Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2009, 11:09   #21
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Ja tam u siebie też nic nie czuję, chociaż wszystkie działają (pewnie za mało czułe mam paluchy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Mechanior z ASO jak je sprawdzał to twierdził, że nawet słyszy który działa, a który nie. Ja oczywiście nic nie słyszałem (choć głuchy jak mniemam nie jestem) ale widać mechanior miał słuch nietoperza i ultradźwięki nie były mu obce.
A wracając do Twojego problemu to piszczenie, po odłączeniu wszystkich czujników to jest taki ciągły dźwięk? czy jakaś sekwencja przerywanych?

macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 20:58   #22
niku 27
ford::beginner
 
Avatar niku 27
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: mondeo kombi
Silnik: 2l tdci 115hp
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Po odłączeniu czujników dźwięk jest ciągły, ponieważ zakładając hak wiązkę z przewodami od światła do gniazda haka przeciągnąłem przez uszczelkę z przewodami od czujnika cofania, to przez przypadek naprężyła się ta wiązka i odłączyła, hak założony wsteczny a tu biiiii ciągłe chociaż za samochodem nic nie było.
niku 27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 23:12   #23
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

no cóż u mnie podobny objaw piszczy cały czas, ale nieraz zaczyna pracować prawidłowo, do chwili mycia samochodu lub też przegrzania na słońcu i zaczyna ponownie ciągły sygnał myślę że to jakieś styki ale może ktoś już to przerabiał? czujnik wstecznego traktowałem wd-40 gdy brakowało świateł cofania i oczywiście czujników parkowania (z powodzeniem) Prosiłbym aby nie gdybać (bo to puste gadanie i też to potrafię). czy ktoś już coś takiego przerabiał ? i z jakim skutkiem Pozdrawiam
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 14:28   #24
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Cytat:
Napisał dan123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włącz wsteczny (parktronic piszczy) i dotykaj po kolei palcem do pestki na zderzaku. Te które są sprawne wibrują - poczyjesz łaskotanie na palcu. Pestka nieaktywna będzie tą uszkodzoną.
dan123 jesteś Wielki, zrobiłem test i faktycznie prawa martwa
Dzięki Pozdrawiam
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 17:33   #25
MINIO_STW
ford::average
 
Avatar MINIO_STW
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

No i znowu sie wypowiem. Czasem czujnik piszczy innym sygnalem (cienszy taki jakis) i wtedy zaczyna pisk przerwa i piszczy ciagle no i wtedy zeczywiscie wyczuwam laskotanie czujnikow, lecz laskocza wszystkie. Co teraz????
MINIO_STW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 13:35   #26
Evill
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Witam.
Też mam problem z czujnikiem cofania ale w raz z nim nie działają też światła wstecznego. Co może być przyczyną? Coś przy skrzyni czy to może nic poważnego?

Ostatnio edytowane przez Evill ; 30-01-2010 o 13:38
Evill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 19:54   #27
Norwid
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Skąd: Radom
Model: mk3
Silnik: 2,o TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Cytat:
Napisał Evill Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Też mam problem z czujnikiem cofania ale w raz z nim nie działają też światła wstecznego. Co może być przyczyną? Coś przy skrzyni czy to może nic poważnego?
Witaj! Usterke juz przerabialem - masz uszkodzony wlącznik wsteczego montowany w skrzyni. Usterka zniknie po wymianie na sprawny, niekoniecznie nowy. Pozdrawiam. Norwid
Norwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 19:16   #28
rafeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

witam, ja też miałem problem z czujnikami cofania, gdy włączyłem wsteczny bieg po krótkim pisknięciu powinna być przerwa dopóki do czegoś nie będę się zbliżał ale były takie objawy jak by nie działał któryś z czujników ale były wszystkie ok i okazało się że przyczyną był wczepiony hak, teraz jeżdżę z wypiętym i jest wszystko ok.
rafeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 20:41   #29
MINIO_STW
ford::average
 
Avatar MINIO_STW
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

No nie mow ze po wypieciu haka czujniki dzialaja OK a po wpieciu nie???
Na jakiej zasadzie centralka wie ze jest hak wpiety (rozmieszczenie czujek nie powinno sygnalizowac haka jako przeszkody).
Ja tez mialem dylemat z hakiem ale nie dalem rady zdjac haka (tak zapieczona blokada) i postanowilem kupic nowe czujniki na allegro no i wszystko dziala.
MINIO_STW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 20:43   #30
rafeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

no na moje szczęście tak było, mondka kupiłem 2 tygodnie temu i troszke sie zdenerwowałem jak stwierdziłem ze czujniki nie działają tzn cały czas piszczały ale teraz jest już ok i naprawde wypięcie haka pomogło, w sumei jak by całą tą sprawę przemyśleć to się zgadza bo powiedz po co komu działające czujniki parkowania skoro ciągniesz za soba przyczepkę ;)
rafeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.