Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2014, 00:12   #51
libekgz
ford::average
 
Avatar libekgz
 
Imię: B A R T E K
Zarejestrowany: 08-03-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007r.
Postów: 75
Domyślnie

Nie zaczyna zamulać po jakimś czasie użytkowania jak to Android? Ile zajmuje włączenie od uruchomienia silnika?

__________________
https://lh4.googleusercontent.com/-SEs7NrF-iCE/U76WGf130uI/AAAAAAAADDg/jXQfu5_sxbE/w300-h70-no/sygnatura.jpg
libekgz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 14:56   #52
_MarSs_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Tego sprzedawcy już nie widać, bo to było prawie pół roku temu - czyli pewnie z gwarancji nici, ale jest chyba takie samo na ebay: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do wyświetlania, to chodzi o to, że to radio ma dwukierunkową komunikację po szynie CAN i z jednej strony działa sterowanie radiem poprzez przyciski na kierownicy, a jednocześnie radio wysyła do samochodu informacje tekstowe, które są wyświetlane na zegarach (tam gdzie komputer pokładowy pokazuje spalanie itp) niestety radio wysyła tylko częstotliwość aktualnej stacji radiowej (np.: 107,50MHz lub 91,00MHz), a nie wyświetla danych z RDS, nazw plików mp3, ani niczego innego.

System jak na razie mi nie zamulił, pomimo, że mam kilkanaście aplikacji (pogodę, poweramp, mycar, totalcmd, antutu, opera, gmail, googlemaps, Yanosik, Automapa, gpstest, wifianalizer, speedtest, i kilka gierek).

Po przekręceniu kluczyka pojakichś 3 sekundach gra radio (jeśli ostatnio grało) potem 10 sekund wisi logo Ford, potem 15 sekund logo android, potem jest pulpit ale jeszcze 5 sekund się ładuje i już jest gotowe do interakcji. Kolejne 40 sekund łapie fix gps i aktualizuje godzinę i datę.

Ostatnio edytowane przez _MarSs_ ; 24-07-2014 o 15:04
_MarSs_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 15:07   #53
libekgz
ford::average
 
Avatar libekgz
 
Imię: B A R T E K
Zarejestrowany: 08-03-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007r.
Postów: 75
Domyślnie

Ze względu na czas i możliwość zamulania waham się pomiędzy Android i Windows CE
__________________
https://lh4.googleusercontent.com/-SEs7NrF-iCE/U76WGf130uI/AAAAAAAADDg/jXQfu5_sxbE/w300-h70-no/sygnatura.jpg
libekgz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 15:19   #54
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja bym się nie bał zamulenia androida. To już nie te czasy, kiedy po 3 miesiącach trzeba było robić hard reset. Zresztą to tak jak z Windowsem. W czasach Win 98 albo XP, obowiązkowo reinstalowałem system co pół roku. Teraz od dwóch lat mam Win 7 i nie czuję żadnego zamulenia.

Poza tym na androidzie możesz dodatkowo zainstalować np. Yanosika.
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 16:21   #55
_MarSs_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Moim zdamiem między Androidem a WinCE jest przepaść na korzyść androida.
Te na Windows mają bardzo mierne parametry i całe życie jesteś przywiązany do tego co dał producent, a na Andku możesz sobie dostosować wszystko jak chcesz.
_MarSs_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 16:47   #56
libekgz
ford::average
 
Avatar libekgz
 
Imię: B A R T E K
Zarejestrowany: 08-03-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007r.
Postów: 75
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Wiem jak pracuje Android, na obronę pracy pisałem aplikację na Andka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znam też strukturę tego systemu. Tworzy on pliki wymiany oraz pliki tymczasowe i one z czasem zwiększają rozmiar. Poza tym system zaczyna przymulać. Znam to z autopsji. Co do bycia przywiązanym do tego co dał producent mi nie przeszkadza. Oczywiście nie mówię nie Androidowi, jedynie rozmyślam nad opcjami.
Cytat:
Napisał _MarSs_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przekręceniu kluczyka pojakichś 3 sekundach gra radio (jeśli ostatnio grało) potem 10 sekund wisi logo Ford, potem 15 sekund logo android, potem jest pulpit ale jeszcze 5 sekund się ładuje i już jest gotowe do interakcji. Kolejne 40 sekund łapie fix gps i aktualizuje godzinę i datę.
Czyli radio startuje po 3 sek i gra cały czas podczas uruchamiania reszty?
__________________
https://lh4.googleusercontent.com/-SEs7NrF-iCE/U76WGf130uI/AAAAAAAADDg/jXQfu5_sxbE/w300-h70-no/sygnatura.jpg
libekgz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 21:44   #57
_MarSs_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Jeśli przed wyłączeniem grało radio, to gra praktycznie od razu po odpaleniu silnika - podałem 3 sekundy ale nie mierzyłem, jednak moment ciszy jest. Jak już gra, to gra cały czas bez żadnych przerw przez cały proces uruchamiania. W tym czasie można już regulować głośność i chyba zmienić stację, ale musiałbym jutro sprawdzić, bo nie jestem pewien.
_MarSs_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2014, 09:11   #58
libekgz
ford::average
 
Avatar libekgz
 
Imię: B A R T E K
Zarejestrowany: 08-03-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007r.
Postów: 75
Domyślnie

Jakbyś miał możliwość nagrania krótkiego video jak Tobie śmiga to radio i jak się uruchamia po przekręceniu kluczyka to będę bardzo wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
https://lh4.googleusercontent.com/-SEs7NrF-iCE/U76WGf130uI/AAAAAAAADDg/jXQfu5_sxbE/w300-h70-no/sygnatura.jpg
libekgz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 16:35   #59
_MarSs_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Nakręciłem coś na szybko telefonem, więc szału nie ma, ale można się zorientować co i jak.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
_MarSs_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 04:23   #60
zak00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2013
Model: focus II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał _MarSs_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa modem Huawei 3G oraz WiFi.
.
a jaki konkretnie model bo ja podłączam huawei e3131 z kartą aero2 i niby go detektuje ale APN nie mogę dodaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
zak00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.