec narzedzia do tego. Niewiadomo czy ford moze to zmienic-czy maja inna wersje softu do pedalu gazu. ewentualne zmiana map silnika-ale raczej wolalbym tego unikac.

W tym temacie nalezy tez powiedziec ze z elektrycznimi pedalami jest tak ze sterownik silnika ma tak soft zrobiony aby niwelowal delikatne szarpniecia-drgania pedalem gazu-czyli reaguje z lekkim opoznieniem-i byc moze jest za slabo dograny.

Inna sprawa to to ze delikatny pedal gazu to jest rzeczywistosc - a radzic mozna sobie z tym tez na wele sposobow-np. opierajac noge o boczek podlogi aby nie skakala po pedale gazu.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 09:33   #18
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Nie wiem skąd wasze problemy ale w 200 czy 400 konnych samochodach to już byście zwariowali tamto dopiero trzeba panować nad pedałem-jazda praktycznie co dla niektórych nierealna-szydzę z tematu ale jeszcze się z takim problemem nie spotkałem.Chłopaki jeżdzicie dość nowym,zaawansowanym technologicznie modelem i szukacie dziury w całym-w d...się przewraca,elektryczny pedał z potencjometrem to rewelacja chyba już zapomnieliście że w wielu jeszcze eksploatowanych samochodach od tego pedału jest stalowa linka a ta to dpiero jest [komfortowe] rozwiązanie-szczególnie gdy jest już wyeksplatowana i przytarta.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 19:39   #19
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Cytat:
Napisał denon2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inny przykład występowania "problemu": jazda 80km/h za ciężarówką. Jeśli jadę za nią i choćby minimalnie wciskam pedał gazu to autko mi przyspiesza. Jak puszczę - zwalnia. Ktoś mógłby powiedzieć, że nie umiem prowadzić. Ok, ale jeżdżę samochodami od 15 lat codziennie, robiąć 20-30 kkm rocznie. Miałem ileś tam samochodów swoich. Równolegle używam 2 innych aut regularnie, plus okazyjne jazdy innymi. W żadnym nie trafiłem na tak czuły pedał jak w tej foce. Miałem możliwość jeździć FF2 2.0 TDCI sprzed liftu i tam nie było tak jak u mnie.......
Kolego, zapewne chodzi Ci o to, że np. toczysz się na 1 i puszczasz gaz i auto szarpie i zwalnia, w innych następuje powolne zwalnianie samochodu. Tutaj niestety jest zdeczka inaczej, przynajmniej w moim 1.8 bo w 2.0D już nie pamiętam czy tak było.

BTW spamerzy do lasu.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 20:47   #20
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pedał gazu - czy jest możliwośc regulacji czułości ?

Dzisiaj to sprawdziłem. Według mnie u mnie jest strefa martwa na początku skoku. Bez problemu mogę muskać pedał i nic nie skacze...zresztą 110KM to raczej nie rwie do przodu.
Jak dla mnie Focus ma taki pedał gazu jak każdy inny samochód i nie widzę w tym nic dziwnego. Ale chętnie będę czytał jak rozwinie się ten temat...:-)))
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.