Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2011, 07:02   #1
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Witam.
Pomimo że mój problem już jest na forum ale piszę do was koledzy bo może ktoś z was wymyslił coś najnowszego w moim problemie.
Osobiście moje auto stoi w ciepłym garażu i smarowałem płynem "WD" elementy zamka i pomimo tego otwiera się sam - bez mojej wiedzy ! myślałem że to kwestia temperatury ale to nie to. czy to może psujący się mikroprzełącznik ?
jak w ostateczności przed dłuższą trasą odłączyć przewody od tego mikroprzełącznika (nie moge jeździć z otwartą klapą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ! ) gdzieś od wewnątrz czy z zewnątrz auta ?
dlaczego ta klapa sama się otwiera ? Proszę o porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może ta informacja w czymś pomoże ale ten chory objaw potrafi znikać co jakiś czas. może to kwestia wyregulowania zamka? jeżeli tak to jak się go reguluje aby poprawnie to wykonać ?
dziękuje i pozdrawiam.
Focus 1.8 tdci 2006 r. kombi

Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 08:00   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Może jakieś zwarcie w okolicach włącznika spowodowane wodą i solą zajżyj do klapy jak to wygląda.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 09:06   #3
dziowlo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: karpacz
Model: ford mondeo mk3 X100
Silnik: tdci 2000
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

wydaje mi sie ze ,to wina zamka ,jest przesuniety w gore ,lub w dol.Sprawdz na klapie ,czy jest otarte miejsce w miejscu ,gdzie klapa blokuje sie w zamku dziowlo
dziowlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 10:40   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Myślę, że przedarte przewody to dobry trop. Ewentualnie mogła pęknąć sprężynka, która odbija włącznik zamka i udeża on podczas jazdy o mikrowyłącznik.
Gdyby się zaciął, czyli cały czas wciśnięty, to po kilka sekundach się sam zamyka - takie zabezpieczenie, zatem to napewno nie to.
Coś musi okresowo podawać sygnał z wyłącznika.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 12:20   #5
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

witam ponownie.
aktualnie mikroprzełącznik wogóle nie reaguje na otwieranie. sam sie otwiera po zamknięciu po ok 30 sekundach. ale jaja ! koledzy jak sie dobrać do tego mikroprzełącznika ? od środka czy z zewnątrz? czy ktoś to juz robił ? może pod ta gumą jest jakaś woda ?
muszę zdemontować plastiki i dostać się do ustrojstwa. jak to zrobić?
pozdrawiam.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 13:52   #6
jacekn74
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 78
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Witam, kolega w cmax miał podobny przypadek, uszkodzony był mikrowłacznik i powodował samoczynne otwieranie klapy. Ostatnio rozebralismy cały ten przycisk i wygrzebalismy mikrowłacznik. Po dobraniu odpowiedniego w sklepie elektronicznym, wklejeniu w miejsce starego wszystko śmiga aż miło.
jacekn74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 14:30   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Podgrzewasz z zewnątrz suszarką zamek i zdejmujesz tę gumę, którą masz na zewnątrz i naciskasz, aby otworzyć klapę. Potem możesz sobie zobaczyć co tam w środku.
Żeby wyciągnąć cały ten wyłącznik, to musisz ściągnąć od środka obudowę i potam odkręcić ten plastyk, który trzyma lampki i wyłącznik.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 15:03   #8
bond008
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 165
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Przyczyną tych niedogodności jest woda, która dostaje się do mikrowącznika. Ja swój mikrowlącznik potraktowałem specjalnym sprayem do urządzeń elektronicznych (contack spray). Następnie przykleiłem gumową osłonę (tą czarną gumę) do tego plastiku w którym jest zamontowany mikrowlącznik.
bond008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 15:17   #9
buniek2580
ford::average
 
Avatar buniek2580
 
Zarejestrowany: 18-07-2010
Skąd: Lublin
Model: Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000r
Postów: 118
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Cytat:
Napisał bond008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną tych niedogodności jest woda, która dostaje się do mikrowącznika. Ja swój mikrowlącznik potraktowałem specjalnym sprayem do urządzeń elektronicznych (contack spray). Następnie przykleiłem gumową osłonę (tą czarną gumę) do tego plastiku w którym jest zamontowany mikrowlącznik.
100% racji. tydzien temu mialem idealnie to samo. Czujnik. Nazbierala sie woda i byl problem,wysuszylem i jest Git.
buniek2580 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 15:26   #10
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: Tylna klapa sama się otwiera ! może jakieś aktualne porady ?

Cytat:
Napisał Sender Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ponownie.
aktualnie mikroprzełącznik wogóle nie reaguje na otwieranie. sam sie otwiera po zamknięciu po ok 30 sekundach. ale jaja ! koledzy jak sie dobrać do tego mikroprzełącznika ? od środka czy z zewnątrz? czy ktoś to juz robił ? może pod ta gumą jest jakaś woda ?
muszę zdemontować plastiki i dostać się do ustrojstwa. jak to zrobić?
pozdrawiam.
ja to robiłem mikrozłącznik był całkowicie zaśniedziały wymieniłem drania na nowy koszt ok 85-90zł ale chyba jest taniej tylko cza poszukać
karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.