Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2014, 09:43   #21
gozdi
ford::average
 
Avatar gozdi
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2005
Skąd: Koluszki
Model: A7 50 TDI Sportback Quattro
Silnik: 3.0 TDI 286PS
Rocznik: 2020
Postów: 101
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

U mnie występuje dokładnie taki sam objaw, delikatne dodanie gazu przy 1800 - słychać klekotanie. Mocniejsze wciśnięcie gazu, czy inne prędkości obrotowe- brak objawów.
Teorię o dwumasie obalam - mam automat Durashift - więc tego ustrojstwa nie ma.

__________________
Historia: Mondeo MkI-> Mondeo MkII-> Mondeo MkIII V6-> Mondeo MkIV 2.0TDCi ->Insignia Sports Tourer -> Kuga II 2.0TDCi -> Mondeo MkV ST Line -> A4 B9 Quattro -> A6 C8 -> A7 50TDI
gozdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 10:18   #22
FM18tdci
ford::average
 
Imię: Titanium X
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: niedaleko Legnicy
Model: Ford Mondeo Titanium X
Silnik: 1,8 TDCi 92 kw
Rocznik: 2008
Postów: 72
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

gregor75
Cytat:
dało radę jechać z taką dwumasą , czy auto unieruchomione ?
Dało się bo musiałem do domu dojechać (klękło w trasie).
Dodawanie gazu podczas jazdy i sama równa jazda niwelowała huk (niejako wygaszała drgania), ale na światłach (luz, wolne obroty) wyraźnie słychać było bicie.
No i do serwisu też muszę dojechać (ruszam dzisiaj po południu).
Zalecono mi tylko ostrożną, płynną jazdę bez gwałtownego przyspieszania.
A - i jeszcze od wystąpienia objawów uwidocznionych w filmiku nr 2 w drodze powrotnej przy wduszaniu sprzęgła w niektórych momentach lekko się ono ślizgało (ale nie za każdym razem).
Do domu miałem około 18 km i od soboty auta nie ruszałem.
FM18tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 15:08   #23
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał radzik22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie tak jak napisalem w temacieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mianowicie mam Mondeo mk4 2011r 2.0 tdci 163 ps powershift jadac autkiem powoli i przy delikatnym dodawaniu gazu slychac jakies klekotanie dobiegajace z komory silnika i dzieje sie to tylko w trakcie jazdy przy lekkim dodawaniu gazu. Na postoju dodajac gazu nie slychac zadnych objawow klekotania lub stukotow. Autko kupilem z przebiegiem 29tys. a obecnie mam 59tys. i do tej pory nie bylo zadnych objawow. Gdzie moze lezec jakas przyczyna zwiazana z tym klekotaniem??? moze mial ktos podobne objiawy i mi pomoze lub ktos sie orientuje jaka moze byc przyczyna tego ustrojstwa???
Kolego a jak jedziesz i tak ci klekocze i puścisz gaz (Hamowanie silnikiem) to klekot Ci znika?
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 15:33   #24
gozdi
ford::average
 
Avatar gozdi
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-01-2005
Skąd: Koluszki
Model: A7 50 TDI Sportback Quattro
Silnik: 3.0 TDI 286PS
Rocznik: 2020
Postów: 101
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

ja mam wrażenie, że ma to coś wspólnego ze spalaniem paliwa (spalanie stukowe??).
Tankuję raczej na markowych stacjach, ale zdarza się, że po tankowaniu (widocznie gorsze paliwo) - klekocze bardziej. Jest to w momencie delikatnego muskania gazu. Wyrównanie obrotów, tudzież mocniejsze wduszenie pedału kończy klekot.
__________________
Historia: Mondeo MkI-> Mondeo MkII-> Mondeo MkIII V6-> Mondeo MkIV 2.0TDCi ->Insignia Sports Tourer -> Kuga II 2.0TDCi -> Mondeo MkV ST Line -> A4 B9 Quattro -> A6 C8 -> A7 50TDI
gozdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 16:42   #25
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

No u mnie jest tak samo że jak wcisnę pedał to klekot znika. Ja tankuje zawsze na jednej stacji ale z ciekawości zmienię na jakąś inną moze to coś u mnie zmieni na lepsze. Kilka razy tankowałem na orlenie tego super ich VERVA ON ale słyszałem że jest za suche do naszych pomp i wruciłem na swją lokalną stację na zwykły ON.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 17:22   #26
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

[QUOTE=pablolinda;2183335]Kolego a jak jedziesz i tak ci klekocze i puścisz gaz (Hamowanie silnikiem) to klekot Ci znika?[/QUO

Ten klekot wystepuje u mnie jak jade i dodaje troszke gazu, jak jade na rownym gazie jest ok , spuszczajac gaz i chamowanie silnikiem tez cisza.. Ten obiaw juz coraz mniej wystepuje i zauwarzylem ze wplyw na to wszystko ma kiedy odpalam autko, bo jak nieraz autko odpali to jade i nic sie nie dzieje jest cisza a znowu nieraz po odpaleniu jadac na drugim biegu dodaje troszke gazu i zaczynam slyszec ten klekot.

Bump:
Cytat:
Napisał gozdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie występuje dokładnie taki sam objaw, delikatne dodanie gazu przy 1800 - słychać klekotanie. Mocniejsze wciśnięcie gazu, czy inne prędkości obrotowe- brak objawów.
Teorię o dwumasie obalam - mam automat Durashift - więc tego ustrojstwa nie ma.
Czy to prawda ze w skrzyni PowerShift nie ma dwumasy????
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 19:49   #27
agassii
ford::advanced
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo mk4 GHIA X Thunder Metallic :)
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: '07/08
Postów: 251
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał gozdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie występuje dokładnie taki sam objaw, delikatne dodanie gazu przy 1800 - słychać klekotanie. Mocniejsze wciśnięcie gazu, czy inne prędkości obrotowe- brak objawów.
Teorię o dwumasie obalam - mam automat Durashift - więc tego ustrojstwa nie ma.
Mam dokładnie to samo i też sądzę, że dwumasa to nie jest. Może to po prostu normalna praca popychaczy zaworów...
__________________
agassii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 20:26   #28
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Z tego co ja już wiem na 99% będzie to związane z pracą układu wtryskowego a dokładniej z przedwtryskiem. Słyszałem że jak on jest zakłócony albo ogóle go niema lub w nieodpowiednim momencie to właśnie może się pojawiać taki klekot. Nie wiem czy w twoim silniku jest samo adaptacja jeśli jej niema to może kod z któregoś wtrysku wyskoczył i wprowadza takie zakłócenia. Ja mam tak jeszcze że jak jest zimny silnik to mi nie słychać tego klekotu tak jak słychać przy nagrzanym.

Cytat:
Napisał agassii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to po prostu normalna praca popychaczy zaworów...
Wydaje mi się że normalna praca to to nie jest bo czemu tego wcześniej nie było słychać przynajmniej ja nie zauważałem do momentu kiedy nie musiałem regenerować wtrysków. Ale u was to inna bajka bo wy macie fabrycznie nowe ale może coś się z nimi zaczyna dziać.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 25-03-2014 o 20:30
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 21:07   #29
rroommeekk
ford::amateur
 
Avatar rroommeekk
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 diesel 143 PS
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Witam
U mnie występuje też takie "klekotanie" jak dodam gazu ale tylko jak silnik jest zimny. W miarę wzrostu temperatury maleje aż w końcu ustaje. Silnik nie wykazuje innych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.racuje równo , nie brakuje mocy , super przyspieszenie itd .Klekocze w zależności od temp.zewnętrznej do przejechania ok 3-5 km , potem ustaje. To "klekotanie " jest bardzo podobne do grania zaworów w silniku benzynowym . Czy to możliwe ,że padają wtryski ?
Moje podejrzenia kierują się w stronę świec żarowych. One powinny ponoć dogrzewać do momentu aż silnik osiągnie temp. ok. 40 stopni.Jeżeli są padnięte to może to jest przyczyną? Jeżeli ktoś miał podobne objawy i w sobie z nimi poradził to proszę o wskazówki. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
rroommeekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 22:18   #30
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał rroommeekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
U mnie występuje też takie "klekotanie" jak dodam gazu ale tylko jak silnik jest zimny. W miarę wzrostu temperatury maleje aż w końcu ustaje. Silnik nie wykazuje innych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.racuje równo , nie brakuje mocy , super przyspieszenie itd .Klekocze w zależności od temp.zewnętrznej do przejechania ok 3-5 km , potem ustaje. To "klekotanie " jest bardzo podobne do grania zaworów w silniku benzynowym . Czy to możliwe ,że padają wtryski ?
Moje podejrzenia kierują się w stronę świec żarowych. One powinny ponoć dogrzewać do momentu aż silnik osiągnie temp. ok. 40 stopni.Jeżeli są padnięte to może to jest przyczyną? Jeżeli ktoś miał podobne objawy i w sobie z nimi poradził to proszę o wskazówki. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Świece można sprawdzić zawsze, czy sprawne ale jeśli są sprawne i nic się nie dzieje to ja bym nie szukał na siłę bo tylko w koszty można się wpędzić zawczasu, a jak padną wtryski to i tak trzeba będzie je zrobić wiec jeśli się daje trzeba jak najdłużej jeździć na nich dopóki niema żadnych błędów i problemów z pracą silnika.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.