Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2012, 13:24   #1
oizowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2012
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie zamiana modułu sterowania wtryskami w Mondeo 2.0 TDCI?

Witam, mam problem, który nie daje mi spokoju, a mianowicie:
sprowadziłem powypadkowe Mondeo 2002r. 2.0 TDCI z niemiec. Okazało się, że posiada on komputer silnika dwu modułowy (nie wiem czy dobrze mówie, pisze itd. ale tak to rozumiem i tak mi tłumaczono). Jeden komputer jest w podszybiu, drugi gdzies koło zderzaka/błotnika/nadkola. Przy wypadku, zostały tylko sloty na wtyczki z tego komputera koło zderzaka. Odpowiada on niby za sterowanie wtryskami. Byłem dzis w warsztacie jednym z wielu, majster wyciagnał skrzynke z tymi własnie komputerami i do mnie "który chcesz?", patrząc na niego spytałem "podłącze i jade?", a on, że tak. Inny mechanik mówił, że trzeba bedzie coś programować.. kolejne koszty, inni wogole mi tysiącami nierealnymi sypali.

Takie coś na allegro dostane za 250zł, ten majster co mi dzis proponował, chciał 400 i zapewniał że odpali bez niczego. pytał się też, jaki kolor slotów mam, mam białe, i wyciagnał kompa z białymi.

Co ja mam robić? mam nadzieje, że chociaż tutaj jednogłosnie mi powiecie co powinienem zrobić, ile kasy wyłożyć, ile piwa przy tym wypić.

z góry dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oizowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 10:56   #2
romek10
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: EL
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 61
Domyślnie Odp: zamiana modułu sterowania wtryskami w Mondeo 2.0 TDCI?

Ten koło zderzaka (lewy przód) to komp od sterowania silnika. Jak wymieniasz, to na bank trzeba będzie przeprogramowywać lub zdezaktywować immobilizer, do tego powinno się zaprogramować wtryski, bo może na starcie słabo chodzić (zanim samoadaptacja zadziała). A żeby dostać kody do wtrysków, to trzeba je wyjąc i dać specom na stół aby ci pomierzyli.
Ja bym był skłonny brać od "majstra" bo jak nie zadziała to sprawdzasz następny, a z tymi z allegro, to się możesz trochę bujać.

Ostatnio edytowane przez romek10 ; 19-06-2012 o 10:56 Powód: literówka
romek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 17:51   #3
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: zamiana modułu sterowania wtryskami w Mondeo 2.0 TDCI?

Programowanie w ASO bo nie kazdy moze sie dobrac do tego sterownika kosztuje 150-400 zł zalezy nie mam pojecia od czego, ja zmienialem ten komp po stłuczce, samochod nie dzialal w serwisie meczyli sie ladnych pare godzin ale dali rade.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2012, 11:54   #4
oizowski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2012
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: zamiana modułu sterowania wtryskami w Mondeo 2.0 TDCI?

a kompa skad miałes?
oizowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.