Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2011, 09:13   #1
hilary-k
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Skąd: bytom
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie szumy przy skręcaniu

przy skręcaniu już słychać szumy, czy to są łożyska ,i cz można to wymienić samemu i ewentualnie jakie należy zakupić łożyska.

hilary-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 11:37   #2
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

Cytat:
Napisał hilary-k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy skręcaniu już słychać szumy, czy to są łożyska ,i cz można to wymienić samemu i ewentualnie jakie należy zakupić łożyska.
Jedna z możliwości, całkiem prawdopodobnych są łożyska do wymiany, ale jeżeli je słyszysz tylko przy skręcaniu to mogą jeszcze pojeździc parę tys km. Jeżeli je słychac już przy jeździe na wprost to należy sie szykowac do wymiany. Jaki masz oryginalny przebieg auta?? Bo łożyska z przodu padają w okolicach 200tys km (trochę przed lub trochę po).
Drugą sprawą jest że nie opłaca się oszczędzać na łożyskach, dlatego proponuję firmy SKF (ja takie założyłem) lub FAG. Być może są jeszcze jakieś inne warte uwagi firmy, ale na pewno nie w rodzaju Maxgear itp.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 12:12   #3
Heruur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Kraków/Nowy Targ
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

Raczej samemu ciężko wymienić łożyska, tj. wyjąć/zdjąć łatwo, ale potem z prawidłowym założeniem może być problem.
Łożyska do tyłu masz z piastą więc to koszt 300-400 zł na jedno koło (FAG,SKF), na przód jest samo łożysko 120-150 zł na koło. No i do tego robocizna. Ja robiłem w "zaprzyjaźnionym" warsztacie to wymiana przód 50 zł a tył 70 zł.
A w serwisie (nie aso) pytałem to wymiana przodu 140 zł...co do tyłu nie pytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heruur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 11:54   #4
hilary-k
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Skąd: bytom
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

brak wiedzy kosztuje ,okazało się że szumy powoduje niski stan płynu w układzie wspomagania kierownicy a co za tym idzie nie3szczelności na tym układzie.
hilary-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 13:06   #5
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

Cytat:
Napisał hilary-k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak wiedzy kosztuje ,okazało się że szumy powoduje niski stan płynu w układzie wspomagania kierownicy a co za tym idzie nie3szczelności na tym układzie.
Czy to są szumy czy takie syczenie podczas skręcania kierownicą?
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 16:23   #6
asd11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: 3M
Model: MDO MK3 MR04 TDCi
Silnik: TDCi 130KM
Rocznik: 06-2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

Syczenie to mam i ja, ale płyn jest.
asd11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 15:37   #7
sebo86
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Tułowice
Model: Mondeo Turnier Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

Koledzy ja tez mam ostatnio problem z dziwnym piskliwym skrzypieniem podczas skręcania. Objawia się to prawie zawsze podczas skręcania w lewo. W prawo - chyba tylko raz słyszałem. podczas jazdy na wprost wszystko jest w porządku. Jeśli chodzi o skręcanie w lewo to takie piskliwe skrzypienie objawia się dosyć często - nie zawsze ale ostatnio bardzo często. W momencie tego skrzypienia czuć to na dodatek dosyć wyraźnie na kierownicy. Jeszcze jako ciekawostkę powiem, że objawia sie to tylko podczas jazdy kiedy skręcam. W czasie postoju nic się nie dzieje.....kręcę do oporu w obie strony i nic - cisza.
Jak uważacie czego to mogą być objawy....zużycia pompy wspomagania czy czegoś w którymś kole np łożyska jak już ktoś tutaj opisywał.

Jak myślicie co te wymienione objawy mogą sugerować?
sebo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 19:43   #8
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

sebo86 obejrzyj dokładnie tarcze i klocki
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 18:04   #9
sebo86
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Tułowice
Model: Mondeo Turnier Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: szumy przy skręcaniu

Jeśli chodzi o klocki to są od niedawna nowe założone (TRW). Tarczy póki co nie wymieniałem.

A jakie jeszcze macie sugestie? Bo najbardziej niepokoi mnie że to piskliwe ocieranie słychać dosyć wyraźnie i na dodatek przenosi się to na koło kierownicy. Po prostu wraz z tym dźwiękiem czuć na kierownicy lekkie drżenie (pocieranie).
sebo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.