Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2008, 23:34   #121
doobop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: W-wa
Postów: 7
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

[quote=SrebnaStrzała][quote=stanisz]
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała":9aqvhezn]
Cytat:
Napisał wisienki
Witam wszystkich.Mam jedno pytanko,ostatnio zakupilem olej5W30 do mojego mondka tdci ,gdy zapytalem o olej do nissana micry w benzynce sprzedawca zaproponowal ten sam olej.Czy to normalne ze do odmiennych silnikow moze byc ten sam olej
Tak
Jeśli chodzi o olej to ja polecam Motula X-cess albo specyfic. Sam używam x-cessa i jest znakomity jednakże drogi. 200zł za 5L gdzie Fromula E można kupić za 85zł/5L.[/quote]

Cos takiego ? [url="http://www.allegro.pl/item349975742_motul_8100_x_cess_5w40_5l_f_ra_vat_e c.html
http://www.allegro.pl/item349975742_mot ... at_ec.html[/url]
Tak albo Motul Specyfic dedykowany Fordowi ale jego na allegro prawdopodobnie nie znajdziesz.
Jednak znalazłem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tego polecam najbardziej ;-)
P.S.
Czy technosynthese nie oznacza ze to półsyntetyk?[/quote:9aqvhezn]


Te motule są bardzo tanie, wychodzi to taniej niż 4 litrowe baniaki producentów typu Mobil, Shell, Castrol czy Platinum :fcp15
Czy wszystko z nimi jest ok ? Wiem, że motul jest świetny, ale zawsze był odczuwalnie droższy od tych drogich, rozreklamowanych producentów, a tu taka niespodzianka. Za tydzień jadę na wymianę m. in oleju i teraz mam zagwozdkę :566:

doobop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2008, 00:26   #122
wisienki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Postów: 30
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

dzieki za podpowiedzi sa bardzo przydatne.Mam jeszcze jedno pytanko ,kupilem olej angielskiej firmy Comma XTC czy ktos zna ta firme albo jezdzil na tym oleju.Podam jeszcze parametry bo nie do konca wiem o co w tym wszystkim chodzi-ACEA,A1,B1,API,SL CF.Jestem juz po wymianie i mam obawy ,czy ten olej nadaje sie do forda.Pocieszcie mnie ze tak ,tylko szczerze.Aha,jest to ,polsyntetyk
__________________
wisienka
wisienki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2008, 06:31   #123
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

Tanie to są na allegro w sklepie za 1litr Specific-Ford zapłacisz co najmniej 70-90zł tak jak np tu:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :fcp26
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2008, 11:39   #124
wisienki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Postów: 30
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ktos zna odpowiedz na temat mojego posta-Dzieki
__________________
wisienka
wisienki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2008, 11:43   #125
edikpl
ford::average
 
Avatar edikpl
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Koronowo
Model: MK2 kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

Osobiscie polecam Mobil. Od lat go używam i jestem z niego bardzo zadowolony.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda
edikpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2008, 12:31   #126
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał wisienki
dzieki za podpowiedzi sa bardzo przydatne.Mam jeszcze jedno pytanko ,kupilem olej angielskiej firmy Comma XTC czy ktos zna ta firme albo jezdzil na tym oleju.Podam jeszcze parametry bo nie do konca wiem o co w tym wszystkim chodzi-ACEA,A1,B1,API,SL CF.Jestem juz po wymianie i mam obawy ,czy ten olej nadaje sie do forda.Pocieszcie mnie ze tak ,tylko szczerze.Aha,jest to ,polsyntetyk
O firmie nie słyszałem, natomiast spełnia te same standardy co ten formula E i tez tak jak on to półsyntetyk.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2008, 10:37   #127
wisienki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2007
Postów: 30
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

DZieki ,jestem spokojniejszy.Na marginesie dodam ,ze autko zachowuje sie spokojnie i nie rzezi,jak to niektorzy opisywali przy innych olejach.Cena natomiast jest przystepna,ok 80-100zl za 5l.Sprawdzalem na necie i firma jest szanowana e anglii. :fcp18
__________________
wisienka
wisienki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 15:07   #128
sebo86
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Tułowice
Model: Mondeo Turnier Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

U mnie na drzwiach na naklejce jest napisane, że wymiana oleju ma być dokonana w maju 2008 lub przy przebiegu 199777km. Maj właśnie się zaczął a przebieg obecnie to 191000. A olej był wymieniany przy prawie 180tys km, czyli dano temu olejowi 20 tys km. Czy wymienać już tzn bardziej sugerować się czasem 91 rok), czy przebiegiem :fcp1
sebo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 15:12   #129
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

olej wymieniamy raz na rok albo co 20kkm (niektorzy co 15kkm) co wczesniej - olej tez sie "starzeje"
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2008, 22:21   #130
shamrock
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: wielkopolska
Postów: 7
Domyślnie Re: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała
Jednak na szczęście są produkty które nie muszą się reklamować w tv a po prostu na samochodach rajdowych można je zobaczyć, zwłaszcza jak te samochody wygrywają(lepszej reklamy być nie może;P)Wtedy wiem że jakość oleju odzwierciedla jego parametry w praktyce. Owszem może to nie jest ten sam olej co w tych samochodach wrc, jednak jego produkcja zajmuje sie ta sama firma i te same maszyny. Najlepszym dowodem na to że olej jest dobry jest ilość sprzedanych bez reklamowania się w TV czy na bilbord'ach . Prosta zależność, po co reklamować skoro sprzedaż jest doskonała...
haha i to jest właśnie najskuteczniejsza reklama - brak reklamy. I tu się właśnie wielu ludzi łapie, myśląc sobie "ojejku oni się nie reklamują, bo są tacy świetni. no i kierowcy rajdowi na tym jeżdżą, więc to musi być świetne i ja mogę sobie kupić takie cóś do swojego auteczka". To właśnie nie jest prosta zależność, bo te firmy mają po prostu inny segment odbiorców. Łapiesz się na trik marketingowy z tymi nalepkami na WRC. Nasz Orlen też robi oleje tzw. wyczynowe, a nie sądzę żebyś zalał swoje auto Platinum.
shamrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.