Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2010, 11:31   #91
Artur86
ford::beginner
 
Avatar Artur86
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: wrocław/sobótka
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

Cytat:
Napisał Madaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest plastik, w którym jest rurka odpływowa z klimy oraz 2 węże od klimatyzacji. Rurka jest na samym dole i gdy jest np. zasyfiona lub pęknięta to woda będzie się lała pod dywanik pasażera.
hmmm... kurcze kolego może tak być jak mówisz.Z tym ze ja zauważyłem narazie tylko 1 raz ( w czasie deszczowego dnia ) woda dostała mi się do środka.W te upały jak uzywałem klimatyzacji nie było mowy o zadnym przecieku, zadnej wodzie w aucie.A klima hulał non stop.

Artur86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 21:08   #92
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: woda pod nogami pasażera.

Czołem koledzy. Pozwolicie że się dołączę i swoje trzy grosze dołożę. Jest jeszcze jedna rzecz o której nikt nie wspomniał a mianowicie, ze woda z podszybia jakoś musi odpływać. Miałem problem z wodą w reni 19, a przyczyna była prozaiczna - pozatykały się odpływy(igliwie, liscie, błotko). Troch cierpliwego czyszczenia i problem się rozwiązał, narazie w foccze nie cieknie bo pomny doświadczenia sprawdzam drożność kanalików. I podpowiedź dla szukaczy przecieków ważny jest zapach mnie w przypadku reni zastanowił aromat płynu do spryskiwaczy intesywny podczas małego deszczu w samochodzie. to może być podpowiedź skąd płynie. pozdrowienia i szybkiego usunięcia problemu.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 07:55   #93
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: woda pod nogami pasażera.

Więc wszystko wskazuje na to , że przeciek jest między plastikowym podszybiem ( prawym ), a szybą przednią , potem cieknie na filtr p-pyłkowy i w dół - do dmuchawy i na dywanik pasażera .

Jest to moim zdaniem - jedna z najsłabszych stron Forda Focusa I .

Problem był wielokrotnie opisywany i nagłaśniany , więc można go obecnie uznać za klasykę - istnieje też wiele sposobów poradzenia sobie z nim .
Osobiście , po wielu wysiłkach i nieudanych próbach - kupiłem w końcu nowe podszybie z kołkami mocującymi i ową uszczelkę butylową Forda w formie krążka , dokładnie wszystko wymyłem i oczyściłem z resztek starych uszczelek - złożyłem na nowo i jest ok.

W sklepie Forda dowiedziałem się , że owo podszybie i ta uszczelka - to jedne z najczęściej kupowanych części Do Focusa I . . .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 26-07-2010 o 07:58
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 10:12   #94
Artur86
ford::beginner
 
Avatar Artur86
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: wrocław/sobótka
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: woda pod nogami pasażera.

jeden z kolegów dobrze mi nasunął myśl że problem może tkwić w filtrze kabinowym.rozebrałem i faktycznie napchane było mnóstwo liści w kanaliki odpływowe,a pozatym plastki podszybia który demątuje sie do wymiany filtra kabinowego, nie dolega do szyby.Postaram się to jakos uszczelnić, myślę o dokładnym wyczyszczeniu i nałożeniu czarnego sylikonu.Przy wymianie filtra owy sylikon będzie czyszczony i aplikowany będzie ponownie.Sprawdzi się to ?
Czy macie jakies swoje sugestje ?
Artur86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 10:59   #95
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: woda pod nogami pasażera.

Cytat:
Napisał Artur86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeden z kolegów dobrze mi nasunął myśl że problem może tkwić w filtrze kabinowym.rozebrałem i faktycznie napchane było mnóstwo liści w kanaliki odpływowe,a pozatym plastki podszybia który demątuje sie do wymiany filtra kabinowego, nie dolega do szyby.Postaram się to jakos uszczelnić, myślę o dokładnym wyczyszczeniu i nałożeniu czarnego sylikonu.Przy wymianie filtra owy sylikon będzie czyszczony i aplikowany będzie ponownie.Sprawdzi się to ?
Czy macie jakies swoje sugestje ?
Wątpię , czy się sprawdzi .
Owo podszybie po kilku demontażach ( wymianach filtru p-pyłkowego ) - traci swój pierwotny kształt i w zasadzie nadaje się do wymiany .
Poza tym w owym podszybiu mocowane są ( zgrzane fabrycznie ) prowadnice kołków dociskających podszybie do szyby i to one właśnie często pękają przy demontażu .

Przy najmniej u mnie próby zastosowania czegoś innego , jak rozwiązanie fabryczne - nie spełniło wymagań .

Ta butylowa uszczelka Forda jest jednak wysokiej jakości . . .
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 06:08   #96
Artur86
ford::beginner
 
Avatar Artur86
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: wrocław/sobótka
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: woda pod nogami pasażera.

Podzielę się swoim doświadczeniem.Otóż tak jak napisałem, tak też zrobiłem.Zdemontowałem podszybie, oczyściłem rozpuszczalnikiem nałozyłem odpowiednią ilość sylikonu, i pozostawiłem na całą noc przytwierdzone ciężarem.Efekt jak na pierwszy rzut oka wygląda dobrze.Trzyma się solidnie i wydaje mi się nie ma żadnej szpary przez która mogła by się dostać woda.A jesli chodzi o wymianę w przyszłości filtra p-pyłkowego, to sylikon przecież łatwo można zeskrobać i po ponownym odtłuszczeniu nałożyć ponownie.
Pozdrawiam
Artur86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 15:15   #97
danq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2010
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: woda pod nogami pasażera.

może ktoś dać zdjęcie gdzie te spinki podszybia są - gdzie tego szukać?
danq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 06:35   #98
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: woda pod nogami pasażera.

Pod podszybiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak je zdejmiesz to zobaczysz. Jak będzie lekko podważać od strony szyby to je zobaczysz.
Lepiej kupić sobie na wymianę. Mi jedna pękła przy wymianie filtra.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 17:27   #99
StRaDiVaRiUs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90 PS
Rocznik: 1999
Postów: 13
Domyślnie Odp: woda pod nogami pasażera.

Ponawiam wątek.

Czy komuś udało się rozwiązać problem wody pod dywanikiem pasażera?
Wyraźnie zaznaczam, NIE JEST TO SPRAWA PODSZYBIA I FILTRA KABINOWEGO, PONIEWAŻ BYŁY ONE JUŻ KILKUKROTNIE SPRAWDZANE.

Proszę o jakiekolwiek doświadczenia w tym temacie, mile widziane zdjęcia i szczegóły.
__________________
StRaDiVaRiUs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 11:40   #100
polo4451
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-07-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: woda pod nogami pasażera.

A sprawdziłes sobie czy nie masz zatkanych odplywow bo ja tak mialem oczyscilem i juz mam sucho a wczesniej tez zbierala mi sie woda pod dywanikami
polo4451 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.