Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2015, 22:20   #1
khojdys
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus III
Silnik: EB 1.5
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Szanowni koledzy mam problem związany z systemem zapobiegania kolizjom,
wielokrotnie (ze spokojem) testowałem działanie tego systemu w moim Focusie. Nigdy nie udało mi się wywołać reakcji, postępowałem zgodnie z wytycznymi instrukcji co do warunków kiedy powinien zadziałać, po zgłoszeniu problemu w serwisie stwierdzili to co każdy kierowca może samodzielnie "system nie zgłasza błędów" i uznali, że jest ok i "jak będzie potrzeba zadziała". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem czy system reaguje na zasłonięcie laserów - wg. instrukcji powinien być alarm o niedostępności systemu - realnie brak alarmów.
Czy ktoś wie w czym może leżeć problem, nie zamierzam spać w korku, chodzi mi o normalne traktowanie klientów przez Forda - dopłaciłem do systemu, którego nie mam.
pozdrawiam
Krzysztof

khojdys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 00:10   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Co znaczy ze spokojem opisz jak to testowałeś bo ja też testowałem w Volvo i w Fordzie i działał
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 12:25   #3
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Z tego co ja wiem to u nas nie dziala bo kamera podobno nie wykrywa polskich tablic rejestracyjnych i mozna uwazac ze tego systemu jakby nie bylo. Nikt o tym nie powie przeciez.
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2015, 15:07   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

A co mają bo tego tablice rejestracyjne, nie pisz bzdur.Postaw wielki karton po telewizorze jak ja i go próbuj przejechać tylko się nie bój i nie dotykaj pedałów(nie jest to łatwe-odruch bezwarunkowy) mi udało się dopiero za 5 razem.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 15:28   #5
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Zle sie wyrazilem. To jest oficjalny opis dzialania: " It works by hitting a reflective surface such as a licence plate or a shiny metal component." Podobno farba uzywana do polskich tablic rejestracyjnych zaburza dzialanie tego systemu i odbita wiazka nie trafia z powrotem. To nie sa bzdury i jazda na prawdziwej drodze to nie jest M jak Milosc zeby sobie probowac na kartonach i za bardzo ufac temu systemowi. Pozdr.
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 16:36   #6
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Cytat:
Napisał rb-net Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zle sie wyrazilem. To jest oficjalny opis dzialania: " It works by hitting a reflective surface such as a licence plate or a shiny metal component." Podobno farba uzywana do polskich tablic rejestracyjnych zaburza dzialanie tego systemu i odbita wiazka nie trafia z powrotem. To nie sa bzdury i jazda na prawdziwej drodze to nie jest M jak Milosc zeby sobie probowac na kartonach i za bardzo ufac temu systemowi. Pozdr.
Chyba nie kumasz po polskiemu.
Skoro Matych pisze, że ten system DZIAŁA nawet na kartonie to co mają z tym wspólnego tablice rejestracyjne?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 20:01   #7
piotras31
ford::advanced
 
Avatar piotras31
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-09-2005
Skąd: GORZYCE
Model: Ford Kuga 2021 ST-Line X
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 211
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Ten system może nie wykryć małej przeszkody typu-pieszy-rowerzysta-zbyt małe odbicie-rodzaj tablic(pochodzenie) niema z tym systemem nic wspólnego.I tak jak napisał kolega wcześniej dobrze działa do 30 km/h.Mniemam iż przy większych też,kiedy zbyt szybko zbliżasz się do przeszkody,tak przynajmniej to opisuje wynalazca.System systemem,ja bym hamulcował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotras31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 14:13   #8
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba nie kumasz po polskiemu.
Skoro Matych pisze, że ten system DZIAŁA nawet na kartonie to co mają z tym wspólnego tablice rejestracyjne?
Kumam po polskiemu, ale nie wiem czy Ty czytasz ze zrozumieniem.
Na kartonie moze i dziala, ale karton nie jest taka sama powierzchnia jak metalowa pomalowana tablica rejestracyjna. Byc moze od kartonu wiazka odbija sie dobrze, ale to nie znaczy ze tak samo odbija sie od tablicy rejestracyjnej.

Proponuje niech ktos zrobi test z kartonem i przyczepiona do niego polska tablica to wszyscy sie przekonamy, albo niech ktos potwierdzi ze system zadzialal na zywo w starciu z innym pojazdem, a nie sama teoria i kartony.

Pozdr.
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 14:37   #9
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

Cytat:
Napisał rb-net Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kumam po polskiemu, ale nie wiem czy Ty czytasz ze zrozumieniem.
Na kartonie moze i dziala, ale karton nie jest taka sama powierzchnia jak metalowa pomalowana tablica rejestracyjna. Byc moze od kartonu wiazka odbija sie dobrze, ale to nie znaczy ze tak samo odbija sie od tablicy rejestracyjnej.

Proponuje niech ktos zrobi test z kartonem i przyczepiona do niego polska tablica to wszyscy sie przekonamy, albo niech ktos potwierdzi ze system zadzialal na zywo w starciu z innym pojazdem, a nie sama teoria i kartony.

Pozdr.
Ok bez spiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja niestety nie przetestuję bo takiego cacka nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 20:54   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: System ACS - nie działa serwis fabryczny twierdzi - to normalne

ja bym temu systemowi nie zaufał nawet w 1% nie wiem po co takie cos montują, trafi na idiote i powie, ze wjechal ci w zadek i to wina auta
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.