Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2009, 16:52   #11
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Cytat:
Napisał RedHat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Woda leci do kabiny nie dlatego, ze podszybie jest nieszczelne, tylko dlatego, ze podstawa obudowy filtra kabinowego jest nieszczelna. Lekko odstajace podszybie nie bedzie powodowalo zbierania sie wody w kabinie.

Podszybie posiada rynienke, dzieki ktorej woda nie leje sie na filtr (podszybie nie jest szczelne fabrycznie) tylko do kanalu odprowadzajacego (ujmujac to prostym jezykiem). W tym kanale stoi obudowa filtra. Jesli jej podstawa nie jest szczelna, to woda leci tamtedy do kabiny.

Czyli podsumowujac - nie ma sie czym martwic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi wymieniał filtr mechanik i pewnie mi coś z....ł bo mi cieknie woda do środka. Wiesz może jak to naprawić?

maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2009, 17:38   #12
Patryk84
ford::beginner
 
Avatar Patryk84
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 07-07-2008
Skąd: Leszczyny
Model: Focus GHIA
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Cytat:
Napisał marcin_gw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lepiej kup taśmę do klejenia podszybia dobre sklepy z częściami do forda mają coś takiego
i sprzedają docięte do długości podszybia fragmenty po około 10 zł
wklejasz sobie taki pasek i jest ok
ja przy ostatniej wymnianie filtra dokupiłem to coś + dwie spinki do podszybia po 11 zł sztuka bo ogólnie mocno odstawało (ale woda się nie lała) i teraz jest "prawie jak nowe"
po wymianie tego filtru pojechałem do serwisu forda zeby mi zakleili te podszybie...powiedzieli ze maja do tego specjalną taśme,ale powiem szczerze że po zaklejeniu tego przez nich tą taśmą za dobrze to nie wygląda...od strony pasażera podszybie troszke odstaje od szyby
Patryk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2009, 15:10   #13
Danek27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,6 Zetec-SE 16V
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Nie powinno niczego robić się na siłę. Odginając osłonę mozna ją połamać a w najlepszym przypadku pogiąć. Dlatego podaje kolegom w załączniku jak to robia w serwisie żeby klient nie reklamował.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Danek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 13:14   #14
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Cytat:
Napisał maciej851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi wymieniał filtr mechanik i pewnie mi coś z....ł bo mi cieknie woda do środka. Wiesz może jak to naprawić?
Cos dlugo nie zagladalem na forum - sorry za spozniona odpowiedz...

Najlatwiej jest uszczelnic podszybie nad filtrem za pomoca bezbarwnego silikonu sanitarnego - ale bezoctanowgo, zeby nie smierdzialo. Bardziej 'profesjonalnie' bedzie wymontowac obudowe filtra i uszczelnic tym samym silikonem jej podstawe. Ja z braku czasu i odpowiednich narzedzi wybralem ta pierwsza opcje i sprawdza sie do dzisiaj - nie leci ani kropla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli :
1)zdejmij podszybie od strony filtra, wyczysc wszystko jakas woda z ludwikiem
2)jesli beda kawalki starego silikonu, to bierzesz cienki nozyk z dlugim ostrzem (zeby bylo elastyczne w miare) i wycinasz te resztki jak najbardziej dokladnie; na czas wycinania jesli resztki sa na dole szyby, to obudowe filtra najlepiej zaslonic jakas gazeta albo folia, zeby syf tam nie wpadal
3)ladujesz silikon - trzeba to zrobic troche ponizej miejsca, w ktorym podszybie sie konczy jak jest zalozone : tak, zeby po zalozeniu na ten silikon nie zaczal on 'wyplywac' na szybe, bo czyszczenie jest klopotliwe mowiac delikatnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4)wkladasz nowy filtr
5)zakladasz podszybie na ta warstwe silikonu; nic nie widac ze bylo robione, nawet jak odstaje to woda nie ma prawa juz leciec do srodka;
6)czekasz az silikon wyschnie porzadnie, majac nadzieje, ze zanim to sie stanie nie bedzie padal deszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7) cieszysz sie suchym wnetrzem i masz problem przy nastepnej wymianie filtra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dlatego wlasnie lepiej uszczelnic podstawe obudowy niz podszybie, no ale jak sie nie ma co sie lubi to sie nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 14:39   #15
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

E tam. Po co paprać silikonem szybę i kratkę? Jeśli kołki w obudowie plastikowej nie są powyginane ani połamane to po założeniu podszybia i dociśnięciu ich plastik powinien dojść do szyby w miarę dokładnie. Piszę " w miarę" ponieważ nie jest tam wymagana idealna szczelność do szyby!! Tak jak to pisało tutaj wielu: niewielka ilość wody, która jednak przeciśnie się między szybą a plastikiem i tak wpadnie do rynienki i spłynie otworami poza auto. Poza tym jeśli chcemy uszczelniać tym silikonem to trzeba by było zrobić to też na drugiej części i oczywiście na ich łaczeniu. Jaki to ma sens?
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2009, 09:09   #16
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Szymonooo, nie zrozumiales o co tu chodzi i po twoim poscie widac, ze nie czytales calego watku.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2009, 22:08   #17
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

RedHat, mylisz się. Post przeczytałem od początku i cały czas śledzę jego zmiany. Odniosłem się tylko do tego co pisali powyżej forumowicze. Jeśli mam odnieśc się do pierwszego pytania to powiem tylko że moim zdaniem (podkreślam) najlepiej jest zdemontować wycieraczkę (jeśli nie chce zejśc z wieloklina to polecam ją podnieść i uderzyć z wyczuciem pięścią w tą przykręconą część ale na końcu - zeskoczy samoczynnie), następnie zdemontować kratkę delikatnie po to chociażby aby odkurzyć paprochy i liście które się tam nazbierały! Jak będą gnić to też będzie śmierdzieć. Wymiana filtra to już sama przyjemność.
No mam nadzieję że teraz już się usprawiedliwiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.s. korzystając z tematu: myślicie że są różnice w jakości filtrów węglowych? czy warto stosować o wiele tańsze zamienniki? filtron w sklepie kosztuje ponad 70 zł (zamiennik na ford.sklep.pl 49 zł)!! Napiszcie o swoich doświadczeniach z węglowymi

Pozdrawiam
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2009, 12:03   #18
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Cytat:
Napisał szymonooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślicie że są różnice w jakości filtrów węglowych? czy warto stosować o wiele tańsze zamienniki? filtron w sklepie kosztuje ponad 70 zł (zamiennik na ford.sklep.pl 49 zł)!! Napiszcie o swoich doświadczeniach z węglowymi
Zdecydowanie. Takie marki jak Hart czy Zaffo nawet nie umywają się do Filtrona (cieńsza warstwa filtrująca, większa podatność na zgniecenia), ale zawsze lepszy najtańszy niż stary.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 19:49   #19
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Witam, podszybie szczelne od strony szyby ale woda leci do środka ( tam gdzie jest mechanizm wycieraczek ) przez otworki z nr. 1 i kapie mi na kolektor wydechowy ( kapie z miejsca nr.2 )

Wiem że to normalne że woda leci przez te otworki nr1 do środka ale chyba jest potem tam jakieś odprowadzenie wody na nadkola czy jak ? stawiam że tam gdzie mi kapie na silnik dokładnie na kolektor to jakaś nieszczelność połączeń blach - mam rację ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 12-10-2010 o 19:59
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2010, 08:25   #20
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Wymiana filtru przeciwpyłkowego

Woda powinna ściekać wzdłuż słupka drzwi kierowcy (lewy słupek A). Pod maskownicą, przy błotniku powinny być otwory odpływowe. Pewnie coś w nie wpadło, najczęściej liście.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.