Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2010, 21:54   #31
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Pierwszy punkt to musisz mieć pięciokątny klucz do śruby. Jak nie masz to się namęczysz.

maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 08:53   #32
makten
ford::average
 
Avatar makten
 
Imię: rts
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

1. zdjąć linki sprężynki, odkręcić zacisk
2. najlepiej wkręcić go w imadło i po kolei rozkręcać wszystko, pamiętając oczywiście żeby później tak samo złożyć
3. ze śrubą pięciokątną można sobie poradzić zeszlifowując 14 nasadkę tak żeby się zmieściła i ją nabić, ja tak zrobiłem bo nie miałem skąd wziąć klucza
4. czyścić cylinderek i tam gdzie jest ta wajha co sprężynka
5. jest taka pasta tłoczki-cylinderki mała w niebieskiej tubce, to dałem na cylinderek i tam gdzie kulki
6. nowe gumki, to jest chyba właśnie zestaw naprawczy, ja nie dawałem
7. najtrudniej dla mnie było skręcić to tak jak było bo tą śrubą pięciokątną trzeba złapać odpowiedni otwór na tej obudowie tłoczka, trzeba ścisnąć to wszystko i muszą się zgadzać na tych częściach ze środka wycięcia, będzie widać o co chodzi
8. jak wszystko elegancko pasuje, i nic nie jest uszkodzone to musi odbijać bez żadnych sprężynek
9. założyć zacisk i odpowietrzyć
makten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 09:51   #33
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Cytat:
Napisał makten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. zdjąć linki sprężynki, odkręcić zacisk
2. najlepiej wkręcić go w imadło i po kolei rozkręcać wszystko, pamiętając oczywiście żeby później tak samo złożyć
3. ze śrubą pięciokątną można sobie poradzić zeszlifowując 14 nasadkę tak żeby się zmieściła i ją nabić, ja tak zrobiłem bo nie miałem skąd wziąć klucza
4. czyścić cylinderek i tam gdzie jest ta wajha co sprężynka
5. jest taka pasta tłoczki-cylinderki mała w niebieskiej tubce, to dałem na cylinderek i tam gdzie kulki
6. nowe gumki, to jest chyba właśnie zestaw naprawczy, ja nie dawałem
7. najtrudniej dla mnie było skręcić to tak jak było bo tą śrubą pięciokątną trzeba złapać odpowiedni otwór na tej obudowie tłoczka, trzeba ścisnąć to wszystko i muszą się zgadzać na tych częściach ze środka wycięcia, będzie widać o co chodzi
8. jak wszystko elegancko pasuje, i nic nie jest uszkodzone to musi odbijać bez żadnych sprężynek
9. założyć zacisk i odpowietrzyć
Dzięki, będę próbował. Rozumiem, że to wszystko dzieje się jak auto jest na lewarku / podnośniku, a ja sie bawię przy imadle z tym zaciskiem.
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 15:05   #34
maryanpl
ford::average
 
Avatar maryanpl
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Przemyśl/Sanok
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 59
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Temat już trochę stary, ale myślę, że jeszcze nie jeden z tym walczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie pomimo zastosowania nowych mocniejszych i dłuższych sprężyn, regeneracji zacisku, wymiany linek itp.. po paru miesiącach problem znowu powrócił. Niestety nie ma na to metody z tego co widzę. Ja po prostu chyba odbiję ręcznie do końca zacisk bo żadne metody nie pomagają. No i od dzisiaj ten poje.... hamulec to będzie dla mnie temat "tabu". Amen
__________________
Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze
Było Mondeo MkI, teraz jest Mondeo MKIII, a problemy jak były tak są dalej
maryanpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 16:34   #35
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Cytat:
Napisał maryanpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż problemem są za słabe sprężyny cofające po spuszczeniu ręcznego zastosowane przez Forda. Ja dorobiłem sobie po dwóch stronach dużo większe i mocniejsze i dociągają/odbijają ręczny do końca
Podpisuję się pod tym i ja zrobiłem podobnie i jak na razie dłuższy czas mam spokój.Wcześniej wymieniłem obie linki i został naprawiony jeden przytarty zacisk.
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 17:51   #36
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Ja też mam ten problem ale nic z tym nie robieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2010, 18:34   #37
Obywatel_kp
ford::amateur
 
Imię: K
Zarejestrowany: 20-07-2010
Model: mk3 kombi; mk6 fiesta
Silnik: 96KM; 70 KM
Rocznik: 2002; 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Jeździłem z tym felerem prawie dwa lata (ale tylko 35 tys km). Dzisiaj nadszedł kres moich nerów. Zacząłem rozbierać to świństwo i problem pentagramowej 14 zatrzymał mnie w miejscu (tam jest lewy czy prawy gwint?) . Przez te 2 lata zużyłem 3 zestawy naprawcze - ale tylko osłonę tłoczka i małe gumki do wajchy od ręcznego. Poszły 2 komplety linek. Rozebranie samoregulatora wajchy, NIC nie pomaga. Ostatnio uciekł mi mondek i uderzył tyłem w moją bramę wjazdową. Trochę się pokancerował. To już mnie dobiło. Trza to świństwo wyczyścić. Szukałem mocniejszych sprzężyn. Nie znalazłem tu są niesymetryczne uszka. Ktoś pisał że dorobił sobie sprężyny. Jak można tego dokonać we własnym zakresie? Może jakieś fotki?
Obywatel_kp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2010, 19:57   #38
maryanpl
ford::average
 
Avatar maryanpl
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Przemyśl/Sanok
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 59
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Witam

Ja pisałem w tym poście chyba jeszcze w tamtym roku, że dorobiłem dwie dodatkowe duże sprężyny. Niestety problem szybko powróciłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakiś czas to działało niestety w końcu ręczny znowu odmówił posłuszeństwa. Ciężka sprawa. Niektórym pomaga regeneracja, ale wydaje mi się, że u większości problem niestety powróci. Ja chyba ten temat oleje. Po proostu brak mi już energii do tego gów..
__________________
Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze
Było Mondeo MkI, teraz jest Mondeo MKIII, a problemy jak były tak są dalej
maryanpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2010, 20:09   #39
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Witam, ja miałem to samo i mechanicy tu w Irlandii powiedzieli że w Mondeo jeśli chodzi o hamulce to psują się tylko zaciski i oni wymieniają je na nowe bo regeneracja nic nie daje i problem po jakimś czasie wraca, tak tez zrobiłem wymieniłem z dwóch stron na nowe i jest cacy, proponuję zrobić to samo a gwinty na tłoczkach to tak zwana samo regulacja i jeśli zacisk nie chce wejść na nowe klocki to trzeba je wkręcić i po zamontowaniu naciskać kilkakrotnie pedał hamulca nożnego i wszystko się samo ułoży. Pozdro.
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 06:34   #40
Obywatel_kp
ford::amateur
 
Imię: K
Zarejestrowany: 20-07-2010
Model: mk3 kombi; mk6 fiesta
Silnik: 96KM; 70 KM
Rocznik: 2002; 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

W końcu kupiłem ten pięciokatny klucz. (zestaw 3 kluczy 50 zł - sprzedaż wysyłkowa dostawa 1,5 dnia) Zacisk rozebrany do najdrobniejszej śrubeczki. Wymyty w myjce ultradźwiękowej. Całość łącznie z pieskami wyszorowana i pomalowana. Linki ręcznego po raz kolejny wymienione. 1 litr płynu hamulcowego przegoniony podczas odpowietrzania. Wysokość zaciągania podregulowana wg postu o dźwigni ręcznego. Na sucho ręczny chodzi jak złoto. Bierze na 3 ząbku. Trochę kłamię bo caly czas auto stoi na podnośniku. Jeszcze nie wyjechało. Po śniadaniu będzie składana lewo strona. Efektami podzielę się jak auto trochę pojeździ. Zapowiada się dobrze.
Obywatel_kp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.