Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2014, 20:47   #11
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Mój poprzedni był 1,8tdci i naprawdę wrażliwy na jakość paliwa trochę mnie to irytowało bo musiałem jeżdzić tylko na jedną stację shella i tankowałem v-power nitro + Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. obecnego też tankuję na shellu i jest dużo lepiej niż jak go kupiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 20:48   #12
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

czasem taki klekot niesie się od koła dwumasowego w firmowym mondku przy wolnej jeździe i dodaniu gazu był klekot podobny do stukających wtryskiwaczy i tu wymiana wtrykiwaczy bo mechaniory stwierdzili do wymiany i zonk kasa wydana a klekot został dopiero inny warsztat i mechanik stwierdził że na 100% koło dwumasowe wymiana i klekotu brak autko z przebiegiem 88tys km jeździła tylko jedna osoba i tylko klekot podczas jazdy czyli gdy silnik obciążony, podczas gazowania nic
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 20:51   #13
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czasem taki klekot niesie się od koła dwumasowego w firmowym mondku przy wolnej jeździe i dodaniu gazu był klekot podobny do stukających wtryskiwaczy i tu wymiana wtrykiwaczy bo mechaniory stwierdzili do wymiany i zonk kasa wydana a klekot został dopiero inny warsztat i mechanik stwierdził że na 100% koło dwumasowe wymiana i klekotu brak autko z przebiegiem 88tys km jeździła tylko jedna osoba i tylko klekot podczas jazdy czyli gdy silnik obciążony, podczas gazowania nic
No oby to nie byla dwumasa. ten klekot u mnie wystepuje w granicach 1500 do 2000obr.min i nie musi to byc duze obciazenie, wystarczy w czasie wolnej jazdy aby dodac tylko delikatnie gazu a on zaczyna delikatnie klekotac a pozniej wszystko wraca do normy i juz jest dobrze.
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 11:38   #14
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Wyjezdzilem wszystkie paliwo, zatankowalem autko do pelna tym lepszym olejem napedowym na stacji Aral. Autko juz tak nie klekocze jak wczesniej, i nawet nie zawsze, to znaczy ze nieraz powraca ten klekot ale malo kiedzy. Nie wiem co to moze byc za przyczyna,obecnie jestem za granica i dopiero na swieta wroce do polski i bede sie musial udac do serwisu na zdiagnozowanie tego klekotu . chyba ze macie jeszcze jakies inne pomysly jak mozna to samemu oagrnac??
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 21:14   #15
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

No wygląda to na jakieś niedomaganie wtrysków mam to samo po regeneracji i sprawdzeniu w innym warsztacie niby wszystko ok z parametrami ale klekot się pojawia przy wolnej jeździe np. na 2 lub 3 biegu bez obciążenia. Tylko ze ja mam nie oryginalne końcówki i w nich jeszcze upatruje przyczyny tego stanu ale na sama jazdę niema to wpływu więc już się przyzwyczaiłem i odpuściłem bo 700zl droga u mnie nie chodzi i tak jeżdżę już ponad rok.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 24-03-2014 o 16:09
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 21:28   #16
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

u mnie najbardziej slychac ten klekot przy wolnej i delikatnej jezdzie, najbardziej jak tocze sie powolutku na dwójce i delikatnie dodam gazu to zaczyna sie ten klekot ale jak juz jade szybciej to ustaje ten klekot i jest spokój bez wzgledu czy jade 40 60 czy 80 km,h. Pod wzgledem mocy nie zauwazylem jakiegos spadku mocy, autko dobrze ciagnie nie kopci tylko wkurza ten dzwiek przy delikatnej jezdzie.
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 11:25   #17
FM18tdci
ford::average
 
Imię: Titanium X
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: niedaleko Legnicy
Model: Ford Mondeo Titanium X
Silnik: 1,8 TDCi 92 kw
Rocznik: 2008
Postów: 72
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

I ja miałem taki objaw nasilającego się klekotania podczas dodawania gazu. Jeszcze pół roku temu były to pojedyncze sporadyczne przypadki, później się to zdarzało coraz częściej i głośniej. ASO twierdziło że zaczyna pracować dwumasa. No i przedwczoraj - w sobotę padła. Nalot 183 tys.
Mam nagrane filmiki zarówno klekotania podczas dodawania gazu jak i z soboty, kiedy nagle zaczęło dudnić jakby talerzami rzucał.

początek...
--> (nie)miłe złego początki mniej więcej od 30 sekundy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i koniec
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
FM18tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 19:02   #18
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

dało radę jechać z taką dwumasą , czy auto unieruchomione ?
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 19:31   #19
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał FM18tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ja miałem taki objaw nasilającego się klekotania podczas dodawania gazu. Jeszcze pół roku temu były to pojedyncze sporadyczne przypadki, później się to zdarzało coraz częściej i głośniej. ASO twierdziło że zaczyna pracować dwumasa. No i przedwczoraj - w sobotę padła. Nalot 183 tys.
Mam nagrane filmiki zarówno klekotania podczas dodawania gazu jak i z soboty, kiedy nagle zaczęło dudnić jakby talerzami rzucał.

początek...
--> (nie)miłe złego początki mniej więcej od 30 sekundy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i koniec
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie to klekotanie powstaje tylko przy jezdzie i to naprawde delikatnej i najbardziej jest to slyszalne na drugim biegu pozniej juz spokuj.
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 09:38   #20
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Witam,

Opisane objawy wskazują na pierwsze niedomagania "dwumasy".
Niestety, najlepsze warunki pracy dla dwumasowego koło zamachowego odpowiadają prędkościom obrotowym silnika powyżej 2000. Przy niższych prędkościach obrotowych - zwłaszcza na poziomie 1500 obr (wtedy częstotliwość oscylacji części ruchomych wynosi 25 Hz) intensywność "zużywania się" tego elementu jest największa.

Pozdrawiam
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.