Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2022, 19:03   #1
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie System/komputer się zawiesza. Nie da się odpalić lub zgasić samochodu.

Witam!
Od około miesiąca spotykam się ze sporadyczną usterką w aucie. Mianowicie system sterowania tak jakby się zawiesza i nie można odpalić samochodu (raz się też zdarzyło, że nie udało się zgasić silnika – pomogło wypięcie akumulatora, a raz też silnik wyłączyłem, ale zegary się nie wyłączyły przy wysiadaniu z auta więc znów musiałem odłączyć akumulator).

Samochód w trakcie usterki w ogóle nie reaguje na naciśnięcie przycisku START/STOP. Nie działa też kontrola komputera pokładowego za pomocą strzałek przy kierownicy. "Prawa" część elektroniki (radio/nawigacja itd.) działają poprawnie, ale ekran przy kierownicy zamiera.
Tak jak wspomniałem - pomaga odłączenie akumulatora. Z tym, że to również losowo – czasem rusza od razu, a czasem trzeba się namęczyć (niezależnie od tego czy na minutę wypinam czy na 15-20 minut).

Po odpaleniu samochód jeździ bezproblemowo przez kilka dni po czym problem się ponawia.
Kilka dni temu podpiąłem go pod komputer i wyświetliło następujące błędy (zakładam, że część z nich mogła się pojawić przez wypięcie akumulatora kiedy auto miało włączony zapłon):

ELEKTRYCZNY UKŁAD WSPOMAGANIA KIEROWNICY:
U0415 – otrzymano niewłaściwe dane z elektronicznego modułu sterowania ABS (brak objawu, bieżący)
U3003 – Napięcie akumulatora (obwód przerwany, nieciągły)


MODUŁ FUNKCJI ZDALNEJ:
U3003 – Napięcie akumulatora (nieprawidłowy wynik porównania, nieciągły)

RODZAJOWY MODUŁ ELEKTRYCZNY:
B10D7 – Kluczyk PATS (Bierny system przeciwkradzieżowy) (brak komunikatu, nieciągły)
B112B - SWM (Moduł kierownicy) (błąd mechaniczny, nieciągły)
B11DB – Moduł sterujący kontrolą akumulatora (nieprawidłowa obliczona wartość zabezpieczenia sygnału, nieciągły)
B1249 – Przycisk włączania i wyłączania podświetlenia (zwarcie lub obwód przerwany, nieciągły)
B1D14 - Obwód oświetlenia wnętrza 2 (zwarcie z masą, nieciągły)
B10C0 – Napięcie zasilania pompy paliwowej (zwarcie z masą, w toku)
U3006 – Wejście zasilania A modułu sterowania (obwód przerwany, nieciągły)
U3008 – Masa A modułu sterującego (obwód przerwany, nieciągły)

MODUŁ DRZWI KIEROWCY:
B12DC – Czujnik położenia szyby przedniej (brak kalibracji, bieżący)
U0140 – Utrata komunikacji z pokładowym modułem sterowania (brak objawu, nieciągły)
U0300 – Wewnętrzna niezgodność oprogramowania sterownika (brak objawu, nieciągły)

Nie pojawiał się komunikat by akumulator był rozładowany. Mierzyłem też napięcie na akumulatorze – jest 11,8 przy wyłączonym silniku i 13,8 przy załączonym.


Ktoś się spotkał z podobną awarią? Dziś znów straciłem pół godziny by go odpalić.

Oprócz tego kiedy dojdzie do „zawieszenia się” pojawiają się różnego rodzaju inne anomalie. Nie otwierają się lusterka przy otwieraniu drzwi, lub nie wszystkie drzwi otwiera centralny zamek.

ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2022, 19:21   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: System/komputer się zawiesza. Nie da się odpalić lub zgasić samochodu.

Cytat:
Napisał ggmarszal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Od około miesiąca spotykam się ze sporadyczną usterką w aucie. .
Sprawdzi BCM ,odlacz aku i odepni wtyczke ta kolo zielonej srodkowej po prewej stronie C6 , sadze ze masz zalany BCM przez wadliwa pompe spraskiwaczy
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2022, 16:45   #3
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: System/komputer się zawiesza. Nie da się odpalić lub zgasić samochodu.

Dotarłem do modułu BCM i nie widać by był zalany. Powierzchnie wtyczki i gniazda wydają się suche, nie ma niebieskich przebarwień ani w oczy nie rzuciła się zalegająca woda czy przepalenia.

Korzystając z okazji wypiąłem wszystkie wtyczki i przeczyściłem styki środkiem do czyszczenia. Po złożeniu wszystkiego w całość... światła mijania świecą non stop przy załączonym silniku (niezależnie od pozycji przełącznika). Dopiero po zgaszeniu silnika światła gasną.

Zauważyłem również, że przy zgaszonym silniku pobór prądu na akumulatorze to 0,5-0,6A. Czy to nie za dużo?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BCM1.jpg (94.9 KB, 24 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg BCM2.jpg (77.0 KB, 19 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez ggmarszal ; 27-09-2022 o 17:08
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2022, 17:19   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: System/komputer się zawiesza. Nie da się odpalić lub zgasić samochodu.

Poczytaj tu sobie objawy podobne [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] I sprawdz masy w przestrzeni silnika
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.