Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2012, 12:28   #1
PieroBoss
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Kedzierzyn
Model: Fockus mk3 fl
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 50
Domyślnie Uszczelniacz walu korbowego

Witam wszystkich posiadaczy Mk4 . Bylem ostatnio na przegladzie w ASO ( przeglad na 140000 tys ) i znalezli w moim mondku wycieki oleju z uszczelniacza walu korbowego z przodu jak i z tylu . Sa to nale moczenia na stanie bagnetu prawie od wymiany do wymiany nie zaowazalne ale koles powiedzial ze z przodu saczy olej na pasek rozrzadu i zalecal by wymiane owego uszczelniacza wraz z calym rozrzadem bo teraz moze pasek sie zaoliwic i przeskoczyc o zabek a wtwdy tragedia murowana . Co Wy na to ? Mial moze ktos taki przypadek ? Pozdrawiam

__________________
Piotrek
PieroBoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 12:49   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Chodzi chyba o Simmerringi na wale korbowym?Jeden jest za skrzynią biegow,jak on to stwierdzil?Zrzucił skrzynię?Co nie mają gdzie pieniędzy zarobić??.Piszesz: od wymiany do wymiany niezauważalne na bagnecie,tzn.jest ok.Jak niezauważalne to nie może się sączyć albo coś przeoczyłem? chyba mówisz że się lekko poci?Nie ma idealnego ,suchego silnika chyba ze przy kupnie nowego.

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 23-12-2012 o 12:57
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 12:59   #3
p_swiderski
ford::advanced
 
Avatar p_swiderski
 
Zarejestrowany: 23-05-2010
Skąd: PL/NO
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 311
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

2 dni temu wymieniali mi ten uszczelniacz pomiędzy skrzynią a silnikiem. Cały dzień roboty, sam uszczelniacz kilkadziesiąt złotych.
Powiedział mi, że bez sensu to robić jak się nie wymienia sprzęgła i dwumasy, bo robota na darmo.
p_swiderski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 13:20   #4
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Cytat:
Napisał p_swiderski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 dni temu wymieniali mi ten uszczelniacz pomiędzy skrzynią a silnikiem. Cały dzień roboty, sam uszczelniacz kilkadziesiąt złotych.
Powiedział mi, że bez sensu to robić jak się nie wymienia sprzęgła i dwumasy, bo robota na darmo.
I tu się z tobą zgodze też mam problem z tylną wału w mk3 ale póki dwumasa i sprzęgło ok. to nie ruszam.Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 13:25   #5
PieroBoss
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Kedzierzyn
Model: Fockus mk3 fl
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Tak właśnie simmering ten z tylu sobie oszczedze ale ten koło paska rozrządu wymienię . Oleju mi troszkę ubyło ale minimalnie. Jak stwierdził koło rozrządu było widać a między skrzynia a silnikiem było trochę mokro więc powiedział że to napewno ten simmering bo już kilka przypadków mieli
__________________
Piotrek

Ostatnio edytowane przez PieroBoss ; 23-12-2012 o 13:29
PieroBoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 16:03   #6
Wojtek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4 Trend
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Mnie to też chyba czeka. PieroBoss jaki jest koszt wymiany tego simmeringu.
Wojtek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 18:13   #7
PieroBoss
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Kedzierzyn
Model: Fockus mk3 fl
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Ja robilem to w serwisie forda wiec troche drogo bylo , odrazu wymienili mi kapletny rozrzad z papa wody i ten szeroki pasek od alternatora itp plus rolki . Calkowity koszt 2100 zl po niby rabatach . W nieautoryzowanym warsztacie napewno bedzie taniej . Pytalem o koszt wymiany tego drugiego simmeringu ( silnik skrzynia biegow ) to powiedzial okolo 1600 zl .pozdrawiam
__________________
Piotrek
PieroBoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 22:18   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Cytat:
Napisał PieroBoss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalezli w moim mondku wycieki oleju z uszczelniacza walu korbowego z przodu jak i z tylu
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi chyba o Simmerringi na wale korbowym?
kolego aprox.. to jest jedno i to samo a po polsku mówi się uszczelniacz. czy na uszczelniacze zaworów też mówisz simmeringi?
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden jest za skrzynią biegow,jak on to stwierdzil?Zrzucił skrzynię?
nie, wystarczy zobaczyć jaki kolor ma olej.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 15:31   #9
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Cytat:
nie, wystarczy zobaczyć jaki kolor ma olej.
i dalej...
jak jest czarny to z silnika a jak nie jest czarny jak smoła a nawet calkiem jasny to ze skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 17:10   #10
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Uszczelniacz walu korbowego

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak jest czarny to z silnika a jak nie jest czarny jak smoła a nawet calkiem jasny to ze skrzyni
ale by kolory oleju rozróżnić to chyba musiało by się lać jak z wiadra .... z silnika sączy się prosto a ze skrzyni ma do pokonania jeszcze "miednicę" skrzyni a tam pył kurz i inne zanieczyszczenia. Trudno chyba będzie prawidłowo ocenić kolor.
Ale jak się tylko sączy to nie ruszać, wymienić od rozrządu i tyle, ja tak bym robił, zostawić na inną okazję.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.