Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2014, 05:57   #1
waldekbak1
ford::amateur
 
Avatar waldekbak1
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 13-11-2012
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 16V 145 KM + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Przerywa miedzy 1500 a 2500 obrotów tylko na benzynie na gazie wszystko perfekt

Witam wszystkich mam taki problem z moim Mondkiem mianowicie odczuwalne jest szarpanie miedzy 1500 a 2500 obrotów potem ciągnie normalnie na zimnym silniku jest gorzej a na ciepłym lepiej tylko podczas jazdy na posoju na jałowym wkręca się na obroty bez problemu wymieniłem juz filtr paliwa nic nie dało podmieniałem też pompe paliwa ale efekt jest dalej ten sam nadmienie tylko ze mam instalacje gazowa na której samochód chodzi perfekcyjnie moze ktoś podpowie co go boli Mondeo Mk3 2.0 benzyna 2002 rok


Ostatnio edytowane przez waldekbak1 ; 15-05-2014 o 07:30
waldekbak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 06:08   #2
cieniu
ford::average
 
Avatar cieniu
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-02-2012
Skąd: Sosnowiec/Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4 Hatchback Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 175KM/400Nm ;)
Rocznik: 2009
Postów: 196
Domyślnie Odp: Przerywa miedzy 1500 a 2500 obrotów tylko na benzynie na gazie wszystko perfekt

Kolego zacznij używać znaków interpunkcyjnych i proszę, pisz po Polsku, nie po Polskiemu. Nic nie można zrozumieć z tego Twojego posta. Co do tematu to podepnij pod PCM-a i sprawdź czy nie rozjechały się mapy benzyny od kuchenki. Na gazie nic nie szarpie? Warto najpierw zrobić reset i samoadaptację, następnie pojeździj na benzynie około 2 dni. Później przerzuć na gaz, pojeździj i znowu sprawdź co się dzieje na benie. Generalnie jeżeli po samoadaptacji na benzynie będzie ok, a po przerzuceniu na LPG znowu będzie szarpać na PB - kuchenka rozjeżdża mapy wtrysków i trzeba ją porządnie dostroić

Ostatnio edytowane przez cieniu ; 15-05-2014 o 06:14
cieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 07:14   #3
waldekbak1
ford::amateur
 
Avatar waldekbak1
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 13-11-2012
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 16V 145 KM + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przerywa miedzy 1500 a 2500 obrotów tylko na benzynie na gazie wszystko perfekt

Dzieki kolego postaram sie pisac jasniej ale jestem troche zielony w tych sprawach mozesz mi napisac jak mam go zresetowac i zrobic ta samoadaptacje bede wdzieczny. Ktos mi tez mowil ze mam wyczyscic przepustnice i sprawdzic zawor na listwie wtryskiwaczy.

Bump: Co do pytania o szarpanie na gazie to moge tylko napisac ze na LPG chodzi perfekcyjnie

Bump: A jesli po restarcie i samoadaptacji bedzie nadal szarpał to co wtedy wykluczyc mapy czy nie ?
waldekbak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 06:17   #4
cieniu
ford::average
 
Avatar cieniu
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-02-2012
Skąd: Sosnowiec/Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4 Hatchback Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 175KM/400Nm ;)
Rocznik: 2009
Postów: 196
Domyślnie Odp: Przerywa miedzy 1500 a 2500 obrotów tylko na benzynie na gazie wszystko perfekt

Cytat:
Napisał waldekbak1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mozesz mi napisac jak mam go zresetowac i zrobic ta samoadaptacje bede wdzieczny
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja proponuję jednak trzymać na obrotach 1500, a nie 1200. Kiedyś tak mi powiedział kolega i się sprawdza przynajmniej w MkII

Cytat:
Napisał waldekbak1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktos mi tez mowil ze mam wyczyscic przepustnice
Po odłączeniu akumulatora dla pewności ją wyczyść, jeżeli nie czujesz się na siłach, zleć to komuś kto ma pojęcie o tym.

Cytat:
Napisał waldekbak1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesli po restarcie i samoadaptacji bedzie nadal szarpał to co wtedy wykluczyc mapy czy nie ?
najprawdopodobniej można wykluczyć
cieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 16:42   #5
waldekbak1
ford::amateur
 
Avatar waldekbak1
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 13-11-2012
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 16V 145 KM + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przerywa miedzy 1500 a 2500 obrotów tylko na benzynie na gazie wszystko perfekt

Wielki Szacuneczek kolego dla Ciebie, reset i samoadaptacja pomogły wszystko wróciło do normy.
waldekbak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 17:46   #6
cieniu
ford::average
 
Avatar cieniu
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-02-2012
Skąd: Sosnowiec/Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4 Hatchback Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 175KM/400Nm ;)
Rocznik: 2009
Postów: 196
Domyślnie Odp: Przerywa miedzy 1500 a 2500 obrotów tylko na benzynie na gazie wszystko perfekt

FajnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko pojeździj teraz z 2 dni na benzynie, i tak jak pisałem, dopiero wtedy przerzuć na gaz
cieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.