Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2014, 20:39   #101
five
ford::beginner
 
Imię: five
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

j.w. silikon zupełnie niepotrzebny
sądzę że to obojętne czy uszczelka będzie 06, 0,8 czy 1 mm bo z mechanicznego punktu widzenia nic to nie zmieni jeśli dobrze złożysz elementy
aha łożyska nie będzie łatwo zdjąć więc jeśli nie hałasuje i nie ma luzu to sie w to nie baw bo szkoda czasu, ja nie wymieniałem mimo że kupiłem nowe ale nie miałem ani malutkiego ściągacza ani nawet imadła żeby wybijać, no i pracowało poprawnie więc dłużej o tym nie myślałem

five jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 14:07   #102
serek1013
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2012
Model: Ford Mondeo GHIA Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał five Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
j.w. silikon zupełnie niepotrzebny
sądzę że to obojętne czy uszczelka będzie 06, 0,8 czy 1 mm bo z mechanicznego punktu widzenia nic to nie zmieni jeśli dobrze złożysz elementy
aha łożyska nie będzie łatwo zdjąć więc jeśli nie hałasuje i nie ma luzu to sie w to nie baw bo szkoda czasu, ja nie wymieniałem mimo że kupiłem nowe ale nie miałem ani malutkiego ściągacza ani nawet imadła żeby wybijać, no i pracowało poprawnie więc dłużej o tym nie myślałem
Ok, dzięki za rade. U mnie pompa hałasuje niemiłosiernie, więc myślę, że to właśnie łożysko jest przyczyną, albo przez to że cieknie i nie ma ciśnienia. W sumie po dolewce oleju "wycie" ustaje, ale dalej coś tam słychać - nie jest idealnie. Jutro części powinny przyjść i zabieram się do robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serek1013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 21:29   #103
five
ford::beginner
 
Imię: five
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał serek1013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, dzięki za rade. U mnie pompa hałasuje niemiłosiernie, więc myślę, że to właśnie łożysko jest przyczyną, albo przez to że cieknie i nie ma ciśnienia. W sumie po dolewce oleju "wycie" ustaje, ale dalej coś tam słychać - nie jest idealnie. Jutro części powinny przyjść i zabieram się do robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zazwyczaj wycie pompy nie ma nic wspólnego z łożyskiem tylko z nieszczelnością i nabieraniem powietrza do wirnika, tak było i umnie a hałasowała strasznie
five jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 00:24   #104
serek1013
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2012
Model: Ford Mondeo GHIA Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał five Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zazwyczaj wycie pompy nie ma nic wspólnego z łożyskiem tylko z nieszczelnością i nabieraniem powietrza do wirnika, tak było i umnie a hałasowała strasznie
Części przyszły dzisiaj popołudniu. Spisałem wszystkie uwagi, co sprawdzić na co uważać - czyli co, gdzie i jak? Litania 32 pkt. Jeżeli jutro taki laik jak ja to zrobi to większość osób da sobie z tym radę. Trzymajcie kciuki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro w nocy wszystko zrelacjonuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serek1013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 20:35   #105
serek1013
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2012
Model: Ford Mondeo GHIA Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Na wstępie - OPERACJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!
Trwała 6 godzin w dwie osoby, bez podnośnika na płaskim podłożu.
W tym miejscu chciałbym podziękować za rady i spostrzeżenia użytkownikom: mondeonik - to on jest pionierem, wbbmzg - za obszerne informację i fotorelację, Baster - za cenne uwagi, a także five i herlik - za dopełnienie tematu. To dzięki Wam udało mi się zaoszczędzić wiele nerwów, zmartwień, ale przede wszystkim pieniędzy.
Podsumowałem wszystkie Wasze komentarze + moje uwagi i stworzyłem coś w rodzaju instrukcji:
DEMONTAŻ POMPY WSPOMAGANIA:
1. Zdjąć akumulator z obudową.
2. Zdjąć rurę od EGR (aby zrobić sobie więcej miejsca) UWAGA: ostrożnie bo jest cienka – idzie ona obok pompy i wchodzi z tyłu pod turbo
3. UWAGA! nie trzeba ściągać kolektora, ani napinacza żeby wyjąć pompę wspomagania - wystarczy napinacz odciągnąć żeby poluzować pasek, z tym miałem najwięcej problemów. Jedna osoba odciąga napinacz śrubokrętem
4. Wyciągamy samą pompę wspomagania, więc nie ma potrzeby spuszczania wody – spuszczamy olej wspomagania - chyba że ktoś bardzo ambitny chce wyjąć i rozbebeszyć również pompe wody (tak jak wbbmzg - to zachęcam do wcześniejszych komentarzy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5. Ściągamy pasek, ja poluzowałem śrubę napinacza, pomagier odchylił napinacz i pasek po kilku próbach zszedł. Okazało się że do wymiany (był spękany w kilku miejscach) więc wysłałem ojca do sklepu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Odkręcamy dużą śrubę 22 (od strony ciśnieniowej) (WYSTARCZY ODKRĘCIĆ DUŻĄ –GDY NIE LEJE –NIE RUSZAĆ MAŁEJ)
7. Zdjąć rurkę doprowadzającą olej ze zbiorniczka (na zacisk)
8. Odkręcić 5 śrub
9. Uwaga! Należy podejrzeć na wielopust gdy ściągniemy pompę wspomagania, a także nie przechylać aby nie wypadł zaworek z otworu po śrubie 22.

SPRAWDZIĆ:
-pasek
-napinacz
- rolki
-napęd pompy wody bo lubi się wyrabiać
-o-ring pod dużą śrubą 22 – w razie czego można zastąpić mosiężną podkładką lub dokupić

ROZEBRANIE POMPY WSPOMAGANIA:
Przed rozebraniem wyczyściłem wyjętą pompę pędzelkiem maczanym w benzynie.
1. UWAGA NA TO ABY ROZBIERAĆ POMPĘ DELIKATNIE, WE WNĘTRZU POMPY JEST SPORO MAŁYCH TULEJEK I MAŁY KLIN. Najlepiej wszystko wyciągać i odkładać po kolei tak jak wyciągnęliśmy, NIE OBRAĆ, NIE KOMBINOWAĆ - aby wszystko dokładnie zapamiętać.
2. Koło przy pompie – 3 śrubami M6 jest przykręcone – kluczyk 8 (nawet lekko się odkręca)
3. Odkręcamy 4 śruby imbusem chyba 6 i mamy dwie połówki pompy - uszczelka sparciała i to był powód wycieku
4. Wyciągamy po kolei wszystkie części ze środka pompy zapamiętując kolejność i układ.
5. Łożysko można ściągnąć bez ściągacza tylko lekko stukać w wałek najlepiej gumowym młotkiem. Ja zrobiłem prowizoryczne widełki oparte na imadle, oparłem łożysko, wystarczy uderzyć z góry na wałek i wyskoczy nam dołem a łożysko zostanie na „widełkach”.
6. W obudowie wymienić dwa simmeringi . Ja wymieniłem z podwójnym uszczelnieniem, bo tylko takie były z metalową obudową. Należy je wybić i wbić nowe
7. Założyć odpowiednio pierścień w którym chodzi wirnik - z trójkącikiem na górze
8. Wyciąć uszczelkę z materiału do uszczelek (grubość około 0,8mm)
9. Złożyć całość do kupy – otwór drenażowy zatkać smarem wysokotemperaturowym
10. Zamontować w swoje miejsce - Nie zapomnieć włożyć zaworek do pompy pod śrubę 22 - najpierw sprężynka a potem ta tuleja (zaworek) - ja przed włożeniem zaworka zalałem pompę olejem. Skręciłem wszystko i zalałem zbiorniczek olejem.
11. Zakładamy rurę do kolektora dolotowego, akumulator i można odpalać
12. Siadamy do samochodu, koniecznie! żeby nie paść z wrażenia - MASAKRA- kierownica ciężko się obraca, pompa wyje, pomagier dolewa oleju. Ogólnie myślałem że coś nie tak bo pompa nie dość, że głośniej wyła to kierownica ciężka jak skała. 3 razy odpalałem silnik i dopiero po około 5min kręcenia kierownicą i dolewaniu oleju (pienił się) wycie ustało, płynność pracy powróciła. Wyjechałem się przejechać i miód malina.
13. Można również przepłukać układ (u mnie nie było takiej potrzeby bo kolor był ok) Instrukcja przepłukania jest na forum, napisana przez wbbmzg: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kilka zdjęć:

Bump: Dołączam kolejne zdjęcia niech posłużą wszystkim zainteresowanym:

Bump: Jeszcze kilka zdjęć. To już wszystko, trochę chaotycznie opisane.
Mile widziane uwagi, sugestie lub słownictwo specjalistyczne - jestem zwykłym amatorem...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20140124_125536.jpg (86.7 KB, 815 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_125835.jpg (96.4 KB, 741 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_125853.jpg (94.8 KB, 690 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_131300.jpg (89.1 KB, 710 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_131413.jpg (87.6 KB, 704 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_131423.jpg (92.8 KB, 738 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_131449.jpg (90.3 KB, 719 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_133810.jpg (91.0 KB, 726 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_133518.jpg (91.9 KB, 700 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_132542.jpg (87.6 KB, 682 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_140638.jpg (94.2 KB, 682 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_141053.jpg (86.6 KB, 661 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20140124_141520.jpg (95.2 KB, 663 wyświetleń)
serek1013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 21:00   #106
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

praca profesjonalna, nie amatorska.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 18:04   #107
madeco
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Super profesjonalny tutek...
Pompe rozebrałem, wyczysciłem, łożysko i 1 simering wymieniłem (ja mam plastikowe, mam nadzieje ze nie sa gorszej jakości) mam tylko jedno pytanie, nie wiem gdzie mam zamontowac 2 simering, moze ktoś podpowie.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
madeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 19:39   #108
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Smile Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał serek1013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wstępie - OPERACJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!
Trwała 6 godzin w dwie osoby, bez podnośnika na płaskim podłożu.
W tym miejscu chciałbym podziękować za rady i spostrzeżenia użytkownikom: mondeonik - to on jest pionierem, wbbmzg - za obszerne informację i fotorelację, Baster - za cenne uwagi, a także five i herlik - za dopełnienie tematu. To dzięki Wam udało mi się zaoszczędzić wiele nerwów, zmartwień, ale przede wszystkim pieniędzy.
Podsumowałem wszystkie Wasze komentarze + moje uwagi i stworzyłem coś w rodzaju instrukcji:
DEMONTAŻ POMPY WSPOMAGANIA:
1. Zdjąć akumulator z obudową.
2. Zdjąć rurę od EGR (aby zrobić sobie więcej miejsca) UWAGA: ostrożnie bo jest cienka – idzie ona obok pompy i wchodzi z tyłu pod turbo
3. UWAGA! nie trzeba ściągać kolektora, ani napinacza żeby wyjąć pompę wspomagania - wystarczy napinacz odciągnąć żeby poluzować pasek, z tym miałem najwięcej problemów. Jedna osoba odciąga napinacz śrubokrętem
4. Wyciągamy samą pompę wspomagania, więc nie ma potrzeby spuszczania wody – spuszczamy olej wspomagania - chyba że ktoś bardzo ambitny chce wyjąć i rozbebeszyć również pompe wody (tak jak wbbmzg - to zachęcam do wcześniejszych komentarzy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5. Ściągamy pasek, ja poluzowałem śrubę napinacza, pomagier odchylił napinacz i pasek po kilku próbach zszedł. Okazało się że do wymiany (był spękany w kilku miejscach) więc wysłałem ojca do sklepu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Odkręcamy dużą śrubę 22 (od strony ciśnieniowej) (WYSTARCZY ODKRĘCIĆ DUŻĄ –GDY NIE LEJE –NIE RUSZAĆ MAŁEJ)
7. Zdjąć rurkę doprowadzającą olej ze zbiorniczka (na zacisk)
8. Odkręcić 5 śrub
9. Uwaga! Należy podejrzeć na wielopust gdy ściągniemy pompę wspomagania, a także nie przechylać aby nie wypadł zaworek z otworu po śrubie 22.

SPRAWDZIĆ:
-pasek
-napinacz
- rolki
-napęd pompy wody bo lubi się wyrabiać
-o-ring pod dużą śrubą 22 – w razie czego można zastąpić mosiężną podkładką lub dokupić

ROZEBRANIE POMPY WSPOMAGANIA:
Przed rozebraniem wyczyściłem wyjętą pompę pędzelkiem maczanym w benzynie.
1. UWAGA NA TO ABY ROZBIERAĆ POMPĘ DELIKATNIE, WE WNĘTRZU POMPY JEST SPORO MAŁYCH TULEJEK I MAŁY KLIN. Najlepiej wszystko wyciągać i odkładać po kolei tak jak wyciągnęliśmy, NIE OBRAĆ, NIE KOMBINOWAĆ - aby wszystko dokładnie zapamiętać.
2. Koło przy pompie – 3 śrubami M6 jest przykręcone – kluczyk 8 (nawet lekko się odkręca)
3. Odkręcamy 4 śruby imbusem chyba 6 i mamy dwie połówki pompy - uszczelka sparciała i to był powód wycieku
4. Wyciągamy po kolei wszystkie części ze środka pompy zapamiętując kolejność i układ.
5. Łożysko można ściągnąć bez ściągacza tylko lekko stukać w wałek najlepiej gumowym młotkiem. Ja zrobiłem prowizoryczne widełki oparte na imadle, oparłem łożysko, wystarczy uderzyć z góry na wałek i wyskoczy nam dołem a łożysko zostanie na „widełkach”.
6. W obudowie wymienić dwa simmeringi . Ja wymieniłem z podwójnym uszczelnieniem, bo tylko takie były z metalową obudową. Należy je wybić i wbić nowe
7. Założyć odpowiednio pierścień w którym chodzi wirnik - z trójkącikiem na górze
8. Wyciąć uszczelkę z materiału do uszczelek (grubość około 0,8mm)
9. Złożyć całość do kupy – otwór drenażowy zatkać smarem wysokotemperaturowym
10. Zamontować w swoje miejsce - Nie zapomnieć włożyć zaworek do pompy pod śrubę 22 - najpierw sprężynka a potem ta tuleja (zaworek) - ja przed włożeniem zaworka zalałem pompę olejem. Skręciłem wszystko i zalałem zbiorniczek olejem.
11. Zakładamy rurę do kolektora dolotowego, akumulator i można odpalać
12. Siadamy do samochodu, koniecznie! żeby nie paść z wrażenia - MASAKRA- kierownica ciężko się obraca, pompa wyje, pomagier dolewa oleju. Ogólnie myślałem że coś nie tak bo pompa nie dość, że głośniej wyła to kierownica ciężka jak skała. 3 razy odpalałem silnik i dopiero po około 5min kręcenia kierownicą i dolewaniu oleju (pienił się) wycie ustało, płynność pracy powróciła. Wyjechałem się przejechać i miód malina.
13. Można również przepłukać układ (u mnie nie było takiej potrzeby bo kolor był ok) Instrukcja przepłukania jest na forum, napisana przez wbbmzg: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kilka zdjęć:

Bump: Dołączam kolejne zdjęcia niech posłużą wszystkim zainteresowanym:

Bump: Jeszcze kilka zdjęć. To już wszystko, trochę chaotycznie opisane.
Mile widziane uwagi, sugestie lub słownictwo specjalistyczne - jestem zwykłym amatorem...
Wielkie brawa za dobrze wykonaną robotę a tak w nawiasie jak na amatora to całkiem dobrze sobie poradziłeś, a teraz powiedz głośno wszystkim że ta naprawa jest całkiem prosta i nie należy się "bać" takiej naprawy zwłaszcza dla tych co wiedzą w którą stronę się odkręca śruby i mają kawałek dachu nad głową to całkiem proste.
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 09:38   #109
madeco
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał madeco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super profesjonalny tutek...
Pompe rozebrałem, wyczysciłem, łożysko i 1 simering wymieniłem (ja mam plastikowe, mam nadzieje ze nie sa gorszej jakości) mam tylko jedno pytanie, nie wiem gdzie mam zamontowac 2 simering, moze ktoś podpowie.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam. Pilna sprawa bo autko stoi w garażu...
madeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 18:33   #110
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

2 simering z 2 strony wałka, pompę dosyć łatwo się rozbiera może czasem być potrzebna lekka perswazja młotusiem ale to gumowym tylko i pójdzie
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.