Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2017, 14:35   #71
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju słychać zawory-czy to olej

Podzielę się swoją obserwacją: w czerwcu na przeglądzie zmieniłem dotychczas stosowany olej Castrol Magnatec Professional A5 5w-30 na Valvoline SynPower FE 5w-30 - wg mnie nie powinno to mieć żadnego zauważalnego wpływu na silnik (oba oleje spełniają fordowską normę 913C/D).
Bezpośrednio po zmianie wydawało mi się, że silnik po odpaleniu pracuje ciszej (po rozgrzaniu nie zauważyłem żadnej różnicy), ale już po przejechaniu ok 200km miałem wrażenie, że pracuje już tak samo głośno jak na Castrolu (i nie jest to spowodowane "przyzwyczajeniem się" do cichszej pracy).
Wnioskuję, że było to:
1. efektem zalania nowym olejem (ale czy trwałby tak krótko, przez ok 200km?)
lub - co uważam za bardziej prawdopodobne -
2. spowodowane różnymi warunkami "klimatycznymi" (ciśnienie, wilgotność, temperatura, siła wiatru itp. - czasem auto odpalane po nocy w garażu, innym razem po nocy pod chmurką).
Podsumowując: nadal uważam, że zmiana producenta oleju zgodnego z tą samą normą (913C/D) nie powoduje odczuwalnej różnicy w pracy silnika.
Dla kompletu informacji dodam, że na Castrolu (w 1 rok i 3 tygodnie) przejechałem 5.099 km.
Może w przyszłym roku wrócę do Castrola, żeby sprawdzić, czy też wystąpi domniemany efekt świeżości.

Od razu zapowiadam, że nie będę brał udziału w przepychankach nt. wyższości jednego oleju nad drugim. Każdy niech leje co chce, ja opisałem swoje subiektywne odczucia - uważam, że nt. odczuć nie ma sensu dyskutować.

ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 13:16   #72
Komar4
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-10-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 35
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju słychać zawory-czy to olej

Wracając do mojego przypadku, przejechałem na Millersie ok 1500 km. Po pierwszej wymianie jak pisałem była masakra i klekotanie, po ok 200 km na rozgrzanym silniku wszystko ładnie cicho pracowało, klekot był na zimnym i przy odpuszczaniu gazu. Dla świętego spokoju zmieniłem olej na Motula Specyfik 5W20 (poprzedni 5W30). Zlany olej był ciemny filtr zabrudzony ale nie zawalony syfem. Silnik po rozgrzaniu pracuje cicho nie mogę się przyczepić, natomiast na zimnym słychać to charakterystyczne klekotanie.To samo przy przygazowaniu i puszczeniu pedału gazu.
Komar4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 14:32   #73
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju słychać zawory-czy to olej

zalej castrola, pewnie ucichnie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 20:29   #74
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju słychać zawory-czy to olej

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy niech leje co chce, ja opisałem swoje subiektywne odczucia - uważam, że nt. odczuć nie ma sensu dyskutować.
Zapomniałem wspomnieć o tym samym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że zrobiłem nagranie, to nie jest kwestia żeby komuś mówić co ma robić, albo że będę brał udział w wojnie "jaki olej lać do auta" bo osobiście trochę mi to wisi i powiewa. Wolę wymieniać olej co pół roku niż latać za dużo na "lepszym oleju". Takie moje podejście.
To że tym razem trafił się Millers, to po prostu ciekawość. A różnica cenowa prawie że żadna, więc czemu nie (Castrol to 23GBP, Millers, 28GBP.. za 5GBP różnicy to czteropak piwa kupię/nie kupię)

Tak jak chłopaki z AutoŚwiata mieli dużo radości jak czytali książkę serwisową jakiegoś modelu od Kia, gdzie producent daje 7 lat gwarancji, ale w książce jest zalecenie że olej ma być zmieniany co 7500 km. Przy moich wyprawach Focusem, to co 3 miesiące musiałbym zmieniać olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do testu i tego jak był ustawiony mikrofon.
Jeśli chcecie czekać kolejne pół roku, to ja nie widzę problemu, żeby test powtórzyć.
Wcześniej proszę zrobić listę wymagań co i jak. Ja żadnym dźwiękowcem nie jestem, żeby specjalnie ustawiać mikrofon na statywie. Rejestrator mam z niższej profesjonalnej półki, bo służy mi do czego innego. Można na nim ustawić ręcznie poziom zbierania dźwięku i tylko o to mi chodziło, bo wiem że w przypadku nagrywania telefonem, aparatem itp. oprogramowanie będzie samo ustawiać czułość, a tak nagrałem z tą samą czułością rejestratora, gdzie rejestrator był umiejscowiony w tym samym miejscu.
I jak ktoś wcześniej wspomniał. To nie był żaden test który miał cokolwiek udowodnić. Bardziej zabawa, albo coś zrobione przy okazji jak już olej zmieniałem. I tak. Oczywiście że wiarygodny test to byłby gdybym miał różne oleje i zużył wszystkie bańki żeby "coś udowodnić". Niestety na pieniądzach jeszcze nie śpię... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
Sorry za późne odpowiedzi, ale zasięg tutaj mnie nie rozpieszcza, bo jestem w kanionie. Podobno największy w Europie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 20-07-2017 o 20:31
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2017, 21:02   #75
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Po wymianie oleju słychać zawory-czy to olej

Jak zalałem Millersa to nawet sąsiadowi ciszej chodzi.

Uwielbiam te dyskusje... To przypomina rozmowy z sekciarzami.

Ostatnio edytowane przez Harun ; 20-07-2017 o 22:05
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.