Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2012, 08:57   #81
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

Cytat:
Napisał RobMondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czytałem gdzieś o dwóch modelach takich samych aut, z takimi samymi silnikami (chyba Toyota), tylko z różnych roczników i jedno miało koło jednomasowe a drugie dwumasowe.
To i tu to przecież przeczytasz:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
100KM - dwumasowe - wyprodukowane do grudnia 2001
100KM - pojedyncze - wyprodukowane po grudniu 2001
-----------------------------

Generalnie: dwumasy montowane 10 lat temu i montowane teraz - to dwa różne światy jeżeli chodzi o wytrzymałość. Stale była poprawiana wytrzymałość eksploatacyjna tego zespołu (we wszystkich firmach) i teraz przebieg rzędu 200 kkm na dwumasie to normalka - nawet w ruchu miejskim...
Ja powiedziałbym tak: o ile przy dobrym sprzęgle ruszanie z jednomasowym kołem jest... prozaiczne - to przy dwumasie jest... poezją. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-06-2012 o 14:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 21:24   #82
kgorka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Czy to nie czasem zestaw do 2.0 tdci 130km skrzynia mmt6 czyli 6 biegów
kgorka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 10:26   #83
FIXER
ford::average
 
Avatar FIXER
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

Cytat:
Napisał wojtekdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To są słowa mechanika speca od fordów. Warsztat w Będzinie magik od aktywowania kompa w naszych mondeo.
niespotkalem sie jeszcze z mechanikiem co mial by jakies pojecie, to sa tylko jakies smieszne domysly.
"skoro ford tak wymyslil to ma tak byc" a własnie ze nie,

mam jedna mase, światek odciążył 10% i jest jazda, chociaz w dizlach sie tego nie robi ale ja zrobilem,

dumny jestem, pozdrawiam
FIXER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 11:54   #84
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Re: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

Ja tam mam jednomase i jestem zadowolony, chociaz sprzedawca w sklepie powiedział ze nie zamówi mi tego zestawu(valeo kit 4P), poniewaz "Urwie mi wał" xD jedynie na własne ryzyko, wiec zamówiłem i jest gitaraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. juz 5 tys zrobiłem i nic sie nie zmieniło, a i zadnej różnicy przy ruszaniu zbytnio nie odczuwam, moze minimalna. ale moje odczucia moga wynikac z tego ze dwumasa była konkretnie rozjechana.

Moim zdaniem wał urwał by sie szybciej od uszkodzonej dwumasy(nie wyważonej, która ma juz bicie) niz od sztywnego koła jednomasowego...

A jesli po 100 tys padnie mi skrzynia to wymienie ja sobie na używke za ok 400-500PLNGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 13:53   #85
FIXER
ford::average
 
Avatar FIXER
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

dokładnie, ale pytanie mam.

dlaczego ma paść szybciej skrzynka????? przecież to mtx75, to samo co w benzynie

pewnie ktos teraz powie, w dizlu jest wiekszy moment, ta... jest, zgadza sie.

tylko taki Rasta i Getka z FKP mają po 350 km i ponad 500 nm. Jezdzi i to jeszcze jak,
FIXER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 15:25   #86
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

Cytat:
Napisał FIXER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie ktos teraz powie, w dizlu jest wiekszy moment, ta... jest, zgadza sie.
Totalnie nie o to chodzi - trochę nie ogarniasz specyfiki nowoczesnych diesli. Ja akurat mam na codzień porównanie między 1.8TD zrobionym w starej szkole i 2.0TDCi 130 KM (po lifcie) zgodnie z nową szkołą.

Jadąc 1.8TD ze sztywnym kołem zamachowym muszę zawsze go trzymać powyżej 2000 rpm. Poniżej mam w całym samochodzie mocne drgania przenoszone przez skrzynię biegów i poduszki! Chodzi o to, że silnik ma za mało cylindrów, aby pracować równo poniżej 2000 rpm. Gdyby ich było 6, problemu by nie było. Przy tak niskich obrotach po prostu odczuwalne są przerwy między kolejnymi odpaleniami cylindrów. Jeśli ktoś jeździł silnikiem 6 cylindrowym to wie o czym piszę - mam najlepsze wspomnienia z Opla Omegi 2.5TD, który po prostu wyrywał z 1200 RPM i nigdy żadnych drgań.

Ale 1.8TD ma małą moc (90KM/180Nm). W nowych dieslach masz powyżej 130, co powoduje, że te drgania są jeszcze większe, a turbo o zmiennej geometrii i inne wynalazki powodują, że ogromny moment jest jeszcze przy niższych obrotach - 1500 RPM (większe drgania). I te drgania, które mam w 1.8TD ma wytłumić dwumasa i to robi.

Moim zdaniem tak na prawdę chodzi o zwiększenie komfortu jazdy przy niskich obrotach, do których te silniki są przeznaczone (mnie w mk2 wkurzają te drgania, może wymiana poduszek by trochę je zmniejszyła). Totalnie nie wpływa to na awaryjność skrzyni, bo gdyby tak było, to przecież wał silnika również by się rozleciał, silnik te drgania na sobie cały czas ma. Zresztą skrzynia biegów to od lat najmniej awaryjny element naszych samochodów, więc zwiększenie jej wytrzymałości to nie problem (komu bez przyczyny zepsuła się skrzynia? Ja ostatnio widziałem popsutą skrzynię w fiacie 126p 10 lat temu).

Ale to teoria. Ktoś przejeździł na sztywnym kole zamachowym minimum 100kkm, żeby potwierdzić, że:
- nic się nie dzieje ze skrzynią,
- czuć lekko większe drgania (piszę lekko, bo te koła mają specjalną tarczę sprzęgłową, która powinna w części zastąpić dwumasę)
?

Interesują mnie duże przebiegi, bo tylko one potwierdzą stan rzeczy. 5k (ktoś o takim przebiegu pisał) to można zrobić nawet bez oleju w skrzyni (na krótkich trasach).
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 01-06-2013 o 15:28
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 16:42   #87
FIXER
ford::average
 
Avatar FIXER
 
Zarejestrowany: 14-06-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

tak oczywiście, też mam drgania przy 1500 i to czuc, po to ktos wymyślił dwumase,
tu sie zgadzam, tyle ze mnie to akurat nie przeszkadza, moze dlatego ze poprzednie koło waliło niemiłosiernie.

Sprawna dwumasa to komfort, fakt ale trzeba pamietac aby plusy nie przesłoniły nam minusów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FIXER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 18:17   #88
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

Cytat:
Napisał FIXER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak oczywiście, też mam drgania przy 1500 i to czuc, po to ktos wymyślił dwumase,
tu sie zgadzam, tyle ze mnie to akurat nie przeszkadza, moze dlatego ze poprzednie koło waliło niemiłosiernie.

Sprawna dwumasa to komfort, fakt ale trzeba pamietac aby plusy nie przesłoniły nam minusów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że się zgadzamy. I wcale nie twierdzę, że ta dwumasa to jedyne/konieczne rozwiązanie - pewnie wielu z nas zaakceptowałoby jej brak i niewielkie drgania w zamian za święty spokój. Ale wiecie jak to jest, producent nie może wypuścić idealnego i bezawaryjnego samochodu (kto by kupował następne i do ASO jeździł?). Mercedes już kilka razy się tak przejechał (tzw. beczka jeździ wiecznie, to samo Sprinter w którym silnik spokojnie wytrzymuje 1 mln, jest na łańcuszku i zmieniasz tylko olej - ma nawet Common Rail, a jakoś to mu nie przeszkadza w totalnej bezawaryjności).
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 19:07   #89
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jadąc 1.8TD ze sztywnym kołem zamachowym muszę zawsze go trzymać powyżej 2000 rpm. Poniżej mam w całym samochodzie mocne drgania przenoszone przez skrzynię biegów i poduszki!
Akurat w tym silniku równie wiele zależy od ustawień pompy wtryskowej - dwięk, drgania, moc, więcej niż mozna by się spodziewać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapraszam kiedyś przy okazji do mojego 1.8TD, zdziwisz się jak miękko może ten klekot działać na "sztywnym kole zamachowym" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 21:31   #90
BibiDrift
ford::beginner
 
Avatar BibiDrift
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jednomasowe koło zamachowe w TDDI,TDCI.

Cytat:
Napisał kgorka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Czy to nie czasem zestaw do 2.0 tdci 130km skrzynia mmt6 czyli 6 biegów
Podepnę się pod pytanie - czy to zestaw do 2.0 tdci 130km skrzynia 6 biegów?

Na dniach muszę kupić cały komplet i teraz mam dylemat - jeśli to do 2.0 TDCI 6 biegów to chyba bym się zdecydował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 TDCi
BibiDrift jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.